Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

pufina

Film se mi líbil, netradiční (i když trochu průměrná) romanťárna. Keanu Reevesovi moc nejde hrál v romantickém filmu, snažil se být tak sladký, že mi přišel nechutně odporný. Nicméně oddechová záležitost, smutná ale pěkná.. ()

pakobylka

Romance, od které si dlouho udržujete odstup. Kdykoli se uvolíte vzít ji na milost, provede se sebou něco, čím vás odradí - a tak jí nechcete naletět. Ale nakonec stejně podlehnete. Jako každá ženská je nadprůměrně rafinovaná: Přesně vystihne okamžik, kdy už od ní nic zásadního ani překvapivého nečekáte - a uštědří vám tvrdou a nesmlouvavou ránu pod pás. Na 4* to sice nestačí, ale může ve vás zanechat svůj otisk ... spolu s trochu nahořklou pachutí. Neboť nejenom život, ale ani scénáristé a režiséři nehrají vždycky fér. P.S.: Ne že by milému Keanu Reevesovi neslušely romantické role - kupříkladu proti architektovi Alexi Wylerovi z "Domu u jezera" (2006) nemůžu namítat ani to nejmenší - ale jako téměř nenapravitelný workoholik mě tentokrát tak docela nepřesvědčil. ()

Juto

Film je slušnou romantickou drámou, ktorá dokazuje, že každý môže milovať a získať šťastné spomienky. 6/10 ()

WolfR

Keanu Reeves mi do takového filmu příliš nesedí, ale tak jako jo, s Charlize Theron mu to šlo a pár hezkých scén tu bylo, ale v celku to bylo tak nějak divné a ne moc uvěřitelné, vše co se v tom filmu dělo, slaboučké 3 hvězdy. ()

nineweh

To jsem fakt jediná, komu přijde, že Keanu Reeves nemá dost obličejové mimiky na to, aby mohl být herec? A jako Enya? Vážně? Plus jedině za Jasona Isaacse. ()

Vecko99

Jedna z těch lepších romantických komedií, aspoň tedy pro mě, díky dobrému výběru herců. Reeves patří k mým oblíbeným hercům a proto jsem viděl i tento jeho film. Líbí se mi proměna hlavního hrdiny, kdy si uvědomí, že v životě není nejdůležitější práce a peníze. Dobrá podívaná za tři hvězdičky. ()

Avathar

Pokus o netradičnú romancu zostal len pokusom. Od začiatku som si bol istý, že ide o nenáročnú romantickú komédiu. Lenže čo nastalo potom? Ohavné citové vydieranie a obrátenie filmu k sentimentálnej dráme. A akoby to nestačilo, táto zlátanina bola dlhá ako prasa! ()

Karush

Hoci herci boli veľmi presvedčiví a zvládli všetko, čo bolo od nich očakávané, napriek tomu tento film spadá do kategórie zabudnuteľných a filmov postačujúcich na jedno pozretie. Nie príliš výrazný a zaujímavý začiatok, miestami až príliš presladený príbeh, nedôveryhodné dialógy a od prvého momentu odhadnuteľná pointa filmu, ale čo môžem pozdvihnúť je hudba, ktorá do filmu perfektne zapadla a záver, ktorý veľmi pekne dotiahol inak nie príliš originálny film. Podobné filmy: A Walk to Remember, Keith ()

Ryuuhei

Dlouhá a úmorná romantika, která měla své světlé momenty a zejména ke konci začala být i trochu zajímavá, ale jinak žádný zázrak. Od konce jsem čekal trochu víc. ()

wer4

V čase ulietavania na filmoch s Keanu Reevesom som neskutočne plakala pri záverečných titulkoch .. dnes viem, že to nie je dokonalý film .. ale spomienky sú silnejšie :) ()

Pajj

Nevím, jak přesně tento snímek uchopit. Herecké výkony Keanu Reevese a Charlize Theron jsou velmi slušné, ale zmatený a přeplácaný scénář maří možnosti, který tento film mohl mít. S lepšími dialogy a jednodušším scénářem by to bylo jistě víc, takto 50 %. ()

lennyd

Nelson (Keenu Reeves) žil docela úspěšný život reklamního tvůrce, než potkal krásnou, ale trochu ztřeštěnou Sáru (Charlize Theron). Ta ho svoji bezprostřednosti už ze začátku přitahovala, ale stějně jej každým dnem vyváděla z míry. Už na začátku vztahu se domluvili, že spolu nebudou déle než jeden měsíc - listopad (november). Ale vzájemná láska nakonec zbortí veškeré úmluvy i bariéry, jen jedno překonat nedokáže - zákeřnou nemoc ... Já se ptám proč - člověk má náladu na příjemný romantický film - Keenu Reeves a Charlize Theron, to přece nemůže člověka zklamat. Ať už jde o (velmi podobný) Podzim v New Yorku nebo právě Listopadovou romanci, tak to jsou právě ty filmy, které vás nalákají na sladkou romanci, aby do vás ke konci napálili veškerý smutek světa a pokazili dojem z (doposud) tak hezkého filmu. Charlize Theron je zde opravdu nádherná, ale Keenu Reeves mi do takovýchto filmů nějak moc nepasuje - to spíš do nějakého akčňáku. Ach jo ... ()

Timak

Dle mého názoru byl konec opravdu, ale opravdu hloupý. Charlize je skvělá herečka a svojí úlohu plnila velmi dobře, ale každej soudnej člověk musí konec odsoudit až nevím kam ... Zkazilo mi to celkový dojem z filmu. ()

Compadre

Docela neotřelá romantická komedie. Sara je taková pološílená holka co si vyhlídne uhnanýho byznysmena Nelsona na měsíc společnýho života. Ten se samozřejmě obrátí na víru pravou a ještě se do ní (překvapivě) zamiluje. Je to dojáč..ale jak říkám, docela originální. ()

Terzeus

Prvotný dojem bol značne lepší než ten druhotný. Bohužiaľ je ale druhotný značne vyzretejší a objektívnejší. Režisér O´Connor sa tak húževnate snaží zapôsobiť osvedčenými žánrovými metódami až mu to funguje. Ale celé je to tak strojené, že napriek emotívnemu záveru a pointe nejde skočiť na lep. Miestami až rozprávková logika (odísť v pyžame z domu akoby sa nechumelilo) po dôkladnom zvážení skôr vyzýva k úsmevu ako vážnosti. Po premyslení už scenár pôsobí ako samým sebou vykalkulovaný kaleidoskop známych fráz a nútených twistov. Napriek týmto nedostatkom je obdivuhodné, že celé to drží pevne, najmä kvôli výborne zvládnutému duu Reeves/Theronová. Po zamyslení tiež vyvstávajú na povrch isté ozvláštňujúce režijné a príbehové faktory (snaha meniť život až za hranicu obťažovania, gay rodinka), ktoré Sweet November držia v hladine žánrového nadpriemeru. Pre milovníkov romantiky sa to na prvý pohľad bude zdať skvelé ale pri pozornejšom nadhľade pri tomto snímku vyvstáva príliš veľa bežnosti zakrytej malými zvláštnosťami a takisto veľa emocionálneho patosu, ktorý sám o sebe nie je zlý ak by nebol od diváka umelo vynútený. Tiež sa tu trochu prestrelila dĺžka. Jadro celej dvojhodinovky dosť pokrivkáva s nastoleným tempom a vyvrcholenie samotné je naťahované. Osobne by som udelil 75% ale v rámci objektívnosti klesnem na zaslúžených 60%. Je to príjemná nadpriemerná žánrovka. ()