Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

BarVo

Tak neviem. Zbožňujem sklepákov, ich netradičné "herectvo", humor. Ale tu to proste nefungovalo. Paródia na paródiu. Nuda. ()

SuzukiZ

"Upravte se, vypadate jako Snehurka po flamu s celou rybarskou flotilou." "Lekar vam dovolil jen jednu sklenicku denne." Jeden za mala novych ceskych filmu, u ktereho jsem se skvele zasmala:) ()

rigby

Vynikající parodie. Jeden z mála českých filmů v posledních dvaceti letech, na které stojí za to se podívat. Neskutečné hlášky pronášené s kamennou tváří, výborná kamera. Jen v polovině to začíná trochu dřít a ztrácet švih. Ale stále se to pohybuje těsně nad čtyřmi hvězdičkami. Alespoň pro mě, když už ne pro jiné. ()

jaňule

Fajn humor, výborný nápad, fakt jsem se od začátku bavila, skvělé herecké obsazení. Přišlo mi to celé akorát takové ne úplně dotažené, bohužel ke konci už jsem se začala docela dost nudit. Ale i tak je to pro mě lehce nad průměr. Chtělo to prostě NĚCO víc. ()

nolme

Vydařená parodie na "emerikan detektívky". Má to svůj styl. Jedna hláška za druhou. A nejlepší jsou jízdy Tomáše Hanáka autem (v zadním okýnku je vidět, jak si sviští po rovince, ale on to tam s tím volantem kroutí o sto šest :D) Nečekala jsem od toho filmu moc, ale nakonec si troufám říct, že svou úlohu jako komedie splnil. ()

hony23

Parodie na americké gangsterky v podání herců divadla Sklep. Zvláštní druh humoru, který spousta lidí neocení. Při spoustě narážek a scének jsem se dobře bavil, ale jako celek film nepůsobí příliš vydařeně. ()

Clowers

Ve většině mi české filmy nic neříkají a parodie už vůbec ne. Ale tohle je jedním slovem dokonalost. Skvělými herci a hláškami naplněná parodie. Tolik vtipných věcí v pozadí, kterých si všimnete až na druhé či páté zhlédnutí, což nevadí, lze na to koukat stále do kola. Myslím, že zde je film divácky nedoceněn. Je to škoda, každému doporučuji se podívat. Ale chápu, tenhle humor nemusí být pro každého. Za mě 100% ()

Ironhead

Jak mám "sklepáky" i jejich humor rád, tak tohle je tak strašně moc nevtipnej až trapnej film, že to skoro bolí... Je to plné takového rádobyhumoru a trpanosti snažící se parodovat filmy Noir, že mi bylo trochu stydno :oT Pan Marhoul by scénáře psát neměl. ()

MrKrahujec

Tenhle film má v podstatě jen dva minusy, ale opravdu hodně velké: Za prvé naprosto nemožný název, ten je snad opravdu nejhorší ze všech, jakýkoliv jiný by byl stokrát lepší. A samozřejmě ten fakt, že parodie sama už se nedá ještě jednou parodovat, takže všude, kde se objeví odkazy a citace z Pytlákovy schovanky, nebo z Limonádového Joea, tam film zoufale nefunguje. Ale to ostatní zas tak špatný není. ()

buchannon

Film jakžtakž sršící nápady a humorem, jistě, není to žádné umělecké dílo, ale to od tohoto snímku snad nikdo nečeká. I když není bůhvíjaký, přesto se jedná o lehce nadprůměrný český film. Dokonce jsem se i jednou zasmál. Je, nebo není Phil Marlowe klasa? Zas tolik ne. 65,000001% ()

meda2016

Je takový, že bych očekával zapamatování hlášek a vtipných skečů - epizod. Ironie je tam až příliš a vtipu moc nepobrala. Tři scény mám oblíbené: "V baru u mexičana (Michal Novotný)", "Monolog u závěrečných titulků (Cibulková, Kraus)", nepoužitou scénu v původní délce z DVD "U psychiatra Štaindlera (vrtulník)". Slabé tři. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

KritikRik

Tak takhle vtipnou parodii jsem už dlouho neviděl, humor byl chytrý i hloupý, ale nikdy ne špatný, dokonce si myslím, že film trochu předběhl dobu. A plejáda herců taky potěší. Proč už se dnešní český film zajímá jen o tuctové detektivky a hloupé romantické komedie? ()

liebgott

Film Je Ftipný Tak Ftipně, že Přestává být Ftipný, ale pořad je Ftipný, ale vážně film je kolísavě vtipný, skvělé hlášky Phila Marlowa jsou střídány blbostmi jako přehnaně velká cigaretová špička , já osobně mám prostředí 30 let v USA hrozně rád takže jsem tomu musel přidat jednu hvězdu ()

Igy007

V průběhu dvaceti let jsem s vůlí k objektivitě shlédla tento film. Zkoušela jsem tomu dát šanci jako jídlům s houbami, jejichž chuť je pro mě očistcem. Dívat se na tento film je pro mě jako snažit se pozřít houbový pokrm; není to houbama, je to mnou. Je to jako divná nápodoba excelentní Bláznivé střely. Téma, námět, doba, ve které se film odehrává, žánr - všechno jak dělané pro mě. Přesto mi to prostě nesedí a je utrpením to dokoukat. A přesně : viděla jsem to za za ta léta třikrát, naposledy před týdnem. A přesto si nemůžu vzpomenout, jak to dopadne. ()

PTuranyi

Čím je Limonádový Joe pre western tým je Mazaný Filip pre noire detektívky. Možno nie je taký sladký a uhladený, ale nepokryte si z neho uťahuje a každá scéna je nabitá slovnými hračkami a fórikmi. Produkcia je kvalitná a herci svoje role v rámci príbeh hrajú celkom dobre. ()

OnCal

U tohoto filmu není zaručeno, že se pobavíte. Pokud nejste fanoušky divadla Sklep, možná vám situace, kterým se ostatní smějou ani nebudou připadat vtipné. Ale i tak si můžete film užít, zejména díky plně digitálnímu střihu, díky kterému obraz vypadá spíše na zahraniční kasovní trhák a je asi o řád lepší než u současných českých filmů. Tedy čtyři * zejména za technickou kvalitu. ()

Joee

Do detailů propracovanou a na úsměvně "blbé" komenty a trefné dialogy ("nikdo tady nebude nikoho snímat", "ráda kouříte baseballové pálky" nebo "nechte si ty vaše Kidy") bohatou komedii, natočenou v holywoodském stylu, rozhodně stojí za to vidět. ()