Úsměv Mony Lisy

Mona Lisa Smile

Úsmev Mony Lízy

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2003, 115 min

Uznávám, že jediným důvodem, kvůli kterému jsem film shlédl byla Julia Stilesová, která si střihla nemalou roli. To bych Vám přál vidět ty pohledy okolosedících v kině na mou osobu, neboť jsem byl jediným mužem v celém sále. Tohle byl jeden z nejlepších filmů Jilie Robertsové, která jako vždy ukradla celý film jen pro sebe, takže jestliže jste fanouškem Julie Robertsové, měli byste film vidět. Hej, i když nejste jejím fanouškem, popadněte svou přítelkyni a na film se podívejte.(5.9.2005)

Ač Julii Roberts moc neopěvuji, řekl bych, že zde podala jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Film je sice sympatický a koukatelný, ale víc jak lepší průměr to není. 60%.(30.6.2007)

• mandes

rozpočet : $65 million tržby celosvetovo : $141,337,989(10.12.2006)

• Turiec

Možnože film vystihuje postavenie žien v niektorých častiach Ameriky v 50-tych rokoch a mohol by to byť aj celkom vydarený film, ale... Scenáristovi sa ponúkalo viacero dejových rovín. Okrem správania a postavenia, žien, konzervativizmu a miernej rebélii je tu aj nová učiteľka, ktorá dostane zabrať a vytŕča z davu. Vznikol však len pomerne nudný a nevýrazný film.(30.6.2005)

Bohuzel tenhle film se nějak rozpadl. po slibném začátku, kdy jsem očekávala jisté přitvrzení, se nám ten příběh nějak rozplynul do nikam. Podle mě bylo zbytečné zdůrazňovat ten starosvětský způsob života jako špatný , tím že jeho zastánkyně byla vykreslena, ještě jako těžké práskačka.Jako kdyby nám autor chtěl dopředu sdělit na které straně máme stát.Pokud to bylo jeho záměrem měl se toho držet ale další vývoj jaksi na emancipaci rezignoval a stala se z too jen předvídatelná vyprávěnka z maloměsta:( Herecké výkony byli , ale na velmi slušné urovni. škoda , že nebyli využity. Když se podíváte na tu fotku u filmu , říká vám to vše. Emancipátorka, Zpátečnice, Správná žena, Nezávislá. tyto charaktery se tam řeší. jinou hloubku jsem bohužel nenalezla(17.7.2005)