Falko

Osobne si myslim, ze trojkou sa to malo ukoncit, ale ak by som tuto cast oddelil a vobec neporovnaval s predchadzajucimi Votrelcami, tak by som musel byt milo prekvapeny. Akcia, vizualne efekty alebo nahanacky s votrelcami ma bavili a preto davam 4 hviezdicky aj po niekolkonasobnej reprize. Sigourney Weaver je jednoducho zase super. _______ Sigourney Weaver - (Ellen Ripleyová) +++ Winona Ryder - (Annalee Call) +++ Ron Perlman - (Johner) +++ Michael Wincott - (Frank Elgyn) +++ Dan Hedaya - (Generál Martin Perez) +++ Brad Dourif - (Dr. Jonathan Gediman) +++ Produkcia: Walter Hill, Sigourney Weaver +++ ()

castor

Snaha vetřelce namnožit a udělat z nich svou zbraň trvá. A snaha oživit Ripleyovou taky. Zvlášť když onu vetřelčí královnu nosí ve svých útrobách. Astronautka Ellen je zpět, sic jiná, než ji známe, každopádně nejslavnější vesmírná hororová sága pokračuje. V hlavní roli: hodně krve a lepkavého slizu. A výborná scéna pod vodou. Brzy je tu jen malá skupinka přeživších, která se pomalu zužuje. A místy velmi efektně. Celkovému dojmu hodně pomáhá výprava, chodby kosmické lodi jsou skvěle aranžované, kamera Dariuse Khondji je příjemně temná, avšak přehledná a Jeunet na režijní stoličce dokázal, proč se všichni klaní před jeho vizuálním stylem i smyslem pro (černý až absurdní) humor. Kdyby první dva díly dvou výborných tvůrců nenasadily laťku tak zatraceně vysoko, o těch čtyřech hvězdách bych uvažoval snáz. ()

ClintEastwood

V tomto dalším pokračování kultovního Vetřelce, mě pokaždé potěší především výborná Sigourney Weaver, pohledná Winona Ryder či hláškující Ron Perlman. Ze série se však bohužel vytratila tíživá atmosféra, kterou se pyšnily první tři díly, což považuji za největší mínus. Naopak stvůra, jenž se objeví v závěru, mi (narozdíl od některých uživatelů) rozhodně k smíchu nepřijde. Komu ano, měl by asi vyhledat odbornou pomoc. Je to kvalitní film, který je díky další změně na pozici režiséra, pojatý opět trochu odlišně. P.S. V rozšířené DVD verzi je unikátní závěrečná scéna s pohledem na zničenou Paříž a zbořenou Eiffelovu věž, která film povyšuje o třídu výš a dodává mu mrazivý motiv. ()

Rex Mundi

Po ďalšom zhliadnutí znižujem hodnotenie. Dôvodom sú detaily, ktoré mi film kazili a bolo ich toľko, že sa nedali ignorovať. Silené hláškovanie, ktorému ani nepredchádza predošlá konverzácia - proste namiesto vtipu, ktorý by vyplynul z rozhovoru padne jedna veta a odpoveď na ňu je akože veľmi sarkastická a smejme sa hlasno! Mám dojem, že iné hlášky v tomto Votrelcovi ani neboli. A to, že klasické votrelcovské násilie sa počas filmu stále viac zvrháva na splatter orgie, mi tiež kole oči. Sú scény pri ktorých sa mi zdalo, že sa dívam na céčkový taliansky horor. Niektoré filmy si naozaj treba s odstupom času pozrieť znova, človek sa na ne díva triezvejšie. Nedostatky, ktoré som si pred niekoľkými rokmi ani neuvedomila, dnes hryzú do zadku. ()

MM_Ramone

Dvesto rokov po smrti naklonovali Ellen Riplyovú. Spolu s ňou sa tak zrodil aj Votrelec. Znova začína masaker... Súhlasím s tvrdením, že sa jedná v tomto prípade o najslabší diel z celej tejto legendárnej sci-fi horrorovej série. Nestotožňujem sa však s názorom, že je to zlý film. "Votrelec: Vzkriesenie" je už štvrtým pokračovaním. Vznikol osemnásť rokov po tom, čo bol do kín uvedený úvodný titul. Teraz ide prevažne len o akciu, ale i popri nej tam bolo viacero skvelých scén. V hlavnej úlohe stále suverénna Sigourney Weaver. Je to film, ktorý ma síce nenadchol, ale dozaista potešil. *** ()

Niktorius

Tak jsem si včera (25. 4. 2009) znovu hodil DVD do přehrávače, očekávaje že tato repríza upevní mé čtyřhvězdičkové hodnocení či jej dokonce zvýší na pětihvězdu, ale dopadlo to přesně opačně a musel jsem jít s hodnocením níž. Absolutně mi nevadí zápletka se vzkříšením Riplyové (ne tak už z prstu vycucaný příběh o ataku vetřelců na vojenskou vesmírnou loď) ani člověko-vetřelčí mutant (vůbec není k smíchu). To co mi na čtvrtém pokračování Vetřelce vadí, je scénář, respektive způsob jakým je v něm popoháněn děj a jak se k divákovi dostávají zásadní informace. Je v tom pramálo plynulosti, zato hodně vykonstruovanosti - scénárista nedovede hladce protáhnout postavy celým filmem a rozvíjet jejich charaktery a tak to vypadá, jako by je na konci každé scény někdo vyresetoval. Většinu podstatných informací se dozvídáme natvrdo v dialozích, které jsou většinou pojaté jako hádky a dochází k nim očividně opravdu jen proto, aby se divák z emotivních výstupu nějaké postavy dozvěděl, proč se děje to a to, neboť mimo tyto popisné pasáže jsou v nich slyšet jen nepodstatné nadávky...A propos, proč by se měl scénárista snažit dialog nějak smysluplně stavět a pointovat, jestliže je tu vždy možnost - když už se neví kudy kam - aby někdo zařval "Držte huby!"... Jeunetův vizuální cit film zachraňuje jen velmi nesměle, design vesmírných lodí i různých příšerek je sice fajn, ale jedá se jen o slabý odvar domácích filmů nadaného Francouze. Nakonec se tedy přikláním k hlasům, co Vzkříšení označují za nejslabší článek série. ()

Janchor

Díky Whedonově jazyku, Jeunetově švihu a očím Winony Ryder je to snesitelný torzo ambice udělat krok stranou a zároveň nešlápnout vedle. ()

Faustka

Po čtvrté: a ještě k tomu v naprosto netradičním stylu. A proč ne, když se režisérského povelu „action!“ ujal právě Jean-Pierre Jeunet, který se nebál patřičně odvázat… a pojal vetřelčí sérii s francouzským šarmem i nadhledem, a připravil tak fanouškům nejedno překvapení. (-----) Co mě pokaždé dostane: hláškující Ron Perlman, útěk vetřelců, pod vodou, Ellen Ripley 1 – 7(nedostaly šanci), Ellen Ripley 8(v pozici matky zabodovala)…. prostě všichni do jednoho jsou k nakousnutí (i se sladkou Winonkou). A mým favoritem se stává: ..... Čumáček ()

Wacoslav1

I po opakovaném shlédnutí je to pro mě pořád nejslabší díl vetřelčí ságy. Super nadupaná Riplyová mě tu moc neoslovila a většina ostatních postav je vesměs nezajímavá. Snad s výjimkou Perlmana. Akce ušla i když místy je trochu natahovaná a veškerá atmosféra je fuč. Já chápu, že tohle asi zcela vážně nebrali ani tvůrci, ale tohle pojetí mi k Vetřelci prostě nesedí. Na druhou stranu původní hodnocení bylo až moc krutý. Bral jsem ho optikou tehdejší doby, kdy se dalo najít opravdu spoustu mnohem lepších snímků, ale optikou dnešní doby je to aspoň kvalitní filmařský řemeslo, který mi holt nesedlo. Co naplat pořád si stojím za tím, že Alien měl být trilogie se stylovým zakončením ve třetím díle, ale co už prachy vládnou světu, tak čemu se tu divím...30% ()

petero

Práve som štvorku videl znova v TV a je to s pribúdajúcimi rokmi horšie (už v kine som z toho bol sklamaný), na rozdiel od trojky, ktorá mi príde čím ďalej tým kvalitnejšia. ()

pepo

mohol to byť veľmi dobrý diel série keby to ten záver tak doslova nedoku**il.so rád že som nedal 2* lebo tak dobre rozbehnutý film tak hodiť do koša to sa len tak nevidí ()

Reiniš

Myslím, že producenti si řekli:,,Tak necháme vetřelce vrátit ještě jednou ale najmeme zručného režiséra aby nikdo nepoznal, jak je to stupidní."A poznat to vážně není.Jeunet film obohatil o neuvěřitelné tempo, které z předešlých dílů neznáme.Akce střídá akci.Celkově jiného pojetí dostál i samotný Vetřelec, který není už tou plížící se slizkou zrůdou ale spíš zatraceně prohnaný a myslící predátor (dokonce se naučil i plavat !).Vetřelec4 není na konec tak špatný a ostudu předchozím dílům neudělá.Tři hvězdy takové blbosti ale stačí... ()

Xmilden

Čtvrtý díl série už přecejen notně ztrácí dech. Ale přesto jsem rád, že vznikl i když působí dosti zbytečně. Je fajn že někdo našel odvahu posadit se na režisérskou stoličku. Ripleyovou už nebylo moc kam posunout a pokud ji v příběhu chtěli mít tvůrci zakomponovanou museli z ní udělat polovičního Vetřelce. Kruh se tedy uzavřel. Ve své době se mluvilo i o chystaném 5. dílu, ale možná je dobře že nebyl nikdy realizován. Přesto se pár povedenějších scén najde. 60% PS2017: Po kritice na Covenanta, bych moc doporučoval shlédnout zrovna třeba tenhle díl. Myslím si že Prometheus i Covenant jsou o třídu lepší než hodně béčkem zapáchající Vzkříšení. ()

sepp

Bohuzel se producenti nepoucili a museli to opetne prehnat a dovest celou tak vybornou sagu do smutneho prehnaneho konce... ()

-bad-mad-wolf-

Vetřelec bez vetřelce. Ve všech předchozích filmech bylo ústřední monstrum tajemným, těžko přemožitelným a za všech okolností facinujícím bastardem s nejasným původem. Ve Vzkříšení degradovalo do laboratorního zvířátka, které uteče a začne dělat bordel, přičemž je často stavěno do pozice, v níž ho může některá z hláškujících postav cool způsobem zlikvidovat. Respekt z brutálního monstra na nule, strach jakbysmet. Zbytek filmu docela OK - v sérii už tradiční změna na režisérské sesli opět pomohla k úplně jiné atmosféře, díky níž se divák snadno vžije do světa zatuchlých lodí pašeráků a zlotřilých vědátorů Společnosti. Herecké obsazení super, závěr v rozpacích. Scéna v zatopené kuchyni famózně vygradovaná. V sérii si tenhle díl zaslouží přízvisko "svérázné béčko". ()

Phobia

Napoprvé jsem na čtyřku Aliena zamířila do kina a odcházela z něj s výrazem tváře, co by se dal charakterizovat jako "kousnutí do nezralého citrónu". Patláma, matláma, paprťála - přišlo mi to jako divný guláš, do kterého scénárista najebal přemíru vzájemně nepadnoucích ingrediencí a když došlo koření, tak do toho ještě trochu naflusal. No, salmonelóza hovnóza z toho nebyla, ovšem nepochutnala jsem si. Reprízu v TV jsem dala z nudy o několik let později a napodruhé už mi to nepřišlo tak slabé, vlastně jsem se chvílemi i dobře bavila... a někdy taky ne. S hodnocením zamířím k čerstvějšímu dojmu a nastřílím filmu 70%. Dobrého scifka je prostě málo, fanoušek tohoto žánru holt musí být shovívavý: nemusí hned pršet, stačí když kape kyselina. ()

kinej

Ne, tohle ne. Absolutní zklamání. Jedinou hvězdičku dávám za zajímavé výtvarné ztvárnění lodí. Jinak je to trapné. Kdyby nešlo o vetřelce s velkým V možná bych přihmouřil oči, ale Jeunet vůbec nevyužil potenciál skrývající se v příbězích o vetřelcích. Jindy skvělá Sigourney zde předvádí ubohý herecký výkon a ukazuje nám spíš trapnou karikaturu Ripleyové. Totální úpadek této série. Napětí...0, Dobré akce...0. Fuj. ()

Hrabka

Poslední díl Vetřelce je takový jiný a bezesporu horší než jeho dva nejstarší bratříčci. Ripleyová už není to co bývala. No nic proti, hlavně že se tam ještě objevila, i když v trochu jiném složení. Samotný děj je solidně zajímavý, aby dokázal pobavit po většinu času. Některé scény jsou opravdu pikantní. Konec s vetřelčím mutantem je bohužel trapný a nezajímavý. 75% ()

cheyene

Pro mě rozhodně nejslabší z celé série, ovšem v rámci akce jsem se bavil o něco více než u trojky, jelikož se tu dříve začíná něco dít. Z tohoto důvodu nechávám hodnocení stejné. Mnohé scény vsázejí na nechutnost, která mně spíše vadila než těšila. Celkově je to už takové nadstavované a tak došlo k tomu, že nejsympatičtější mi byla Winona Ryder. [12.8.09] ()