Erichy

Nechce se mě ani věřit, že tento filmový počin natočili němčouři. Něco mezi Bucket list, Sbal prachy a vypadni a Pulp Fiction. Nechápu, že mě tento snímek tak dlouho unikal. Nádhera, jasnejch 5*. ()

jarabacek

"Protože všichni na nebesích mluví jen o moři a o tom, jaké je krásné." Dovolim si citaci, protože ten, kdo miluje moře by si rozhodně neměl nechat ujít tenhle film. Dva umírající májí poslední přání, vidět moře. Toto nelehké přání jim komplikuje policie a mafie, kterou mají v patách díky "nevinné krádeži auta" . Dost mě překvapili němečtí sousedé. Všetšinou jsou od nich k vidění jen kriminálky nebo romantické filmy, ale tohle je absolutní jednička. Skvělý příběh, skvělý humor. A ještě nikdy jsem nikoho neslyšela vyprávět tak krásně o moři. Film je opravdu moc dojemný i když je ve své podstatě dost absurdní. ()

route60

Můj nejoblíbenější německý film. Film s natočený s takovou lehkou nadsázkou že je to až s podivem že když se kouknu co všechno za brak se v Německu natáčí tak nezbývá než jen smeknout před Thomasem Jahnem a tímto dílem, nikdy jsem se tak dobře nebavil u filmu s rakovynou a umírajicími, Til Schweiger a Jan Josef Liefers je dvojice které musíte držet palce až do konce, skvělý je i hudební doprovod. 100% ()

pacpac

Zábavně smutná komedie o tom, jak dohnat to, co člověk v životě nestihnul. Dva chlapíky, kteří se setkají v nemocnici, pojí čekání na blížící se smrt. A co takhle si to čekání alespoň nějak zpříjemnit? Zkusit třeba to, co jsme vždycky chtěli. Nebýt toho co je čeká, člověk by jim tu bezstarostnost snad i záviděl. Konec je hořký a velmi očekávatelný, přesto je tahle komedie v mém žebříčku velice vysoko a dodnes jí dávám za příklad, když někdo ze stolu smete celou německou kinematografii jako něco absolutně nekoukatelného - občas se nějaká ta perla najde a toto je jedna z nich. ()

Slam7

Okamžitě všem DOPORUČUJU!!!!! Nevěřil jsem, že by se mi mohl nějakej německej film takhle líbit. Myslim si, že skloubit smrtelné nemoci s humorem je výkon! Výborně jsem se pobavil a na konci jsem horko těžko zadržoval slzy. Film, který přinutí nejednoho člověka k zamyšlení, ať nad preventivníma prohlídkama u lékaře nebo abychom si život užívali co nejvíc to jde, dokud není pozdě. ()

Seuata

Perfektní, úžasné, dokonalé... Film o dvou lidech, co umírají a přitom se člověk nasměje, a je tam toho humoru tak akorát, velice kvalitně "uvařeno". Stačilo by o špetku přidat a už by to bylo spíše šílené. Nebo ubrat a bylo by to nudné... (A to nemyslím jen ten humor, ale i jiné aspekty filmu.) Zkrátka mi nezbývá nic jiného, než sklonit poklonu "kuchaři"! ()

Aywes

Kde si v Německu, v zemi které panuje Simír Gerchán(nevím jak se to píše) byl stvořen film.Ano správně v Německu byl vytvořen krásný film a nevyhnutelně smutném konci.Do té doby je to však úsměvná (někdy více někdy méně) komedie.Jasně vidíte ty znaky, že to točili Němci.Prostě divná kamera,šíblí herci a nesmyslný reakce postav.Jenže se díky tomu obloukem film vyhnul hollywoodskýmu klišé, které je teď narvané úplně všude.Možná trochu odvážné dělat z takové věci komedie opepřenou dramatem, ale funguje to.Naštěstí nejsou tady trapné fóry o sexu, ale jen takové situace, které se mohou stát.Film má svou čest a neponižuje se.Prostě jde čelem do světa bez nějakých otřepaných frází a slz.Nejsou zde žádné vzkazy světu typu "užívej si života než chcípneš".Konečná scéna je velmi nenuceně podána.S radostí dávám 4* díky krásnému konci."V nebi se mluví jen o něm.O moři.." ()

yangzhening

Německá komedie a la America. Vtipné to je, jen kamera je trochu béčková. Žánrově ale není co vytknout (dominantní jsou legrace a akce). Napínavé to místy je a jeden se i zasměje. U hereckých výkonů je mnohdy těžké posoudit, jsou-li záměrně neherecké, nebo prostě laciné. Schematismů je užito záměrně, je to podle mě tak trochu i parodie na německé akční detektivní seriály. ()

Dextwer

První polovina naprosto úchvatná, chvilkami jsem jen tak zíral, potom jsem se hluboce smál a nakonec jsem se s lítostí díval na závěrečné titulky a poslouchal píseň od Boba Dylana „Knocking on heaven´s door“. Menší výtku, ale mám a to je slabší druhá půlka děje. Jinak moje hodnocení mohlo být o pár procent ještě lepší. ▐ Zajímavosti: * To co ve filmu nazvali Helsinský syndrom se ve skutečnosti nazývá Stockholmský syndrom. ▐ Moje hodnocení: 85%▐ ()

darebacek

Film mi totálně sednul, má humor, akci a je dost dojemný, je to skloubení filmů Pul fiction, Drž hubu, Thelma a louisa, Tacho a Sbal prachy a vypadni, z každého filmu je tam něco, jediná slabá pasáž je nástup na konci Rutgera Hauera, jinak všechna doporučení 95 % ()

badmotherfucker odpad!

Tak tohle je asi největší průser CSFD. Film s ubohou zápletkou, povrchní hrou na city a bez špetky humoru. Myslím, že citovat žánrová klišé nebo na nich parazitovat tím způsobem, že je bez jakékoliv invence a vtipu roubujete scénu za scénou, je skutečně velký rozdíl. Motivace postav je naprosto imbecilní a za trapnost konce by se nemuseli stydět ani naši páni Olmer nebo Soukup. Tomuhle paskvilu by nejvíc prospělo, kdyby ti dva homosimulanti zaklepali bačkorami hned ze začátku a ušetřili diváky pachutě trapnosti, která odezní až dlouho s posledními tóny Dylanovi odrhovačky. ()

Hingis

Neříkám, že je to špatné. Ale nějak nevím. Scénář docela dobrý, ale hrozně v tom vidím snahu napodobit Pulp Fiction, která prostě nemá ani zdaleka tu atmosféru. Je to pro mě takové celé křečovité a jsou tam WTF momenty, co mi prostě vadí a ten konec je hrozně kýčovitý. Ne, mě prostě tvůrci nedostali.. ()

koza3

Viděl jsem to před mnoha lety na ČT2 v art klubu a tehdá jsem to pojal jako jeden z nejlepších německých filmů (ne že bych jich viděl nějak moc, ale z těch které znám je rozhodně v top ten). Dneska už bych hodnotil jinak, ale ponechám ultimátum. Filmu nic nechybí ani nepřebývá. Doporučuje 5 z 5 umírajících :-) ()

Hruskovice

pokud je špatné se takto vyrovnat se smrtí tak jsem asi špatný člověk kdo by byl v této situaci asi by na to koule neměl ale každý by si to přál a v tom je asi ta největší krása tohoto filmu pětabreč ()