Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

v.indruchova

Taková "bojovka na efekt". To je taky to co dřív bylo cool a člověk chrochtal blahem dnes se člověk pousměje. V něčem jisté filmy (jejich žánr) je ovlivněn stárnutím. Zas je fajn že u tohodle člověk nemusí přemýšlet. Milenka záporáka to byla hrozná kráva, takže to hrála asi skvěle, ale mě přišla trapná. Víc boje než v jedničce. Ale i v prvním i druhém dílu jsou znatelné logické kdysi a hlavně podivné střihy kamery. Je robot před dodávkou a potom střih není tam i když by měl blokovat vstup ke dveří a podobně. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

janeu odpad!

Najhorsi film od filmu Batman a Robin....John McClane moze ist do dochodku...niekedy som uz nevedel ci pozeram Matrix alebo Terminator... ()

wormsík

Nóó tak to byla pěkná pitomina. Opakující se scénky z kurýra jedničky (akce s olejem..), nesmyslné akrobatické kousky s autem, všude tlustý černoši a hnusná anorektička.. A taky ten konec !? Dvě hvězdičky jen proto, že Statham je můj oblíbenec. Už teď mě děsí jak bude vypadat pokračování.. ()

Mangus

Od jednotky sa toho Frank mnoho naučil. Všetko mi to predviedol a neverím ničomu. Čo je veľa, to je veľa (bomba na aute, pád lietadla, hadica...) . Akčný film tak nadsadený som už dávno nevidel. Nenudil som sa, ale hlavu nedokážam odpojiť od tela, aby som to prehryzol. Budú to len 2*. (4/10) ()

Tweetak

Mám rád trochu reality v akčních filmech, i když hodně přivírám oči. Tohle se ale mělo jmenovat: Superkurýr. Akce kdy prolétává zdí a zvedne se v plné síle, jsou moc i na mě. ()

VanThomass

Bohužel dvojka Kurýra je o znatelný kus horší než jednička. Hlavní problém podle mě je ve scénáři, který je opravdu "provařený", únos malého dítěte bohatému otci tu byl už mnohokrát. Naštěstí vše drží pohromadě sympatický Statham. Akčních scén je tu dost, ale některé by nemusely být zas až tak přehnané. Pořád se ale jedná o velmi povedený akční snímek, který stojí za to vidět a těšit se přitom na trojku. ()

AlBertzap

Škoda, že se děj často vymykal realitě. Ono to mohlo být docela dobrý, ale nadpřirozenost ve snímku, který se tváří reálně, vypadá docela odpudivě... ()

Olafa

Tenhle film se opravdu nedá brát vážně. Typické akční béčko - spousta za vlasy přitažené a fyzikální zákony igorující akce, slaboduchý scénář a nějaký ten "příběh", jen aby se neřeklo. Možná to tak z předchozích vět nevyznívá, ale já jsem se docela pobavila! Hlavně ta vrahounská blondýnka s drsňáckým výrazek a sexy spodním prádlem byla "klenot", fakt mě její absurdní postava pobavila. Když se Vám nechce/nemůžete přemýšlet, tohle si pusťte. ()

Mr.Lordi

Představa. že mám na podvozku auta bombu a tak se plnou rychlostí rozjedu na plošinu, vyletím do vzduchu, otočím se a s pomocí kočky jeřábu bombu odstraním a ještrě zvládnu bezpečně přistát na zemi - to je i na mě moc... Ovšem herecké výkony i speciální efekty dobré, ale strhávám 10% za tuhle minimálně pravděpodobnou hovadinu, tudíž výsledné hodnocení činí 60%. ()

marysa

Ok, takže nevadil mi prelet medzi dvoma budovami, nevadilo mi ani akým spôsobom zlikvidoval bombu na svojom aute a nevadilo mi ani akým spôsobom sa vyhýbal priamočiarym guľkám, ktoré na neho vypaľovala škaredá Amber. A zo všetkého najviac mi nevadil záver. Možno preto, že som ho prespala...Ale zase povedzme si rovno, tomuto filmu nešlo zrovna o dôveryhodne vykreslenú realitu, takže v podstate pobaví. ()

Ret

Ve všem v čem byla jednička dobrá je dvojka průměrná a ve všem v čem byla jednička průměrná je dvojka špatná. 45% ()

shinlove

Dvojka byla taky bezvadná, což se o mnoha pokračováních říct nedá. Ale přesto byla o chloupek slabší než jednička. 3* ()