Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

Shadowrat

Tento film jsem viděl už několikrát a i přes to, že se snaží o nějaké hlubší sdělení v něm vidím jen akční film, u kterého se dá vypnout. Jakmile se snažím o ději přemýšlet, narážím na spousty nelogičností, které mi akorát kazí dojem z těch krásně barevných obrázků. ()

Michael08

Úžasný film s vynikající zápletkou a výslednou pointou..;) Nemohl jsem uvěřit že to režíroval Bay potom co jsem viděl jeho Transformery a Mizery. Dávám palec nahoru Michalovi a ať točí víc takovejch filmů, ne jenom transformery(ikdyž ty mám rád) co umí mluvit a dva "radoby" drsný černý policajty(ty teda opravdu rád nemám)..;) takže 4* za příběh a 1* za krásnou Scarlett Johansson..;) ()

Jingo

Po druhém shlédnutí musim jednu hvězdičku ubrat. Stále se na to hezky koukalo, ale těch nelogičností a náhod je tam fakt moc.... ()

mcac88

Tak takhle přesně to dnes chodí ve světě, zejména v Americe. Vymývání mozků, namlouvání, že tam venku existuje strašná teroristická skupina jménem Al-Kaida a další věci. Vypadá to, že se Bay připojuje k odpůrcům různých nešvarů naší zkorumpované společnosti, dokonce se také nejspíše připojuje k věřícím v konspirační teorie. Já tomu také věřím, že se opravdu všechny tyhle věci dějí, jen tak nenápadně, aby na to nikdo nepřišel. A tenhle film nakonec skončí jako dříve skončil Jules Verne a všichni se budou divit, jaktože to Bay předpověděl. Divím se ale, že tenhle film vůbec vypustili, nebo spíše že ho povolila Americká vláda, neboť skutečně a vědomě poukazuje na všechny možné teorie tom, co Americká vláda provádí. Nebo jsem taky magor a je to prostě jen film :D No nic film je venku už dlouho a zatím ho nikdo nezakázal takže k němu mohu jen říct, že se mi velmi líbil, i když bych vůbec nepoznal, že je to "bayovka". Mimocodem mít Scarlett jako pannu je asi snem všech mužů :) ()

Antarius

Existují spousty dobrých filmů. Filmy akční, romantické, horory, komedie, animované, sci-fi a mnoho dalších žánrů. Já se nyní zaměřím na film Ostrov, protože podle mě patří k jednomu z nejzdařilejších filmů svého žánru všech dob. Ale co je na něm tak skvělé? Režisér Michael Bay, jež je režisérem filmů jako Armageddon, Mizerové, či všech dílů Transformers, stvořil roku 2005 film Ostrov. Do hlavních rolí obsadil Evana McGregora a Scarlett Johansson. Herecké výkony, dle mého soudu, byly brilantní, oba dva herci za sebou mají už pár úspěšných filmů (McGregor se zvýraznil například ve Hvězdných válkách, filmem Andělé a démoni a také Černý jestřáb sestřelen, zatímco Scarlett předvádí svůj talent ve filmech jako Sám doma 3, Iron man 2, nebo Avengers). Hudba ve filmu je poutavá a vystihuje celkovou atmosféru filmu. Jejím autorem je Steve Jablonsky, který složil hudbu i k filmům jako Noční můra v Elm Street, Bitevní loď, nebo ke všem dílům Transformers. To všechno zní perfektně, ale bez dobrého námětu by to nešlo. O co tedy v tomto filmu jde? Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo (Evan McGregor) je jeden ze šťastlivců, kteří přežili kontaminaci Země a žijí v rozsáhlém moderním komplexu pod neustálým dohledem. Spřátelí se s Jordan 2-Delta (Scarlet Johansson), jež byla vylosována, aby strávila zbytek života na jediném zbývajícím nezamořeném místě na světě – na Ostrově. Brzy ale oba zjistí, že Ostrov není rájem na Zemi, a co víc, že planeta ve skutečnosti zamořena nebyla. A nejhorší teprve přijde, ani jeden z nich totiž netuší, že jsou ve skutečnosti jen klony vyrobeny pro náhradní díly. Film Ostrov, podle mého soudu, patří mezi nejlepší kinematografické výtvory, jelikož je napínavý až do konce a bravurní herecké výkony spolu s podmanivou hudbou jej povyšují na filmový skvost 21. století. ()

BigRunner

Dobře natočená sci-fi s morálním dilametem klonování lidského těla. Na jedné straně nově rozvíjející se lékařská metoda jak cestou klonování prodloužit lidský život, vyléčit nevyléčitelné nemoci a na druhé straně možnost zneužití této metody. Na toto téma se podařilo natočit dobrý akční film, v kterém nechybí láska, přátelství i překvapivá pomoc najatého zabijáka. Samozřejmě je zde spousta honiček, skvělých kaskadérských kousků s dokonalými triky. Akorát tu délku bych trochu zkrátil, i když nemohu říct, že bych se nudil, ale té omáčky, je tam někdy přespříliš. Výborné herecké výkony Ewana McGregora v dvojroli, Scarlett Johanssonové, Steva Buscemiho a dalších známých hereckých osobností tento film příjemně osvěžily. Kdo má rád sci-fi a Scarlett, nechť neváhá a film zhlédne. ()

mzop

Tento snímek mě přivedl ke sci-fi. Nicméně mezi nejlepší bych ho nezařadila. U mě má 55%, a to hlavně kvůli klasickému americkému happy endu. Vadily mi i nereálné akční scény. Celkově je film koukavý, námět velmi pěkný. ()

valeri2501

Po 15 minutách nepochopení a nudy, jsem si říkala, že mu dám ještě 5 minut a vypnu to, ale pak se stal zázrak! Film se rozjel, já pochopila o co jde a pak už jsem se jen bavila-takže dobrý! :) ()

damapo

Takřka dokonalý film, kterému ty drobné nedostatky mile rád odpustím. Vtýhl mě totiž do děje a zanechal ve mě nezapomenutelný fillmový zážitek. Především mě zaujal asi námět, kdy utečou klony a zjišťují, čím doopravdy jsou. Také Scarlett Johansson je velice sympatická. Film vřele doporučuji. ()

mpet

Další mistrovský kousek z dílny Michaela Baye. Když přehlédnu pár logických dějových děr, pak zde nemám co vytknout. Příběh je úžasný, děj má svůj spád a stále se něco děje, hlavní herecká dvojice je dokonalá, akční scény byli na solidní úrovni a soundtrack nebyl také špatný. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si potvrdil to, že Michael Bay je jeden z nejlepších režisérů současnosti a pro mě je absolutní jednička. Smekám ()

eoj

No, kdyby se to člověku chtělo pitvat, tak si film asi dost zošklivý. Ale kdo má v pátek večer náladu něco pitvat. Pro notorické pitvaly doporučuji pořádnou mrkev nebo pár žejdlíků - dle libosti - k otupení malých šedých buněk. Mě dneska stačily dvě vínka. Litoval jsem jen, že nemám větší TV. ()

Mr.Hahaha

Takový pěkný film na večer. Není moc složitej, ale ani zas tak stupidní. Člověk se pobaví, ale zároveň má film nějakou tu myšlenku. Scarlett Johansson pěkná jako vždy, za mě takovej lepší průměr. Doporučuji jako oddychovej film na večer doma u televize ;) ()

lineker

Tenhle film prostě šlape. Šlape díky nabouchané atmošce podpořené neotřelim námětem a sympatické dvojce v hlavních rolích. To si pak člověk několika průstrelů ve scénaři ani nevšimne. ()

PORTER44

Skvělá podívaná,ze začátku se to trochu vleklo,ale pak se rozjeli i akční scény se skvělými efekty a byla z toho výborná podívaná.Honička na dálnici z kamionem byla výborná akce.,nechybí ani sci-fi prvky jako super motorky a další. ()

Harakiros

Poměrně otřelé téma klonování v novém hávu. Solidní herecké výkony, dobrá Fioreho kamera a můj oblíbený John Coffey (jako ten nápoj, akorát se to jinak píše). ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)