Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

uiu

Takhle jsem si rozhodně "pokračování Přátel" nepředstavovala. Joey se přestěhuje ke své sestře (která spíše připomíná prostitutku) a k jejímu synovi (kterého měla asi ve 13, aby odpovídal věk matka-syn). Joeyho synovec je ale naprostý loser, s holkama to neumí, je panic a zajímá se jen o seriály typu Star Trek. Tedy naprostý opak Joeyho. A to přece musí Joey změnit a naučit svého synovce žít. Tedy alespoň takhle jsem pochopila, že se snaží děj seriálu zaměřit. Vedle v bytě bydlí rozvedená právnička, která je samozřejmě naprostý opak Joeyho "italské domácnosti", tedy uťápnutá a neprůbojná. Jako každé filmové/seriálové klišé bylo již od začátku jasné, že dříve nebo později si s ní Joey něco začne, i když na začátku se tyto dvě postavy pro svoje rozdílné charaktery nemusí. Pro mě velké zklamání. Samozřejmě vtípky se najdou, ale rozhodně vás nepřibijí do křesla. ()

Nihlathak

Je to jako když přijde ublížený introvert do baru. Přes počáteční šok z nového prostředí se po rozkoukání a překonání přirozeného psychického post-friendovského mantinelu najednou potkáte u pípy po pár letech svou bývalou, která vám začne znovu ukazovat postupně svoje klady, člověk ví, proč s ní kdysi byl - ale i proč to skončilo - a brzy jste vyléčeni a ležíte s ní v posteli. Akorát že se ráno sbalí a už ji nikdy, nikdy neuvidíte. Litujete toho a nelitujete toho, to, co bylo dřív už se nevrátí. Joey se s komplexem konce Přátel akorát rozjel a... skončil. Škoda, můžete zkusit i jiné bary, jiné ženské, mnohem lepší, ale Přátelé se DEFINITIVNĚ nepohřbívají každý den... To je metafora, což? 75% ()

Aven

Překvapivě dobrý seriál, který sice nemůže dosáhnout kvalit Přátel, ale i tak je tam dost vtipných míst. ()

Brain-D

Joye z přátel pokračuje sám a zde je vtipnější než v přátelých.Pro mě rozhodně zdařilejší než přátelé. ()

sskrblik

"Pokračování Přátel" už není tak dobré jako původní Přátelé, ale figuruje zde jedna z mých nejoblíbenějších postav. Být tu ještě Chandler tak je to na 5 hvězdiček. Takhle je tu pořád starý dobrý Joey, bohužel sám, ale je pořád stále stejně praštěný a zábavný. Seriál se však moc dobře neuchytil a po druhé sezóně skončil, ale i tak kdyby někomu chyběli Přátelé, tak tenhle seriál vám je alespoň trochu připomene. ()

Krustyburg

1. série je fakt super, ale ta druhá už ztrácí dech. Jinak srovnávat tenhle seriál s Přáteli je nefér - a pokud to uděláte, nikdy nebudete spokojení, protože jste si zvykli na svých oblíbených 6 postav a v tomhle seriálu těch pět holt budete vždycky postrádat. :) Herci mi sedí, Joey dominuje, akorát ta Drea de Matteo by měla brát aspoň nějaké kurzy herectví a teda rozhodně vyměnit tým maskérů. ()

Guzo

Asi všichni, kdo znají Friends, prostě musejí srovnávat, takže ani já se tomu nevyhnu. Částečně to je vlastně plus, protože Joeyho už "znám" z minulosti, ale ve srovnání se svým předchůdcem tady prostě těch 5 ostatních přátel chybí.. ()

Ichabod

Vcelku solidni sitcom, ktery az nechutne stavi na jedine postave z lepsich Pratel. Nejlepsi je zhruba prvni polovina druhe sezony, kde jsou nejostrejsi fory a nejlepsi situace. ()

J-o-k-e-r

M. LeBlanc je pořád ten starý ňouma Joey Tribbiani. Bohužel seriál, kde vystupuje pouze jedna osoba z celé šestice Přátel, nemůže dopadnout nejlépe. A nedopadl. Seriál to není špatný, úsměvných situacích tu je požehnaně, ale to zejména díky Joeymu, vedlejší postavy se neukázaly jako vyrovnané a tak nám pouze vznikl marný odvar legendárních Přátel. ()

Ravi

Kdo by byl řekl, že Joey nebude fiasko. Od přátel se velmi liší, snad jen ne kulisami a hlavní postavou, jinak vším. Je to sympatický, dobře napsaný seriál, který určitě stojí za sledování, ať už máte rádi Přátele, nebo ne. Jen snad ke konci jsem měl dojem, že se to spláclo dost rychle, ale na obranu to zase nepřehnali. Prostě navázat na Přátele jen s jednou z postav určitě nebylo jednoduché, ale povedlo se a není za co se stydět. Možná škoda, že to vzalo tak rychlý konec. Joey měl ještě na jednu, dvě série dost potenciálu. Mimochodem Jennifer Coolidge hraje sice jako vždy druhé housle, ale tyhle housle si střihla jako svoji životní roli. Nejsympatičtější postava (samozřejmě po Joeym). 70% = 4-/5 ()

prasacimor

Vždy som Joeymu fandil a nikdy som mu neprial nič zlé, ale toto už je nad jeho sily. Tento kŕčovitý, silený humor má od priaťeľov dosť ďaleko. ()

P1tr

Joeyho charakter zůstal zachován a oproti posledním sezónám Přátel se jedná o příjemný přísun kvalitního humoru. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)