V době kdy vlastnit rádio bylo přísně zakázáno našel jeden muž cestu, jak přinést lidem dobré zprávy. Producent filmu Mrs. Doubtfire - Táta v sukni a držitel Oscara Robin Williams Vám přinášejí příběh o obyčejném muži, který dal lidem neobyčejný dar - naději. V době války, v době beznaděje dal lidem důvod se smát. Jestliže se Vám líbil film Život je krásný nenechte si ujít Jakuba lháře. (oficiální text distributora)

blackrain

Krásný film se skvělým Robinem Williamsem. Původní východoněmecký snímek, který byl velmi oceňován, jsem neviděla. ()

kaylin

Hlavně za toho Robina Williamse, protože ten prostě dokáže i podobný film utáhnout. On ten příběh není špatný, ale tak nějak máte pocit, že tohle je prostě jen opakování. Ano, druhá světová válka byla strašné utrpení a tenhle příběh je podán lidsky, ale taková "Zlodějka knih" mě dostala mnohem více, přičemž téma a pojetí bylo podobné. ()

Aleee89

Kdo by neznal knihu Jurka Beckera, která se stala tomuto filmu předlohou. Moc se mi do dívání nechtělo, ale nakonec jsem se, kvůli škole, odhodlala. Na filmu je vidět, že se jedná o částečně hollywoodskou produkci, něco mi říká, že český film s Vlastimilem Brodským by se mi asi líbil více, možná se v budoucnu pro porovnání podívám. Tento snímek má snažící se herce v čele s Robinem Williamsem, pro kterého to je nezvyklá role. Ale že by mě film extra bavil, to ne. Navíc pro mě nemá moc velkou hloubku a poselství, ač se o to tvůrci asi snažili. Není to špatné, ale ani výborné a už vůbec ne dokonalé. Tematika holocaustu je zkrátka traktována tak často, že dnes už máloco překvapí a ohromí. ()

dyfur

..... opät nepodareny americký remake europskeho originàlu ....tentokràt originalu z rok 1974.... a nepomohol ani Robin Williams.... ()

venison

Když jsem si přečetla, o čem film pojednává, obávala jsem se, že někdo zneužil Benigniho "Život je krásný", naštěstí jsem se setkala s odlehčeným dramatem jiného typu.. Také o nekončící naději, síle víry a velkém sebeobětování.. Robin Williams po dlouhé době nehýří humorem, ale zahrál si srábka se srdcem na pravém místě.. Příjemně mě potěšila skutečnost, že Robin nebyl jediným tahounem příběhu a jediným "hrajícím" ve filmu, ale že jsem měla tu možnost na jednom místě potkat skvělé herce jako jsou např. Bob Balaban, Michael Jeter nebo Liev Schreiber.. Nemůžu si pomoci, ale mě se to dotklo asi přesně tam, kde mělo.. Další film z koncentračního tábora, který stálo za to natočit.. ()

Arkanoid

Vraj je tá najkrutejšia pravda lepšia ako tá najkrajšia lož. Lož má krátke nohy. No keď sa na lži postaví viera v lepší život, klamať zmysel určite má. Herecky na dobrej úrovni, záver predvídateľný vzhľadom na prostredie geta. Filmov so židovskou tematikou sa natočilo toľko, až strácajú na emóciách. ()

Psycho.R

Tak tady jsem na rozpacích. Film sám o sobě je průměrný, ale koukatelný. Ovšem to nic nezmění na tom, že Robin Williams byl skvělý a charismatický herec. Právě za tohoto pána dávám o hvězdu víc. ()

Knor

Výbornej film. Já jsem zatím originál s V. Brodským neviděl, ale tohle je pecka. Robin Williams dokazuje, že je pan herec. ()

Wecfarien

No, hlavní protagonista nepatří mezi mé oblíbence. Ať už hraje cokoli, nevěřím mu to a do ghetta se mi hodil jako pěst na oko. Celé se to jaksi vleklo, ovšem dialogy hojně oplývající cynismem chválím. ()

Pitryx

Na můj vkus zbytečně dlouhé dialogy. Také ten konec, no… Ale přesto musím uznat, že jsem zvládl i Robina Williamse, který se do role moc nehodil. ()

jakoby

Asi nejvic z celeho filmu se mi libil zaver- kdyz zmuceny Jakob je rozhledl kolem sebe, na cedule na obchode; na letici ptaky a pripadl si na chvili uplne svobodny . To se pak krasne umira.... ()

Agnostik

Vtipné lehké drama s dějovou linkou holokaustu,odehrávajícím se v jednom z mnoha tehdejších židovských ghett.Snímek o prázdné naději jednotlivce kterou posiluje chmurné životy spoluvězněných.Robin Williams nám předvádí v hlavní roli krásnou hereckou exhibici. ()

OggyShek

Docela dobrý příběh, na kterém ale mně osobně vadí R. Williams, který mi prostě do role obětavého Žida vůbec nesedí. 50 %. ()