Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

DonQ

Velmi smutný film, líbil se mi, ale znovu bych si ho zřejmě nepustil. Bylo mi z toho chvíli ouvej a to z většiny filmů nemívám. ()

Michelle75

Romanťárna,kde mám pocit,že i to nejtěžší vypadá tak jednoduše a snadně. Není to veselé,ale ani jednoznačně smutné. Ten film má hodně okamžiků,které jako celek působí tak nějak přirozeně. Duo Reeves a Theron si navíc parádně sedli. Jo, hodnocení jsem trošku zvedla, zřejmě fakt stárnu nebo blbnu. ()

Theraphosa

Takové šílené výkyvy ve změně chování, jaké předváděla hlavní hrdinka, byly místy až šíleně stupidní a K.Reeves ze sebe nechal v "závěru" udělat naprostýho vola a prakticky to nechal zajít až za hranice jeho přesvědčení.Závěr potopil to, co mohlo mít alespoň na ten průměr. 35% ()

Belatris

Jediné, co na tomto romanťáku stojí za to, jsou Isaacs a Rosenbaum - ty bych si vystřihla; zbytek bych bez lítosti zahodila. ()

Paity

Je to romantika až na půdu, ale to by tak nevadilo. Tohle docela Keanu Reeves umí a do jisté míry film zachraňuje. Bohužel má k sobě Charlize Theron, která snímek posílá opět dolů. ()

Piškotka

Na tento film jsem byla celkem zvědavá. Keanu Reeves jako romantický hrdina, nikdy víc. Námět se v mnohém podobá Podzimu v New Yorku. Charlize Theron v této roli už na první pohled působí cákle, to není jenom tak. Na rakovinu bych to netypla, spíš na nějakou mánii. Film mě za srdce nechytil vůbec, tato tématika v USA asi frčí, je to jako pásová výroba. ()

PetkaW.

Překvapuje mě tak nízké hodnocení filmu. Všechno tu fungovalo, herci byli skvělí do jednoho, příběh sladkobolný (poslední dvě třetiny filmu spíš už jen -bolný)... nevím, co se vám nezdá?! Mě Listopadová romance prostě vždycky dostane. Hlavně ten drsně jasný a rychlý konec. Za čtyřmi hvězdami si prostě v tomhle případě stojím. I kdyby jen kvůli těm emocím a pocitům, co dokáže tenhle film vyvolat. ()

peetriss

Hrátky se žánry po jihokorejsku: začíná to jako komedie, pokračuje sladkou romancí, aby to v závěru zvážnělo v slzopudnou tragédii. Jihokorejci v tom však umí chodit lépe. Hlavním ternem je chemicky fungující dvojice Keanu Reeves a Charlize Theron, kteří pod taktovkou schopného režiséra Pata O'Connora, více či méně úspěšně zápolí se scénářem působícím uměle vykalkulovaným dojmem. Přesto námět samotný je natolik nábojný, že určité stopy ve mně Listopadová romance zanechala. ()

filipvrbik

Velesmutná romantika...začíná to jako obvykle - Charlize Theron sbalí Keanu Reevese a z něj se stává lepší člověk, je tu však jedno ale - jako u předchozích Sářiných vztahů je to jen na jeden měsíc (listopad), Nelson netuší proč, ale souhlasí- city však zanedlouho vyhrají a Nelson se po měsíci rozejít nechce- tu na povrch výjde krutá pravda o Sářině zdraví- ale ani ona se nechce vzdát a vztah ukončit...konec je opravdu velmi silný a dojemný..95% ()

zzuzi

Neberu nikomu jeho názor, i když se liší od toho mého. Možná je to tím, že sem prostě romantik, ale tento příběh ukazuje pocity člověka, který ví, že umírá a přesto objeví někoho kdo s ním chce sdílet i jeho poslední chvilky... Nikdo asi nemůžeme vědět co se v mysli umírajícího člověka odehrává, ale toto je velice realisticky, emotivně a přesto nenásilně ukázána jedna z možností... navíc s dávkou humoru. Je to film který buď zaujme a nebo vůbec........ ()

katchi

Byla to hrozná blbost...čekala jsem něco dobrýho...už kvůli tomu hereckému obsazení..ae po 15minutách sem se začla příšerně nudit...Charlize byla nesnesitelná. Ač mi tato herečka nevadí a mám ji celkem ráda, v tomto filmu byla příšerná. ()

gumolit

No áno romantické filmy sú pre mňa trochu rovnaké a vatšinou o tom istom,ale najdu sa aj výnimky tento ma zaujal len kvôli hereckej dvojici Charlize Theron a Keanu Reeves medzi ktorými to funguje dokonale.A takisto ma prekvapil Jason Issac v netradičnej roli ( poznáme ho skôr ako záporáka). Som rád,že záver filmu nie je až taký ako by kto očákaval áno smutný je,ale na hranici znesiteľnosti čo sa týka romantických filmov.Ešte raz pekný film! ()

lareinna

Pekný citový príbeh o dvoch úplne rozdielnych ľuďoch, zároveň smutný, neodcudzujúci. Keanu a Charlize, výborný herci. ()

lukasd

Prvních asi 30 minut je to velmi neotřelý a příjemný film. Škoda, že v posledních třiceti minutách tam scénárista naflákal skoro všechny možný klišé romantických filmů, které existují. ()

sona123

Kalkul až běda, ale krásný. Charlize je nádherná a Keanu úspěšně sekunduje. Věřit se tomu nedá, ale kdo nemá rád pohádky? Já si to užila parádně, včetně té Enyi, romantických záběrů, spousty šál a barev, chundelatého pejska a miliónu úsměvů. Přesně, jak má být. ()