Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (820)

choze 

všechny recenze uživatele

Scenáristický guláš motivů z antické a severské mytologie sloužící jako záminka k patnáctimilionové trikové přehlídce pookénkovou animací rozpohybovaných bájných monster v čele s titulním Krakenem, který odstartoval vlnu fantasy filmů v první polovině 80. let a odchoval celou jednu generaci. Triky měly po záruce snad už v době vzniku, ale stejně jsem u scén boje s Medůzou a přerostlými škorpiony měl nasráno v kalhotách. Z nostalgie a za Ursulu Andress jako Afroditu jedna hvězda navíc. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Tak nevím. Bylo toho tam strašně moc. Napěchováno legendárními scénami a hláškami. To bylo skvělé, ale celkový dojem, asi i kvůli roztomilým efektům, nepůsobí až tak dobře. Úvodní božská představovačka byla také spíše trapná. Nějak se mi nabízí srovnání s Nekonečným příběhem a ten mi vychází ve všem jako jasný vítěz. Avšak klasika nejklasičtější, vedle Nekonečného příběhu a Barbara Conana mé nejmilejší fantasy. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Naozaj skvelá, podmanivá výpravná fantasy s perfektnými hrdinsko-dobrodružnými nápadmi, ktorej účinok by mohli zhrnúť všetky diely seriálu 'Hercules'. Suprový príbeh a pritom taký jednoduchý, klasický heroický epos. Jednoduchosť a elegantnosť sa prejavila aj u tvorcov efektov, ktorí si na nich dali šalamúnsky záležať a tak nečudo, že ešte aj dnes sa dá na ne s údivom pozerať. 80%. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Beverley Cross .. Bájný to souboj titánů aneb nejlépe zpracované řecké báje. Téma, kterým se filmový průmysl nezabývá každý den, zde plně ukazuje své kouzlo. V době vzniku jednoznačná bomba se spoustou trikových sekvencí, na které se dá (s nostalgickým přístupem) v klidu podívat i dnes v době jedníček a nul. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Souboj Titánů byl první film, který jsem viděla v kině, a to má člověk stejnou šanci ubránit se nostalgii asi jako Medúse, nemá-li po ruce zrcadlový štít. Samozřejmě přišel čas kritičtějšího pohledu, ale kouzlo přetrvává. Jistěže je technická stránka věci dnes úsměvná, ale zkuste si vyčarovat mytologické obludy s tím, co měl Harryhausen k dispozici. A i tak se člověk dodnes po všech těch megapodívaných, které za léta viděl, rozechvěje v tísnivé atmosféře Médusina chrámu a bude zatínat nehty do dlaní při scéně Krakena blížícího se k Andromedě a modlit se ke všem božstvům, aby to Perseus s Pegasem stihli. Trochu to kazí předělávky mýtu, které do něj vpašovávají odkaz na andersenovské pohádky (pokud jste viděli pohádku O Janovi a podivuhodném příteli, zauvažujete, kdo kradl od koho), a ta řinčící sova taky jde na nervy, ale dá se to přežít. A to i díky hercům: hlavní hrdina mě ani v tom útlém a naivním věku moc nebral, ale Judi Bowkerová je nejen krásná, ale také princeznovsky křehká a nevinná, a vpravdě božské Afrodítě Ursule Andressové a Thetis Maggie Smithové (pro příznivce Harryho Pottera - nejenže nehrála jen Minervu McGonagallovou, ale ještě to taky byla obstojná kočka) vládne mocný Zeus alias Laurence Olivier. To už za to stojí, ne? ()

Galerie (95)

Zajímavosti (36)

  • Harry Hamlin (Perseus) a Ursula Andress (Afrodita) spolu během přípravy filmu navázali milostný poměr. Po dokončení filmu v roce 1980 se jim narodil syn Dimitrij. Jejich vztah skončil v roce 1982. (Danny F.)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama