Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

Khotzilla

Zvláštní, jak se tu pořád dokola opakuje slovo "romantický", jako by to v tom filmu bylo až tak důležité. Hodně pocitová záležitost a rozhodně nic pro lidi, které dokáže znechutit i taková maličkost jako jsou transvestiti a už vůbec ne pro povrchní typy, hledající komedii a přistupující k filmům ve stylu "hlavní hrdinka se mi nelíbila, tak to bylo blbé". Jenže tohle je prostě takový ten "kýč", který se bohužel v životě lidem děje. Film, který klame tělem, ale který se nepodařilo dotáhnout a mohl se povést více. ()

Rajca

Ingrediencie v podaní Charlize a Keanu kvalitné, zámer v podobe námetu tiež fajn, len ten spôsob prípravy sa nejako nepodaril, takže výsledný kulinársky výsledok je bohužiaľ podpriemerný. Celkovo veľmi neuveriteľné. Škoda. ()

Sejkorka

64% je moc, já dávám 45 % a nebýt Charlize, tak ještě míň. První půlka celkem dobrá, hlavně ona jako mladá ztřeštěná prdlá bytost. Scéna z autoškoly špičková. Pak najednou střih a je z toho banální srágora, bez nápadu, odrhovačka. No nic, není každý den posvícení, ani s Charlize Theron, kterou mám v Top ten ... ()

padlar

Romance se smutným závěrem moc nemusím. Plus tady je ten příběh hodně kostrbatě vykonstruovaný.  A jak tak koukám, tak to měla být i komedie. Tak tu jsem tam nepostřehl. ()

peproch

Tento film je principiálně romantický. On racionální karierní zaujatý jen sebou a svým oceňovaným byznysem, ona veselá, chytrá, bezprostřední, svobodomyslná a relativně nezkrotná avšak jak se časem ukáže podléhající a zároveň fatálně determinovaná svojí rakovinou. Odhalení tohoto faktu svému milovanému znamená konec potence jejich společné perspektivy, ona ji utne a rozplyne se. Charlize T je opravdu nádherná a svůdná , Keanu R. je pozérsky nijaký. Atmosféra rádoby líbivá. ()

Thrakan

Nejsem moc na romanťárny, ale tento film se mi celkem líbil. Pěkný výkon hlavních hrdinů a dokonce i vedlejšich postav (trans kámoš). Jediné co mi vrtá hlavou, proč si sakra hlavní hrdinka dělá na začátku řidičák, když jí zbývá několik měsíců života… jezdil bych bez a bylo by mi to šumák. ()