Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Martinius

adaptacia priemernej ale popularnej japonskej konzolovej hry pre platformy play station. v poradi uz x-ty film o zombikoch s dokonca uz troma pokracovaniami. a to s prihliadnutim na skutocnost, ze anderson v tomto survival horore stvarnil skor atmosferu legendarneho system shocku ako povodne mieneneho nametu. sfilmovavanie pocitacovych hier sa stalo medzicasom samostatnym zanrom. budiz. jedno ale nechapem: preco si producenti az na par vynimiek (doom, silent hill) vyberaju tie najnemoznejsie predlohy? ()

Blue.Shark

To byl horor. Na tomhle kousku jsem byl v kině, když mi bylo 15 let, a v té době jsem se ještě měsíc potom ohlížel přes rameno. Byl to první horor, po kterém jsem byl skutečně vyděšený. Oceňuji skvělý nápad s podzemním komplexem, který dokázal v divákovi vzbudit jakési klaustrofobické pocity. Scény, kdy se zaměstnanci pomalu, ale jistě začíná být ámen, prostě mají koule. Děj se mi líbil a měl styl, což se o dalších filmech série už bohužel říci nedá. Všichni herci mi seděli a Milla Jovovich byla ve své roli dost přesvědčivá. Hudba hezky doplňovala celek a tak jsem si tenhle film opravdu mohl užít. Myslím, že Resident Evil patří mezi nejlepší zombie horory. ()

Ondrej120

Nechce se mi psát dlouhý komentář takže ve zkratce. Příběh byl docela dostačující, vzal si z herní předlohy to nejlepší a namixovali tam něco vlastního. Hlavní postavy dvě krásky(hlavně Michelle) takže vše ok. Zombíci jsou v klidu, hlavně že neumí sprintovat což mě u hodně zombií filmu docela s**e. Konečné rozuzlení bylo jasné a souboj s "bosem" byl docela ucházející. Po Silent Hillu nejlepší film podle hry. ()

Mortemiss

Zajímavý film, který odpovídá svému žánru. V pár scénách mě malinko postrašil, ale úplně největší dojem na mě zanechal zombie s vymknutým kotníkem a se sekerou v ruce ;) ()

andio

Pro nás, takové ty prostřední žrouty písíčkovejch AA titulů, kteří se na původní Revil tolik nefixují a jsou si schopni i nějaké ty retcony poctivě užít, je tento film skvělým akčním zpracováním hry (raději na tu hru už zapomeneme, nechceme si přece kazit všechnu zábavu, ne?), který se skvělou Millou Jovovich určitě neurazí a i když se dnes může zdát už trošku zastaralý, coby dítě jsem ho hltal s velkým nadšením. 8/10 ()

Erik7595

Prvý diel filmovej série Resident Evil patrí spolu k trojke k mojím najobľúbenejším dielom so série. Veľmi dobre vybraný herci na čele s mojou obľúbeňkyňou Millou Jovovich, ktorej tejto charakter akčnej a dravej ženskej neskutočne žeriem. Plus k tomu tradične skvelá Michelle Rodriguez ako členka elitného komanda Rain. Dej odohrávajúci sa v vyľudnených chodbách podzemnej laboratórie Umbrelly nahráva k vyložene k veľmi dobrej hutnej až horrorovej atmosfére. Z môjho pohľadu ide o jeden z najlepších zombie filmov vôbec, ktorému nechýba nič. Čo som požadoval, som aj dostal - dobrú akcia, zaujímavý a pútavý príbeh - ukazujúci vznik a rozšírenie nákazy T-Vírusom - ktorý ďalej veľmi dobre pokračuje v ďalších dielov, tiež slušné lakačky a hlavne tých zombíkov, ktorých tu je rozhodne v početnom množstve. ()

jckl

Toho psa si pamatuji dodnes, stejně tak tu "laserovou síť". Pokud nejste vyloženě fanoušek virus-zombie fillmů, tak si jej asi neužijete, tak jako já. Sice je to už 11 let, ale neřekl bych, že nějak zaostává za současnými filmy. ()

Jaroslaf

Až děsivě špatný zážitek mohutně umocněn extrémně céčkovým českým dabingem, nedávajícím žádný smysl. Vypnuto v třicáté minutě a rád se vrátím k Resident Evil 3 Remake pc hře z roku 2020 :D ()

Mania

Jedna hvězdička za zmutované psy, přeci jen v jiných filmech o zombíkách infekce na zvířata nepůsobí. Jedna hvězdička za Millu a Michelle, které jsou skvostné. A jedna hvězdička za konec, který mě přeci jen překvapil. Ale jako horor mě film zklamal. Je mi jasné, že Anderson není žádný režisér zaměřený výhradně na horory a tedy je nemůže umět udělat nějak extra dobře, ale přeci jen jeho Horizont události patří mezi mé oblíbené filmy a je prostě skvělý, takže jsem tak nějak doufala, že i Resident evil bude aspoň trochu podobný, děsivý... ()

Martyr

Hmm, tusim zozeniem viac filmov z Millou Jovovich ;). O filme len tolko..skoda, ze som zmeskal prvych 20 minut a pri konci mi od unavy tak klipkali oci, ze som sledoval mozno po 2 minutovych intervaloch. Takze upozornenie, nepozerajte tento film ak zmeskate zaciatok. ()

Šmoula

Absolutně nezáživnej "zombie" film. Chvilkama jste napjati, ale to je tak vše a nic to ve mě nezanechalo, skoro jsem po 3 hodinách zapoměl o co tam šlo.... 25% ()

Vilg

Hru jsem nikdy nehrál, takže jakékoliv podobnosti nevidím. Průměrná béčková kravinka, kde Milla Plocháděva Jovovich sice už nevypadá tak dobře jako v Besonově Pátém Elementu, ale spolu s Michelle Rodriguez neurazí. Akce rovněž ne. Byť jen pro potěchu oka. ()

Mallyyy

U mě určitě nejlepší horor se zombíka, který jsem viděl. Dobré obsazení (hlavně Milla samozřejmě:), Super HUDBA!! Dobré efekty a hlavně hodně zombíků, které nic nezastaví jen možná ta kulka do hlavy. První a nejlepší díl. ()

cyphercz

Skvělá atmosféra, povedený lekačky, hot Milla, jediný co trochu více bije do očí jsou poměrně dost nekvalitní speciální efekty ()

Silencia90

Takový obyčejnější, průměrnější horor. Ale neurazí. 3,5* To, na kterou stranu se přikloním bude záviset na tom, jak mě ovlivní scéna s řezacím paprskem, která mě už několik let pronásleduje. :) ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)