Frank Leone si odpykává svůj trest ve vězení za ublížení na zdraví a za dobré chování je pouštěn i na vycházky. Jednou v noci je ale Frank převezen do věznice Getaway, kde je správcem Warden Drumgoole. Ten má s Frankem nevyřízené účty, a tak tam Frank zažívá týrání od správce i od dozorců. Ti se snaží Franka psychickým i fyzickým trýzněním vyprovokovat, ale Frank se statečně drží a týrání snáší... Drumgoole je sadista a Frank kdysi utekl z vězení, kde byl tehdy Drumgoole správcem. Frank na Drumgooleův sadismus upozornil a byl poté umístěn do mírnějšího vězení. Zato Drumgoole byl potrestán převelením do věznice Getaway, která je jednou z nejhorších. Frankovi ale hrozí nebezpečí i od spoluvězňů Webera a jeho lidí, kteří jdou správci na ruku a jakmile mají příležitost, snaží se Franka také vyprovokovat... Franka si všimne vězeň Eclipse, který vede dílnu, kde se opravují auta, a Frank získává další spřízněnou duši. Začne pracovat v dílně společně s Eclipsem, Erniem a Dallasem. Drumgoole nařídí Weberovi, aby přitvrdil. Drsný Weber se svými lidmi, kteří s ničím nedělají okolky, Ernieho zabije. To už je na Franka moc – a pustí se s Weberem do rvačky, ale nezabije ho. Jiný spoluvězeň nakonec Franka bodne do zad nožem... Frankovi zbývají do propuštění tři týdny, zotavuje se ve vězeňské ošetřovně. Když se vrátí do cely, je mu sděleno, že jeho přítelkyně Melissa má být znásilněna. Frank požádá Dallase o pomoc s útěkem, ale ten ho zavede do nastražené pasti... (TV Prima)

Rathalos

Filmy z vazenia mam rad a tento sa fakt vydaril,vyborne herecke obsadenie na cele so Sylvestrom Stallonem,akcny,drsny narez,pri ktorom si uvedomite,aka je sloboda nadherna...:-) ()

MickeyStuma

Vlastně se jedná o příběh pomsty, ale poněkud netradiční. Na vzorném vězni, který má navíc krátce před propuštěním, se za jistou událost mstí ředitel věznice. Navíc v prostředí nejtvrdší věznice, takže je námět víc než slibný. Drsných scén je na správné vězeňské drama vcelku dost, ale když se to všechno vezme dohromady, zase až tak veliká pecka to není. Sylvester Stallone vs. Donald Sutherland a k tomu nevypočitatelní dozorci a někteří vězni. Běžné vězeňské klišé skutečně v té nejdrsnější atmosféře je vypravěčsky uvolňováno nejrůznějšími etudami, které jsou tak dlouhé, že by nejeden divák téměř až pozapomněl, o čem že to vlastně je. Běžný americký fotbal hraný vězni, který je posléze zneužit ke tvrdé lekci či oprava auta, který je záhy ze stejného důvodu zase zničen. Kromě občasného nemilosrdného týrání hlavního hrdiny se tedy spíše jedná o drama lehčího rázu, což je na takový film poměrně škoda. A tak se vlastně jen čeká, kdy a jak nastane ten zlom, kdy se vše obrátí a dojde ke spravedlnosti. Ale jo, co se týče ohledně těch opravdu drsných scén, v jeho kůži by nechtěl být nikdo. Zajímavé je, že snímek obsahuje nemálo odkazů na starší snímky právě se Stallonem. Třeba nakládačka od dozorců odkazuje na nakládačku, jakou dostal Rambo od policajtů v prvním filmovém díle. Lze si všimnout i typického pozdravu Rockyho. A je toho víc. A co se týče samotného Stallona, rozhodně překvapil svým herectvím. Podařilo se mu vytvořit sympatickou postavu jako nikdy předtím. Snímek se tedy řadí k lepšímu průměru, který se může líbit, ale i zklamat. Každopádně se i tak řadí mezi ty lepší ve filmografii Sylvestra Stallona. ()

AnanAss

Je paradoxem, že Kriminál mě, v době ošumělých videokazet a rychlodabingu, moc nebral, ale nyní na něj nedám dopustit. Stallone se v těch charakterech drsných outsiderů vyžíval a nejinak tomu je i zde. Ono jde převážně po celou dobu o vězeňské drama a návod na to, jak přežít (ale také hlavně si to, v rámci možností, užít) za zdmi žaláře, kde trestanci mají problém nejen se špatnou stravou, ale zažívají hlavně šikanu jak od spoluvězňů, tak od bachařů, vybíjejících si na nich své mindráky. Prostě správná chlapácká story o kriminálnících, vesměs smířených se svým osudem a jedním odporným správcem, který by nejraději opět zavedl popravy na elektrické židli. A taky story o tom, že muklové u nás se mají jako prasata v žitě. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

GIK

Kvalitní film z kriminálu. Stallone zde hraje nejen hlavní roli, ale podle dokumentu to prakticky i režíroval. Průměrného režiséra Johna Flynna odsunul na vedlejší kolej a natočil si to podle sebe. ()

asfalt

Určite je to jeden z lepších filmov z väzenského prostredia, ktorý síce nejako extra neuchváti, no určite ani veľmi nesklame. ()

Stíba

Stalloneho ve vězeňském prostředí jsem si prostě nemohl nechat ujít. Bylo mi jasné, že tohle spojení mě musí oslovit ale ono to nakonec bylo ještě lepší než jsem čekal. Dal bych tak 4,5* ale když to nejde... :-) ()

Kingjiri

Povedený drama z vězeňskýho prostředí, ve kterým ztvárnil hlavní roli sympaťáka z věznice Sylvestr Stallone. Snímek má zajímavou atmosféru a povedenej scénář. Ten má sice nějaký rezervy, občas jsem si trochu lámal hlavu nad tim, jak to hlavnímu hrdinovi vlastně všechno vychází, ale rozhodně jsem se nenudil. Děj má totiž spád, a potěšil mě docela zajímavej konec. Donald Sutherland ztvárnil postavu záporňáka solidně a vždycky, když jsem se na něj podival, vzpomněl jsem si na jeho synka Kiefera alias Jacka Bauera ze 24 hodin:) Sylvestr Stallone je můj oblíbenec, a tak nakonec přidávám čtvrtou, lehce nadhodnocenou hvězdu, za jeho herecký angažmá. ()

anitae

Nechci to srovnávat s jinými filmy z vězeňského prostředí, ale na to že tam hraje Stallone je překvapivě dobrý. ()

palmrus

Zpočátku se mi to docela zdálo jako slátanina, pak jsem ale začal Rockymu znova fandit, aby utek, nebo prostě zase nějak vyhrál a všechny porazil. Velmi zympatische mi přišel i kapitán Majsner. ()

Ondr@932

Velmi drsný, ale kvalitní a dobře udělaný thriller z vězeňského prostředí. A navíc Sylvestr Stallone ze předváděl opět velmi dobrý výkon ! 80% ()

rukay

Film předvídatelný rok dopředu, kde samotný obsah z ČSFD zcela shrnuje děj od začátku do konce. Není tu ani jediná nápaditá scéna, která by diváka jakkoliv překvapila. Postavy jsou zoufalé ploché, bez charakterového vývoje a jednají hůř jak po lobotomii. 115 minut nudy, která je dobrá tak k zaplácnutí pátečního pozdního večera, popřípadě jako kulisa k nenáročné manuální práci, ale to je tak všechno. Vůbec jsem nepochopil, jak se někomu podařilo pro tuhle slátaninu zlanařit Stalloneho, který se navíc do role zamilovaného mechanika pronásledovaného státní křivdou vůbec nehodí, nebo Sutherlanda, jež za celou dobu pronese možná do 20 vět. 1* já dávám hodně z milosti, a jsem zcela ohromen, že to tu není v modrém... ()

Ozzy2

Nevím, jak to má USA s justicí,ale převoz z mírného kriminálu, kde vězni zbývá odkroutit půl roku trestu do nejhoršího vězení v zemi je hodně velká kravina, ale kdo by se tím zabýval.Naprosto skvělej film se skvělými Stallonem, Landhamem a Sutherlandem! ()

Schlierkamp

Americký akční film, v němž je odsouzený Frank Leone (S. Stallone) převezen z jednoho vězeňského zařízení do druhého, kde jsou mnohem horší podmínky. Zlý ředitel věznice D. Sutherland se pomocí různých intrik, podvodů, manipulací a dokonce i vražd snaží donutit Leoneho, který má těsně před propuštěním, aby porušil předpisy a mohl mu tak být prodloužen trest. Není zcela jasné, proč se elegantní, ale bezcitný ředitel rozhodl Stalloneho tak krutě šikanovat, ale používá k tomu všech možných prostředků. Leone se pokouší všechna příkoří včetně neodůvodněného uzavření na izolaci po dobu šesti týdnů ignorovat, aby nezadal příčinu k prodloužení trestu, avšak v okamžiku, kdy dojde k vyhrožování ublížením na zdraví jeho přítelkyně D. Fluegel, ztrácí všechny zábrany. Po zneškodnění krutých dozorců v dramatickém závěru u elektrického křesla donutí ředitele, aby se před svědky přiznal ke svým intrikám. Ve vedlejších rolích se objevil J. Amos jako velitel dozorců, T. Sizemore coby vězeň Dallas, který hloupě naletěl na ředitelovu nabídku ke špiclování Leoneho nebo J. Lund v roli agresivního dozorce. Atmosféra věznice, kde jsou nenávistný a podlý ředitel a krutí dozorci horší než spoluvězni, mezi nimiž nebyl pro Leoneho problém si získat respekt, je velmi dobře zachycena a vzhledem k tomu, že snímek obsahuje dostatek zajímavých dramatických scén, oceňuji ho nadprůměrným hodnocením. ()

Torgal

Prostoduchá napodobenina klasických väzenských filmov so zlými dozorcami. Realita tohto filmu je totálne naivná a čiernobiela, kde Stallone je krotký ako baránok (rovnako ako jeho kamaráti spoza mreží) a bachari na čele s riaditeľom väznice mu v podstate bezdôvodne robia zo života peklo. Pritom ale nemajú problém nechať väzňov bez dozoru v autodielni majstrovať starý Ford Mustang a hrať na dvore americký futbal (=hromadne sa biť a bodať s čúrami). S prehľadom najidiotskejšia scéna je ale filmová montáž opravy toho auta. Chlapci pri nej spolu tak vyvádzajú, že div neskončili v posteli. A keď je auto opravené, tak jeden mladíček sa prepne do módu “full retard”, prebúra s ním garážové dvere a driftuje v bahne väzenského dvora zatiaľ čo po ňom strieľajú dozorci. Stallone navyše svoju rolu ťažko nedáva a jeho premotivované herecké kreácie sú striedavo na smiech a na facepalm. Záverečný happyend je potom už ako z ríše rozprávok. 4-/10 ()

Razzor_82

"Slyšíš to? Franku? Už sem pro tebe jdou a rozbijou ti lebku na padrť!" Výborné vězeňské drama. Sly v top formě a herecky mu tahle role neskutečně sedí.  Pořádné napětí a nervy drásající scény. Nejlepší je brutální rugby na vězeňském dvoře.  Prostě klasika končících osmdesátek. 8/10 ()

Odpadlik

Jeden z nejlepších filmů se Stallonem, působivé, celou dobu čekáte jak to s ním dopadne. Tady se mi Stallone narozdíl od filmů jako "Do útoku" nebo Rambo 2 a 3 líbil. Působivý je i výkon D.Sutherlanda. ()

Rypley

Dobrý akčňák z prostředí věznice, kde zločinec je nevinný a věznitel/ředitel je tím pravým kriminálníkem. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore