Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Miksa

Zajímavý počin s neskutečnými hláškami:,,Ten chlap nasával jak tepláky hozený do potoka". Nic velkolepého,a le stejně potěší. Jen bych jako sexbombu neobsazoval Vilmu... ()

Alojs

Mazaný Filip, ať už je jeho „myšlenková a příběhová“ kvalita jakkoli diskutabilní, patří zcela jednoznačně mezi ty snímky, které by vaší zvědavé pozornosti neměly uniknout. Nejedná se o žádnou hlubokomyslnou podívanou, ani o typicky český snímek vracející se k „idylickému“ období komunismu, ale o poctivou českou parodii, která si dělá srandu nejenom z jiných filmů, ale především i sama ze sebe. Mazaný Filip je jedná velká recese. Recese na Hollywood, recese na českou kinematografii, recese na všemožné detektivky a gangsterky… zkrátka - (moment, přemýšlím, jaké slovo použít) - RECESE! **** P.S.: Tomáš Hanák je správně plochý. 7/10 ()

Tiiso

Myslím, že je chyba pokud bych tento film brál vážně. A ani se nesmím snažit ho brát nevážně. Nakonec posílám Marhoulovi pochvalu, jelikož snímek nesplňuje ani jednu škatulku. Ano, ano mohu namítnout, že je to proto, protože to režisér celé spackal, ale tento výrok já po několikeré projekci nemohu jen tak říci. Je v tom krapet film noiru, je v tom krapet parodie, vážnosti i hlouposti, Chandler se v hrobě jistě obrátil několikrát a Phillipe Marlowe taktéž. Prostě tento film je potřeba brát tak jak je a ani se nějak nesnažit přamýšlet nad tím co vlastně básník chtěl říci. Když se otočím a kouknu na tu armádu pseudointelektuálních pokusů co se v současné době točí tak Marhoulova směska nacpaná v jednom filmu vychází velmi dobře. ()

winstonik

Dobrá správa je, že režisér vedel čo točí, prečo točí a ako točí. Tou horšou je, že sa mu to až tak nepodarilo. ()

KdG

Výborná atmosféra, kulisy a masky. Celkově skvěle obsazené, ale ten děj a hlavně konec už byl trochu rozvleklý a neměl to správné tempo jako na začátku. Jinak odkazy na filmy jako Limonádový Joe, South Park .... jsou taky výborný, ale jako celek to je jen lehčí nadprůměr. ()

wOOzIe

Zatim pro mě jeden z nejlíp natočených českých filmů. Mluvim teď, ale o kvalitě obrazu a hereckých výkonech, které byly opravdu moc moc dobré, zejména teda Hanák, Liška... Sem tam nějaká dobrá hláška, ale čekal jsem od toho trochu víc, čekal sem, že se jednou zas konečně pořádně zasměju u českého filmu. Je pravda zasmál, ale jen zlomkem tak jak jsem předpokládal. ()

xenopus

"Neznám vás odněkud? No je to možný, někde už jsem byl." A spousta dalších v uvozovkách vtipných rozhovorů. A není řeč jen o rozhovorech, ale i o komice vůbec, i žánr krimi dostal docela naplácáno. V uvozovkách film, v uvozovkách uvolnění nepřehrávající herci, v uvozovkách humor, bez uvozovek čeští lvi, zlý sen a špatný vtip. Slabé **, prakticky ztráta času, což naštve o to víc, že se "film" tváří seriózně. ()

DonTommy

Člověk musí přistoupit na sklepácká pravidla hry. V jejich podání jsou trapné fóry geniální a pekelně přehrávané herecké výkony na Oscara, já si prostě nemůžu pomoct...ale věřím že to spoustě lidí kroutí palce na nohou :-) ()

Rodin

Bohužel je ten film postaven na Tomáši Hanákovi, který téměř sám táhne skvělé stejnojmenné letité divadelní představení, jehož kvalitám se film, i přes barnumskou obraznost a výpravu, ani nepřiblížil. Holt to plátno nesnese to, co divadelní výstup. Komentáře Tomáše Hanáka provázející děj měly být mnohem sušší, takhle to není o Marlowovi, ale o Márlouovi. ()

vetsinezobri

Ukázka českých herců těm Hollywoodským, že v minirolích mohou vyniknout hvězdy i nenuceně... A ten sklepácký humor já prostě žeru :) ()

DadysGirl

Film spojuje několik mých oblíbenců - Hanáka, Kaisera, Lišku, Lišku, Macháčka (no vlastně skoro celé obsazení) a pana Chandlera... I když to není perfektní film, tak na mě funguje... :) ()

For Fun

Pokusy natočit detektivku, krimi se v české kinematografii setkávají s několika problémy, které je možná lepší obejít, než se s nimi vypořádat po svém. Parodie je naopak pro specifický, český humor nejvhodnějším kompromisem. Jak jsme se o tom mohli v minulosti již přesvědčit: proč točit western, když můžeme udělat Limonádového Joe? Režiséra tohoto snímku, Václava Marhoula, si cením právě pro snahu navázat na tradici Oldřicha Lipského. A ač mnozí tento snímek nepovažují za ničím mimořádný, mým uším zvoní každá replika, v podání předních českých herců, jako čirý křišťál. ()

Myrddin

Dobrej nápad a skvělý herci, ale místy dost připitomělej scénář a režie je tak blbá, že si nechci představit horší. Kdyby se toho ujal dobrej režisér k tomu by stačilo trošku pozměnit scénář a bylo by to 5 hvězd, takhle sou to tři a ještě nezasloužený... ()

Romanstekl

Hvězdné obsazení a propadající děj.Pár vtipných chvilek se našlo, ale bylo to minimum.Ani tentokrát nelze ocenit herecké výkony, scénař nudný a divím se,že jsem takový film vůbec dokoukal do konce. ()

Godhaj

,,Soukromej čmuchal s prasečím rypákem!“ Nejde mi do hlavy, jak je možné s tak vynikajícím hereckým obsazením vytvořit tak neskutečně nudnou komedii. Že se jedná o tento žánr, jsem byl schopen poznat jen z jednoho či dvou vtipných okamžiků. Což o to, parodických momentů je zde dostatek, jenom jsou pokaždé zabity nezáživným provedením. Například mě nesmírně iritovaly dlouhé a prázdné Hanákovy průpovídky a přirovnání, které jakoby naschvál pronášel velmi ospalým hlasem. Zbytečných scén a dialogů je zde však mnohem více. Jediné co mohu vychválit jsou kostýmy a dekorace, a to je docela málo. Mazaný Filip se tak beze sporu řadí mezi nejnudnější filmy, jaké jsem kdy viděl. ()

PaRi

Parodie na různé žánry mám velmi rád a proto ty dvě hvězdičky za snahu. Nebyla to ale víc něž poněkud upachtěná snaha, která nevyšla. Pan Marhoul si měl od rána do večera pouštět Limonádového Joe nebo Podivné dědictví. Ale myslím, že jemu by to stejně bylo k ničemu. ()