Znovu přicházejí na plátna našich kin: odvážný romantik D´Artagnan, melancholický cynik Athos, krásný a tajnůstkářský Aramis a ješitný dobrák Porthos. Vracejí se a s nimi všechny lásky, dobrodružství a intriky, tak jak je ve své legendární knize popsal nespoutaný bouřlivák Alexandre Dumas. D´Artagnan znovu zahoří láskou ke krásné paní Bonacieuxové, Anna Rakouská ještě jednou věnuje své diamantové závěsky vévodovi z Buckinghamu a nade všemi se bude vznášet temný stín hrozivého kardinála Richelieu. Čtyři přátelé opět vyskočí do sedel, aby se bili za čest Francie a srdce krásných žen, sledováni otcovským zrakem pana de Tréville a hněvivýma (byť krásnýma) očima zrádné Mylady. Doprovodíme je na cestě do Londýna i k La Rochelle, prožijeme s nimi dobrodružství soubojů i tajných výprav, nebezpečí dvorských intrik i romantiku lásky. Ale hlavně přátelství, hluboké a věrné, které, jak dobře víme, vzniklo díky Athosově rameni, Porthosově zlatému pasu a Aramisově kapesníku... (Magic Box)

nineweh

Tenhle film je jako adaptace a vlastně i jako film fakt příšerný paskvil, ale z českého dabingu pochází tolik skvělých hlášek, které používáme dodnes, že si musím trochu nadsadit... ()

otík

Americká verze mušketýrů pro blbečky. Jinak to fakt nevidím. Tak zprzněný původní námět už jsem dlouho, ale opravdu dlouho neviděl. Tohle nemělo vůbec co dělat s Alexandrem Dumas. Vrcholem americké trapárny je sebevražda milady de Winter, kterou není schopen Athos potrestat a finální scéna vrcholného souboje d´Artagnana s Rochefortem, kdy podle originálu dávno mrtvá Constance poda d´Artagnanovi meč. Na pohádku to bylo dost drsné (mrtvých víc jak v akčňáku se Stallonem a Schwarzikem dohromady), na historický film moc uvalené a na klasiku naprosto nevhodné. Film tak akorát pro otrlé americké publikum. ()

SeanLSD

Ach, prečítam si radšej opäť celých tých 3500 strán pôvodnej knižnej série než znovu sa pozerať na tento paskvíl, ktorý ma nebavil už ani ako decko. ()

hans500

Z celého obsazení hrají dobře jen Kiefer Sutherland (Athos) a Tim Curry (kardinál Richelieu). Žádné další klady nejsou, režie průměrná, scénář bídný. Takže 2* za dva dobré herce. ()

filmmovier

Velmi povedená odlehčená kční verze klasického románu Alexandra Dumase. Hvězdné obsazení opět nezklamalo, výborný je hlavně Tim Curry jako Richelieu. Je tu sice pár slabších a dokonce nudných míst, když je ale přetrpíte, budete nadšeni, protože tohle je opravdu jedna z nejlepších adaptací. Velkým plusem jsou i kostýmy a výprava, na ten film je radost koukat. PObavíte se, zasmějete a užijete si i dost akce. A nejen to. 75%. ()

Honzíno

Tato adaptace Dumasova románu (dá se ještě vůbec toto nazývat adaptace?) je opravdu ubohá. Ubohost je nejlepší slovo, které vystihuje tento film. Stupidní elementy nemá cenu rozebírat. Jen si rýpnu do pokusu provést americký humor na francouzské půdě - to nejde dohromady a působí to hodně dementně místy. Jedině herecké obsazení a občas sympatická dobrodružná nota drží tuhle patlaninu nad propastí pekelnou. 20-30%. Howgh! ()

Sfinkter

Klasická literatura v hollywoodském zpracování, takže standardně dobré. I když píseň All for Love od Adamse je možná lepší než celý film. ()

majxik

Takze, reziser se pokusil ocividne udelat zajimavy koktejl a bohuzel na to sel trosku spatnym zpusobem. Vzal dobre a kvalitni igredience v podobe kvalitnich hercu, pridal k nim uzasnou knizni predlohu a k tomu pridal jako dochuceni peknou hudbu. Pak to rozmixoval, a podal k servirovani... a tak nejak jsem z toho rozporu plny, ne ze by byl koktejl bez chuti, nebo mel nejakou divnou pachut, to ne... ale kdyz vim co do nej dal za ingredience, tak bych cekal ze z nadprumernych ingredienci bude neco napdrumerneho, a bohuzel to tu neni pravdou. Proste prumerny filmovy zazitek na sobotni dopoledne nez se clovek nastartuje. ()

sallyann

Průměrný snímek na nedělní odpoledne s rodinou. Amerikáni zase jednou šťourali tam, kam neměli, ale v porovnání s tím, co přijde brzy do kin, se na tuto verzi dá dívat. ()

anli

Verze slavného Dumasova románu z devadesátých let,přikrytá Disneyovou produkcí,tentokrát pod režijní taktovkou Stephena Hereka.Je to opět klasický mix romantiky a dobrodružství,tentokrát s pořádnou dávkou akce.Film se knihy drží opravdu jen rámcově,ale tady ,hlavně díky hercům,mi to moc nevadilo.Ano,je to velmi jednoduché zpracování s jasně předvídatelným dějem.Já jsem byl ale spokojen,protože trio Sheen-Sutherland-Platt bylo pro mě prostě nejlepší mušketýrské filmové trio.Věřil jsem jim vše,včetně onoho ušlechtilého ducha mušketýrů.Výborně jim sekunduje mladičký Chris O'Donnell,který je pro mě jednoznačně nejlepším ztvárněním d'Artagnana,stejně jako Rebecca De Mornay je pro mě nejlepší filmovou hraběnkou de Winter.Taky Tim Curry a Michael Wincott jsou jako záporáci jedineční.Z filmu čiší velmi jemný nadhled a ona nespoutaná Dumasova bouřlivost a právě proto ho mám nejraději.Herek je také vtipný,ale nijak to nepřehání.Dále musím připomenout vynikající Kamenovu hudbu,včetně skvělého songu Bryana Adamse.Je to hravý a dobrodružný film v pravém slova smyslu.Pár připomínek taky mám-mohli být trochu víc rozpracovány jednotlivé postavy a změnil bych začátek,který je opravdu podivný a vůbec se sem nehodí.Takže,i když slyším ty připomínky,dávám v klidu mušketýrských 75% a musím říct,že ty mušketýrské stejnokroje jsou fakt super. ()

PetrPan2

Pokud člověk netrvá na knižní předloze a historické věrnosti a chce se jen dobře pobavit, uvolnit a zamáčknout nějakou tu romantickou slzu... tak proč ne. ()

Krysa SPK

Krásná hudba Michaela Kamena, ale všechno ostatní stojí za starou bačkoru. Zřejmě nejslabší adaptace slavného románu. ()

pravdovravny

V 90 tych rokov proste vedeli robiť dobré rodinné filmy. :) Charlie a Kiefer sú skvelý herci a ťahajú tento film k napínavému rozuzleniu. Ostatné herecké obsadenie je ako šité na mieru. ()

JohnSmith

Jak nalákat mladé diváky do kina. Natočíme adaptaci klasiky a obsadíme jí největšími hvězdami, na které mladí letí. To že je scénář příšernej, herci hrajou jak ponocný a režisér je břídil, je už jedno. ()