Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

hani94

Film má neuvěřitelně krásný příběh. Mladá a krásná žena plná elánu do života. A Keanu Reeves jako pan nedostupný. Miluju tu scénu kdy ona jde po chodníku a on k ní přijíždí autem, k tomu hraje písen Only time..... ()

megajalec

Totálne nechutne vykalkulované a maximálne neuveriteľné. Viem, je to len film, ale mal by byť aspoň z časti zo života. Vrchol trápnosti bol výstup s transsexuálmi. Hviezda aspoň za ten kúsok emócií v závere a za Lorelai na začiatku v spodnom prádle :) ()

nikus120

Začiatok dobrý, ale čím film išiel ďalej tým sa kazil. Koniec mi už prišiel odfláknutý a hlavne mi pokazil dojem scenár. Uletena Charlize sa mi páčila a aj jej život. Ďalej to už bolo moc predvídateľné a dokonca ma to aj znechutilo tak, že už nemám fakt čo dodať. ()

Eywa11

Asi len Charlize sa dá prepáčiť, keď sa chová ako šialená,protivná a otravná bosorka. Hoci nie je práve môj typ musím uznať, že je to krásna žena a strácam sa v tých jej hypnotických očiskách. Vyzerá ako anjelik a pritom má riadne drápky. Už ma to tak nebavilo ako voľakedy, ale posolstvo je veľmi jednoduché a krásne. Ľudia sa tak naháňajú za prachmi a blbosťami, že im ten život nakoniec ubzikne pomedzi prsty....... takže prečo myslíš, že je lepšie vyvádzať úplné hlúposti, než žiť zodpovedný život, i keď možno nudný....no prečo asi! ()

pitrson

Jeden z nejlepších romantických filmů, který jsem měl možnost vidět.Dávám pět hvězdiček právě kvůli neobvyklému zakončení romantických snímků, které z naprotsé většiny končí happyendem.A samotný výkon keanu reevese mě naprosto ohromil.Ta radikální změna vlastností, kdy počáteční vorkoholismus, stereotyp, time is money atd. přešly na citově vyzrálého, milujícího muže, který si konečně začínal uvědomovat svůj život a začaly se projevovat i otcovské pudy, byla ohromující. ()

KeanuTheBest

Nádherný příběh z obyčejného života..toto se prostě může stát každému a už to mě u filmu nejvíce zaujme....dokonalé herecké obsazení Keanu Reeves a Charlize Theron dokonale dokresluje smutný příběh...ukázka jak si lze také užívat života a ne pořád jen žít pracovním životem a nevážit si obyčejných věcí.....bohužel to člověku dojde až kdy je nemocný, a chce si užít poslední chvíle....no brečím pokaždé. I když nemusím romantické filmy ,tak tento mě stoprocentně dostal. Hudba taky 100%, soundtrack doporučuji. Kdybych mohla dát více hvězd, tak dám maximum. :) ()

jessic

Koncentrovaná romantika s charismatickými herci. Ovšem pokud i u romantických filmů vyžadujete určitý kontakt s realitou nebo jistou dávku uvěřitelnosti, tak se tomuhle filmu vyhněte. ()

blezg

Neuvěřitelné charizma Charlize Theron a netradiční románek s vyjímečně skvělým dabingem. Barevná romance se smutným koncem. Silná aktivace anahatačakry :) ()

NikaIn

Tento kúsok sa zo začiatku tvári ako komédia,potom prejde do romantiky a nakoniec končí ako dráma,ale to všetko sa deje nenásilne a veľmi premyslene.Do hlavných úloh ani nemohli obsadiť lepšiu dvojicu,ktorá by dokonalejšie ladila.Pozeranie tohoto filmu je ako prechádzka parkom plnom emócii.Úsmev,radosť,láska,túžba,smútok,utrpenie veľmi silný odvar všetkých pocitov a nakoniec vám ostanú iba oči pre plač a otázka prečo? ()

TonoM

Docela ohraný žánr komedie proti kterému nic nemám no ale v hlavní roli herečka(lamačka srdcí), která svým vzhledem je pro mě vtip, nechápu proč jí zrovna režisér Connor angažoval a raději to ani vědět nechci. Jinak sázka na jistotu vyšla. Pochválil bych za hudbu Younga, ta se povedla. 35% ()

FandaF

Dal bych i větší hodnocení. Je to celkem dobrý film. Ale. Ten konec to zabil. Zachoval bych se jinak než hlavní hrdina, takže ten konec neberu. ()

Ornaldinho

Souhlasím, že závěr je takový nedotažený a člověk čeká, že tam ještě přeci musí něco být dovyprávěno. No ale jinak je to krásný film a pro mě silný kvůli tomu, že jsem něco podobného zažil. Myslím, že takových protikladných vztahů je na světě hodně i bez příčiny. Kdo zná, toho to osloví. ()

Brabíček

Tento snímek se mi celkem líbil. Je v něm(podle mého) kouzlo osobnosti. Reevese vůbec nemusím, ale v tomto snímku mi docela sednul a Theron byla jako vždy okouzlující. Pro mě příjemný příběh o životních hodnotách který je krásně romantický ale přitom i smutný, byl celkem předvídatelný ale to mi vůbec nebránilo vychutnat si ho plnými doušky ()