bohhous22

Já si pořád nejsem jistý,co přesně mi na tomhle filmu vadí,ale vadí mi to dost.Německá vykrádačka,neschopná najít si vlastní cestu,styl i humor.Nic originálního.Joke s dřevěnou a kovovou koulí je dobrej,jinak v tom vidim jen němčourskýho kopíráka Quentina Tarantina,co chabě útočí na city rakovinou bůhvíčeho....remake a vykradačka v jednom ()

Coliseum

Každej se nakonec dostane před bránu, u který stojí Petr s klíčem. Pak záleží na maličkostech, dostane-li svůj vysněnej koutek s obláčkem, na kterym může přemítat o nesplněnejch snech, neuskutečněnejch plánech, kozách nebo tričku s budíkem. Cestu, nejvíc pak tu poslední, zásadní, je nejlepší absolvovat s člověkem, u kterýho se nemusíte bát, protože on ví, co chcete říct. Cigáro a panák Tequilly jako Poslední večeře? To beru. ()

subic

Miluju tenhle film a pokaždé mě strašně baví. Za těch skoro 20 let už jsem ho viděl asi 10x a pokaždé se tam najde nějaký super moment. Třeba dneska jsem si všiml, že tu má malinký štěk německá (tehdy) blonďatá kráska Xenia Seeberg jako policistka. 100% ()

makakus

Tak tomuhle říkám utáhnout diváka na vařený nudli. A zdá se, že jich není málo. Vezměte si The Bucket List, přídejte ozvěnu z Pulp Fiction, odstraňte kreativní lehkost a nápaditost, přidejte německou těžkopádnost, sentimentalitu plnou mořských obzorů, laciný humor typu "svlékněme policajty do spodního prádla" a podprůměrnou filmařinu včetně téměř trapných hereckých výkonů - a jsme tady. Málokdy mi zůstává rozum stát z hodnocení jinak celkem vyspělé obce filmových fanoušků, nicméně - hele, kluci a holky, takovouhle slátaninu našich oblíbených filmů bychom asi dohromady dali taky. :-) ()

PlayEasy

Snad se nikdo neurazí, my ovšem kinematografii našich západních sousedů považujeme za jednu z nejhorších vůbec (nejen kvůli Rosamunde Pilcher ;). Ovšem zázraky se tu a tam dějí a jeden takový je právě tento snímek. Odlehčený tragikomický příběh se sympatickými protagonisty, hýřící humorem jako z Pulp Fiction a dojemností Veberových Uprchlíků. Když autor dokáže hodnotu přátelství, naplnění svých snů a mnoho dalšího shrnout do necelých 90 minut, nezbývá nám nic jiného než se uctivě poklonit... 100% ()

adamix

Zhoda s tvorbami Tarantina a Ritchieho nepochybná, neurazí však a príjemne pobaví. Ale s dobrou myšlienkou o posledných dňoch života a krásou šumiaceho mora. Štvrtá hviezda je za záverečné cameo Rutgera Hauera a filmové songy. ()

DJ Kritik

Nádherná road movie komédia o to, čo je dôležité zažiť a za akú cenu. Oslobodenie sa od nepodstatných vecí. A hlavne robiť všetko pre toho druhého. ()

vilik

Nikdy bych nevěřil že Německo dokáže vyprodukovat takový film...Parádní hudba, a až neskutečně dobře namíchaný poměr komediálních i dramatických momentů...nelze nedoporučit! ()

jamoje

uplne krasne spracovane zufalstvo a strata potreby respektovat pravidla tvarou v tvar smrti.... ak by som sa niekedy dostal do takejto situacie chcel by som dozit ako tito dvaja chlapici... :)) najkrajsia scena ked Frenky mieri na dvoch typkov umierajucich na rakovinu pistolou a vravi:"Vratte mi ten milion a ja vam darujem zivot." na to sa zacnu obaja strasne kosit... a zacne sa smiat aj Frenky aj ked nevie comu.....:DDDD uzasne.... ()

scopip

Film "Klepání na nebeskou bránu" patrí do mojej TOP-ky z troch dôvodov. Prvý, že mi dialógy istých pánov nápadne pripomínajú dialógy nesmrteľných Vincenta a Julesa z "Pulp Fiction". Druhý, že napriek prichádzajúcej smrti nemáte z filmu zlý pocit, ale práve naopak, tak ako to vykresluje "Zelená Míle" a konečne tretí, že posolstvo filmu je žiť naplno aj keď zomierame, presne ako v "Život je krásny" ()

ali-n

Dlho som sa okolo tohto filmu obšmietal a nebol si istý, či si ho pozrieť. Som rád, že som tak nakoniec urobil. Príjemné, pútavé a vtipné nemecké Pulp Fiction. Ústredná dvojica si vás získa behom pár okamihov, až pomaly zabudnete na to, aká je vlastne podstata ich cesty. V mnohých miestach veľmi zaujímavá kamera (prelety autom), skvelý strih a kopa vtipných hlášok. Pohľad na dvoch dospelých chlapov dojatých k slzám pri pozorovaní mora, to vážne vezme za srdce. 5* , odklepnuté! MOJE NAJ - „Já jsem Pán Bůh a tohle je Svatej Petr." „Salam alejkum!" ()

pasqviL

Velice zajímavě podaný snímek, dobrý černý humor, ale přeci jenom musím oponovat Lola běží o život je mnohem lepší. ()

mauik

Asi najlepsi nemecky film v mojom hodnoteni. Hollywoodsky svizny ale pritom europsky rozvazny. Skvele herecke vykony a pribeh ()

jjimmy

nemám vôbec rád nemeckú filmovú produkciu.. preto je asi dané aby práve tento film bol môj najobľúbenejší:D ()

mgerlich

Docela dobrý. Nebýt některých "vtipných" míst, mohlo jít o perfektní film. Nechápu jak někdo může mísit chvílema super humor s blbejma vtipama jak z filmů Taxi... ()

sirrgulo

Kvůli blížící se maturitě z němčiny jsem si snímek nedávno zapnul v originálním znění a na jeho skončením jsem si řekl, že ta němčina není zas tak hrozná jako jsem si během studia na střední sugeroval. Jinak snímek samotný se mi líbil už česky, takže se zklamání nekonalo. Kvalitní humor a dobrá ústřední dvojice jo a v neposlední řadě skvělá hudba ze snímku dělají jedno z mých nejoblíbenějších komediálních drama. ()