Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dallas

Hru som hral a keď som sa dozvedel kde sa bude odohrávať film, bol som trochu sklamaný. V podzemí to nebude ono, som si hovoril, ale opak bol pravdou. Millu mám rád a do role sa hodila. Zombíci boli tiež fajn spravený a celé to velmi dobre ubehlo. Zopár scén malo fakt tú atmosféru ako hra a záverečná je asi najlepšia (aj ked Milla v červenom vs. doberman v červenom bola tiež zaujimavá, škoda len že človek musí byť zombík, aby sa jej dostal medzi stehná :-)) Možno sa niektorý čudujú môjmu vysokému hodnoteniu, ale obsah tu vyhral nad formou.........keď som dopozeral tak som mal vážne chuť si to opäť zahrať a tak to má byť. 75% ()

spiritus

Resident jednička, je docela slušně natočený akční horůrek, vycházející ze slavné herní předlohy. Spoustu věcí sice šlo dotáhnout mnohem lépe, ale nadruhou stranu, mohlo to dopadnout mnohem hůř.Od Milly Jovovich jsem toho moc nečekal a oprávněně Ovšem do akčních věcí se určitě hodí, tam se nemusí snažit rozvíjet svůj herecký "talent". ()

AlchENEMY

Jako velkej odpůrce hororů z důvodu mé strašpytlíkovosti jsem měla u tohohle filmu leckdy nahnáno v kalhotách, jinak ale musím uznat, že to byla celkem blbost, hlavně Červená královna... ()

Mikino00 odpad!

Takovou prázdnou nesmyslnou střílečku vypadá opravdu jako počítačová hra, jako bych viděl herní videa, kde jsou dialogy naprosto tupé a slouží jen jako výplň mezi akcí. K tomu se dá základní premisa filmu dá shrnout do jedné věty. Kdyby tam aspoň obsadili nějaké pěkné herečky. ()

Movie Gourmet

V rámci žánru a z úcty k legendární počítačové hře, v podstatě vůbec první akční PC hře, co jsem kdy hrál hodnotím kladněji, než bych hodnotil jindy. Verdikt: 2 1/2* - 3* a 65 - 70 %. ()

mosnak

Dnes už mám strizlivejsi pohled na Resident Evil s Millou. První část jsem mel rad, protože přinesla něco co tu nebylo. Ovšem totálně tento film zadupal do země český dabing, který byl totálně odflaknuty. 57% ()

deiwitch

První dojem ve mě zanechal hlubokou stopu v negativním slova smyslu: byl jsem zklamán natolik, že jsem až málem plakal. Jsem oddaným fanouškem herní série Resident Evil / Biohazard a očekával jsem něco více. Časem jsem si ovšem uvědomil, že s tímto snímkem se to má stejně jako s adaptacemi knih na filmovém plátně, kdy fantazie, či spíše v tomto případě interaktivita ustupuje vizuálnímu koncertu, který tlačí výše zmíněnou fantazii do pozadí, o interakci nemluvě. Premiéru jsem pojal zároveň jako experiment, z jehož výsledků jsem se chtěl dozvědět, jak film zapůsobí na herní laiky a výsledek mě uspokojil: přítelkyně (subjekt) doslova levitovala ve vzduchu v důsledku neustálých úleků a nestačila se ani posadit. Počin je to bez debat spektakulární, zejména po velmi slabé úvodní půlhodince, ale i tak jsem čekal více. Snad mé touhy naplní chystané pokračování s podtitulem Apocalypse a krvelačnou Nemesis v hlavní roli. Nedělám si iluze o tom, že půjde o hlubokomyslnou podívanou, ale chtěl bych se třást strachy jako u herní předlohy, což mi ale zřejmě díky absenci interaktivity bude bohužel odepřeno. ()

Illy

Ne ne. Takto si dokonalou hru převedenou na plátno nepředstavuji. Je to koukatelné, ale málo krvavé a akční. ()

newt17

Sympatický akčňák, byť nemá s kouzlem hry moc společného. Škoda, že se tvůrci berou tak vážně. Čtvrtou hvězdičku dávám za dvouvteřinovou scénu od rozmřížování laseru po jeho průlet vojákovým tělem. Zde se režisérovi podařilo vyvolat ve mně silný pocit beznaděje. I když si myslím, že spíš než záměr to byla šťastná náhoda. ()

Simgal

Herní originál neznám a možná, že je to tak lepší. První díl Resident Evil se mi velice líbil. Obvzláště při prvním shlédnutí mi běhal mráz po zádech. Atmosféra byla opravdu vynikající. Je trochu paradox, že jsem byl více napjatý, když průzkumný tým procházel "prázdným" zařízením než když se tam objevili první (a za nimi mnoho dalších) zombie. Zakončení bylo také provedeno vcelku netradičně a mě nezbývalo nic jiného než čekat na další díl, který prostě přijít musel. ()

Pajčus

Kdybych se díval,někomu přes rameno, jak hraje Resident Evil, asi bych se pobavil o dost více. Možná, kdyby se filmu chopil režisér George A. Romero, mohl to být kultovní snímek alespoň pro fanoušky herní série - no, nestalo se tak. ()

M1k9

Resident Evil měl zásadní vliv na mou představivost. Ukázal příběh, který se může stát skutečností. Začnete-li věřit tomu, že to nejsou jen fantastické představy z hráčského prostředí, ale nezastavitelný pokrok v genetice, dostane RE mnohem větší rozměr. Jistě bych nepsal takové básně o celé sérii, která dle mého názoru utrpěla již následným pokračováním. Druhý díl se jmenuje výstižně - Apokalypsa. Byl jsem z něj doslova znechucen. Už i tento díl měl pár nepříjemných béčkových záchvatů, ale i tak je prostě jiný. 9/10 ()

waits

Sel jsem behem filmu v uplny tme na zachod a nebal jsem se. Hru jsem nehral a film me nijak nenavnadil, abych to zkusil. Osud vyslane jednotky mi byl ukradeny, vcetne nevyrazne Jovovicove, hudba rusiva, scenar beckove plytky. Takze pokud jde o me, tak to Andersson tocit nemusel. ()

Kratoc

Vezměte nějaký uzavřený komplex, ze kterého se blbě utíká. Vrhněte tam partu nabručených mariňáků s drsnými hláškami na rtech, jednu fešnou, ale ultimátní hlavní hrdinku, bandu krvelačných a hladových zombíků plus pár dalších mutantů, celé s tím zatřepte, přidejte pořádnou dávku olova, hektolitry krve a máme z toho klasické béčko, které na chvilku pobaví. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)