Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

nemik22

Zombie-filmy miluju kvůli jejich atmosféře. Bohužel je to mnohdy jediné co takový film nabízí. U Dawn of the Dead jsem chvílemi zavíral oči, chvílemi se smál a celou dobu se skvěle bavil. Jediné co bych vytkl je malá propracovanost zombieků ve srovnání například s Land of the Dead nebo seriálem Walking dead. ()

Qitek

V rámci žánru pecka. Neuvěřitelný nástup Zacka Snydera na scénu v momentě, kdy tento již vyčpělý  model zombie hororu právem umírá a především nudí. Napětí, humor a akce šlape jak má. Navíc - kdo zná trošku zákulisí ví, že jde o hodně muziky za málo peněz. Úvodní titulky za doprovodu Johnnyho Cashe jsou v topu. Pro mě nejlepší popcorn - zombie nářez co lze vidět v kinech a už bych tomu dal na několik desítek let pokoj co? Výtka směřuje k nevyrovnanému tempu, které to táhne z vrcholného blaha dolů. Jinak spokojenost veliká. ()

karlik4801

Zombie sprintují, je hezké vidět zase jiné podání nemrtvých a myslím že tato změna se celkem vyvedla a ukázala zase jiný typ zombií. Jak se lidé vyrovnávají se zombie apokalypsou, když jsou poměrně v bezpečí? Jak to vypadá když se pak něco posere a vzápětí už nikdo v bezpečí není a musí se prchat. Kenneth je dobrý zabiják, jen škoda že neměl svojí sólovku. Zack Snyder ukázal že umí udělat kvalitní film a přesunul zombiím kvalitu na vyšší úroveň. ()

BROKEN_

Absolutní vrchol zombie žánru!! Zack Snyder svým prvním filmem ukázal, jak nadějný režisér to je. V dalších letech to potvrdil! Originál od Romera jsem bohužel neviděl ( ale rád bych), i tak si troufnu říct, že remake je LEPŠÍ! Intenzivně natočený horor, který střídá i ten humor, který funguje na výbornou. I ty části ve kterých nejsou zombie na pořadu dne, jsou dobře koukatelný, a můžeme více poznat postavy. Všichni herci jsou správní, a především Vingu Rhamesovi jsem nejvíc držel palce, protože byl správně badass "Jdete s námi? Ving - Ne, to vy jdete se mnou". Ano, je tady jedna postava u které jsem si moc přál aby chcípla, ale to v takových filmech bývá zvykem. Kamera je perfektní, a k tomu ten střih, dodávají scénám větší intenzitu, a dívák se začíná bát odkud vyskočí nějaký ten zombík. K zombím můžu říct jen tohle - KUREVSKY DOBŘE ZPRACOVANÍ - běhání je jen třešnička na dortu. Kdy ale film za mě získal cenu za vrchol zombie žánru, byla scéna s miminem, tam se Snyder předvedl, že má KOULE. A toho si cením. Finále je sakra napínavé a já jsem se dokonce přistihl přitom, že postavám držím palce, ať to dobře dopadne. Nakonec mě Snyder překvapil, to je jen a jen dobře. OBROVSKÝ PALEC NAHORU! Tohle se zkrátka musí vidět. P.S. Věřím, že Zack Snyder nás v roce 2020 posadí na zadek se svým nejnovějším zombie filmem, doufám v tom. : ) ()

DragonnCZ

9/10. - Tykráso! Je to tu! Konečně jsem se podíval na tento apokalyptický film se zombie a hned po úvodní sekvenci kdy se mladé hlavní hrdince zhroutí život pod rukami stává nebojácná hrdinka a já se do filmu nehorázně zažral. Film je prošpikovaný skvělým napětím, úžasnými postavami a hrdiny, jejich osudy vás zajímají a bojíte se ke konci o jejich osudy. Film je výbornou hravou a brutální hříčkou plné akce a Zack Snyder opět válel krvavé bomby. James Gunn a jeho scénář, no ty kráso to, že by před Strážci napsal takový neomalený film bych do něj netipl. Na to že ve filmu nehráli pomalu žádní slavní herci, tak herci zde hráli opravdu uvěřitelně a grandiózně. Film co se dokáže rovnat i takovým velikánům jako je například moje milované The Walking Dead! Prostě a jednoduše tenhle film si mě získal po všech směrech a nejvíc mě bavil ten příběh a slet událostí, kdy opravdu nemáte tušení kdy kdo může umřít a kdo naopak přežít! ()

Lachtaan

Poctivá hra o přežití v rukou rejži, co sice v posledních letech posílá do světa jeden průjem za druhým, ve svých začátcích ale moc dobře věděl, co dělá a díky tomu přinesl obrození populárního hororového subžánru, ke kterému jsem já nikdy příliš netíhl. Úsvit mrtvých to ve mně ale slušně zlomil a rád jednou narazím na něco obdobného. [viděno na SkyShowtime 8.3.2024] ()

lennyd

Svět se změnil. Lidé sice umírají, ale místo aby si lehli v klidu do rakví, tak se probouzejí a ženou se za zbytkem přeživších. Jedna taková nesourodá skupinka (policajt, zdravotní sestra, těhotná žena (ta musí být vždy), ochranka, atd) se skryje v obrovském obchoďáku. Dokáží se (kromě všudypřítomných zombies) vyrovnat i sami se sebou ? .... Nejtypičtější z typických, zombie horror. Klišé nad klišé, pár skvělých nápadů (zombie child), zajímaví herci (Ving Rhames) dělají z toho dílka nadprůměrnou podívanou. Zvlášť za zmíňku stojí jak se scénarista vypořádal s Nudou v obchoďáku, kdy si místní osazenstvo zahraje basket, smskováním s protějším barákem či střílením na terč :) Kromě divného (= rozuměj typického) konce jde o takřka dokonalý film.. ()

Redswif

Sice Snajder je dobrej, ale zombie horory není asi nic promě já se tam bojím jen když nějakej ten zmbík udělá baf a já to fakt nečekám. Vadí mě že tam není moc rozvedený jak se všichni stanou zombie a taky občas mě to připadlo trochu ja komedie. ()

youtoo18

Tak to bola sranda. Hádam najlepší „zombií“ film. Coool. Odporúčam si to vychutnať v kine. (V tomto filme sa len dokazuje talent a sľubná kariéra mladého režiséra Zacka Snydera.) Music by: Tyler Bates ()

tnp101

Poutavě a netradičně natočený hororový snímek s nemrtvými v hlavní roli. Jeden z mála remaků, který se mi líbil mnohem víc než originál a zároveň jeden z těch hororů, který ve mně vyvolává sakra silný "post-apocalyptický pocit" zapříčiněný děsivou atmosférou prázdného obchoďáku a všeobecnou nejistotou, že jste na světě zbyli sami s břitvou na krku. Do snímku jsem se právě díky atmosféře a sympatickým charakterům naplno ponořil a každičkou sekundu prožíval s nimi. Atmosféra je o to děsivější, že nemrtví disponují velice dobrou fyzičkou, což z nich dělá mnohem nebezpečnější bytosti. Pět hvězdiček nadobro podtrhuje potitulková závěrečná scéna. Tohle je ten nefalšovaný moderní horor, z něhož by si všechny prvoplánově brutální thrilery (považující se za horory) bez atmosféry měli vzít inspiraci. ()

BS

Neutuchající zombie jízda od samotného začátku až do trpkého konce! Dlouho jsem si žádný film, takhle neužil... ()

uiu

V prvé řadě musím zdůraznit, že horory se zombíky prostě nemám ráda. Zombie mě neděsí, ale jsou mi k smíchu. Jejich potácivý pohyb ála opilá babička, zuřivé okusování oběti jako hladový ratlík a vydávání zvuků jako sob v říji. Primární záměr filmu je horor, ale já se neustále smála :) Pak tedy nevím, jestli hodnotit film z hlediska hororu, to by byly tak dvě hvězdičky, z hlediska komedie tak čtyři, proto jsem to zprůměrovala. Hlavní hrdinka má po celý čas filmu stejný výraz (Sarah Polley ani těch ksichtů a mimiky vykouzlit neumí jako herečka) a tedy nevíme, jestli je vyděšená nebo se tváří normálně - prostě soubor výrazů jako Chuck Norris. Režie Zacka Snydera je očividná. Typický slowmotion a detaily na padající nábojnice, zpomalené nabíjení zbraně nebo zašlapávání cigarety. Ovšem musím uznat, že pokus o áčkové béčko se povedl, pokud to tak bylo zamýšleno :) ()

kurcatovium

Rozjeté to bylo pěkně, ale bohužel film doplácí hlavně na nelogické trhliny ve výstavbě děje a hlavně na zcela šílené a naprosto neuvěřitelné chování hlavních postav. K tomuhle druhu to nejspíš patří, ale zde je to buď málo absurdní anebo prostě jen hloupé... Protože jsem se vcelku dobře bavil, váhal jsem i nad čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec zůstalo u lehce nadprůměrných tří. ()

Chris Masters

Spolu s Resident Evilem a Rec je to nejlepší horor se zombíkama, jaký jsem kdy viděl.Vážně adrenalin, přestřelky, akce, akorát jedna věc která se mi nelíbila je původ nákazy, který neznáme. Ale jinak opravdu skvělý počin. ()

Master19

Takovýhle rozjezd filmu už jsem dlouho nezažil. Divák si ještě ani nestačí zapamatovat jména partnerské dvojice a už za nimi přijde do ložnice zkrvanená dceruška - zombíček. Nijak tomuto žánru neholduji, ale tato série solidně gradujících scén rozstřelování hlav krvelačných ultrarychlých zombíků mě nenechala nudit se až do konce filmu ( a dokonce i do konce titulků ). A ještě si neodpustím pochválit, jak už tu bylo myslím někým zmíněno, odstřelování celebrit - výborné! :-) ()

dANo

Aj napriek tomu, že nie som fanúšik zombie hororov, tak ma tento krvák dostatočne zaujal a musím uznať, že sa zaujímavo pohral s mojimi pocitmi... Na druhej strane musím povedať, že tam zopár vecí predsa len nesedelo a nemuselo byť. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)