poster

Úsměv Mony Lisy

 • USA

  Mona Lisa Smile

 • Slovensko

  Úsmev Mony Lízy

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2003, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ***

  Konzervativní padesátá léta v Americe a jejich dopad na výchovu dívek na školách - tak nějak bych parafrázoval tenhle film..... O padesátých letech jsem nedávno viděl tolik vychvalované "Daleko do nebe" a kupodivu se mi tenhle líbil daleko víc. Možná proto, že Julii odjakživa miluju (hvězdička navíc :) a taky muzika (kdo by hned od prvních tónů nepoznal stejnou skladatelskou ruku jako v "Moštárně").... Chybí sice trošku hlubší prokreslení postav, ale vyvažuje to výborný casting.... O vzahu učitele a žáků už byly určitě natočeny lepší filmy, ale tenhle mě - k mému překvapení - ani trochu neurazil (a to fakt nejsem ženská !)..... 70%(30.6.2004)

 • heyda
  ****

  Podle mého názoru jde o více než průměrný snímek. Julia Roberts tady předvádí velmi suverénní herecký výkon. Film je to zajímavý. Má co nabídnout, záleží už jen na tom, komu sedne Úsměv Mony Lisy víc. Já jsem spokojený a myslím, že to stojí se na to alespoň jednou kouknout.(27.9.2009)

 • nash.
  *****

  Přestože situováno do padesátých let, stále stejně aktuální...(25.9.2006)

 • Jeanne
  **

  Mike Newell připravil takový malý chyták - film, který se svým zasazením tváří, jakoby zachycoval kulturní revoluci a feminismus, se totiž záhy ukáže jako příjemná potěcha pro všechny hospodyňky u televizorů, která je ujistí o tom, že ta "liberální učitelka" bude vždycky nešťastná a osamělá, zatímco dobře vzdělaná moderní manželka, která ví, že kariéra není to hlavní... Dost zoufalý film, podobný Zoufalým manželkám, realitě padesátých let, stejně jako leckdy současnoti...(2.7.2007)

 • villon17
  ***

  A přece prorazila. Měla to těžké, děvčata v čele s Julií Stiles na ní byla připravena, ale Roberts se nenechala zaskočit a dohromady vytvořily příjemnou zábavu.(30.10.2007)

 • - Během taneční scény hraje harvardská kapela písničku "Istanbul" - je to opravdová harvardská skupina, která si říká "Din and Tonics". (HappySmile)

 • - Aby se Julia Roberts připravila na svou roli, navštěvovala přednášky umění a historie na univerzitě v New Yorku. Hlavní představitelky pak strávily před natáčením 2 týdny v dívčí škole. (HappySmile)

 • - Scény v posluchárně se točily na kolumbijské univerzitě, jejíž přednášková síň slouží už 50 let k natáčení filmů. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace