Animatrix: Přijímací zkouška

• USA The Animatrix: Matriculated (více)

Skupinka lidí, žijící na povrchu Země, je napadena dvěma roboty. Jednoho zneškodní a druhého se jim podaří zajmout. Poté se i s ním připojí do virtuálního světa, kde se jej pokusí přesvědčit, aby se přidal na stranu lidí a bojoval tak proti svým vrstevníkům.... (Barak)

Yaan

POST-MATRIX (i post-animatrix). Tahle sekvence se jako jediná posouvá za příběh samotného Matrixu. Je to trochu psychedelické, trochu 'pozérské', ale nicméně rozvíjející (a proto byl Animatrix stvořen, ne?) Stejně jako u Druhé renesance tu vidím určitou paralelu s R.U.R. - na rozdíl od ní je ale tohle natolik POST, že je to i originální. ()

Luk Skywalker

Hezká grafika i námět je, ale zpracování je horší, i když jsem pochopil o co se tvůrce snažil. Přesto podle mého to má s Matrixem málo společného, takže za tři a je to průměr. ()

Quipido

Velmi originální epizoda, která se, stejně jako The World Record, nebojí trochu si s celou Matrixovskou fikcí pohrát. ()

RedDuck

Jednoznačně nejoriginálnější a nejsložitější epizoda jako po scénáristické tak vizuální stránce. Geniální námět geniálního námětu by si možná zasloužil méně vizuálních orgií a více děje, aby film nabídl také nějakou odpoveď a nikoliv pouze otázky. Možná však právě ta nedoslovnost je hlavní silou. ()

Barak

O přeměně robota ze zlého na dobrého. Spousta abstraktních výjevů - autor měl nejspíš hodně velkou fantazii - a zdařilá animace.... ()

n3uro

Vizuálně bych dokázal tento příběh přirovnat k drogové zkušenosti, ovšem zkušenost obrovských rozměrů. Bohužel zde nevím zda příběh vysvětluje nějakou díru v ději Matrixu, nebo přichází s novou tvůrčí možností. ()

Smejki

Naprosto famózní vyprávění téměř jen a pouze pomocí obrazu. Virtuálněreálná část o přesvědčování umělé mysli o několikarozměrnosti vlastních myšlenek a činů a nabídce svobodné volby žádá plnou soustředěnost diváka a jeho vlastní zapojení do vyprávění příběhu. Tennto příběh je třeba vyprávět si společně s tvůrci a ne si jej nechat naservírovat. Pro mě jednoznačně nejlepší povídka animatrixu. ()

lakart

Povídka, o které si myslím, že měla dostat mnohem více prostoru, protože jsem ji hodně dlouho nechápal. Nakonec je zážitek dobrý, ale oproti jiným je to opět slabší povídka. 80% ()

Mithal

Podle mého názoru asi nejslabší část animatrixu. Vizuálně sice pěkná, ale skoro bez příběhu a člověk si při sledování připadá jako v nějakém snu drogového závysláka. ()