Mě Spielberg rozhodně nezklamal. Svým způsobem opět velice originální způsob vyprávění - totiž naprosté zaměření se na Cruisovu postavu a absence nějakých bombastických ničících scén z Washingtonu a New Yorku a absolutní nezájem o to, co zrovna dělá americký prezident - tak tento způsob se mi hodně líbil. Díky tomu se člověk může docela dobře vcítit do Cruisovy postavy. K tomu navíc přispívá velmi působivá až dokumentární forma vyprávění, Spielberg navíc skvěle pracuje s neviděným (ale slyšeným) nebo jen naznačeným (tohle zvládá už od Čelistí). Vzhledem k předchozí režisérově tvorbě jde o film velice temný, drsný až děsivý. Geniálně je natočená úvodní scéna, Cruisovi hrůzu v očích skutečně věříte (hraje výborně) a chápete ho, protože scéna natočená opět jen z jeho pohledu je drtivě působivá. Podobně silné scény se objevují, když se v davové psychóze projeví temné stránky člověka. A pak ještě i třeba jen několikavteřinové klenoty jako je "řeka" či "vlak". Přiznám se, že sklepní scény s Timem mi přišly už trochu natahované, i když ta variace na kuchyňskou scénu z Jurského parku byla docela zajímavá. Snad si mohl Steven odpustit ty závěrečné asi dvě minuty, ale nakonec proč ne. Z technického hlediska je film bezchybný (u Spielberga nic nového), působivá je hudba Johna Williamse (i samostatně), v níž sice absentují nějaká velká témata, která ale naprosto slouží filmu.(6.7.2005)

Spielbergova verze Války světů je skvělým kontrapunktem dosavadní tradici katastrofického filmu. Je to film obrácený až nezvykle do sebe, který většinou pohrdá monumentalitou bitev a patosem hrdinství. Soustředí se na tři malé bezvýznamené body, které se zoufale zmítají v divokém proudu války a na nějaký heroismus, fráze nebo nacionalismus jim čas nezbývá. Herecké ztvárnění oněch tří bodů je famózní – chemii rodinného tria dramatizuje zejména maličká Dakota Fanning, jejíž život má z pohledu vypravěče filmu mnohem větší hodnotu než nějaká Socha svobody, Bílý dům a další dosud nepostradatelné elementy žánru. Tom Cruise už mě nepřekvapí – vím, že patří mezi nejlepší a Ray Ferrier to jen a jen potvrzuje. Steven Spileberg využívá báječně fungující magie postav a drží se jim prostřednictvím fenomenální kamery Janusze Kaminského pokud možno blízko u těla. Výsledkem je intenzivní a až nezvykle komorní podívaná, do které lesk a sláva velkých bitev lidstva doléhá pouze v podobě nejasných zkazek. Hutnou atmosféru Války světů dotváří nezvykle introvertní soundtrack Johna Williamse a samozřejmě skvostné efekty, které patří k nejlepším vůbec. Nejpůsobivějšími momenty jsou scény s náznaky zkázy lidstva – déšť šatů, stovky mrtvých v řece... Spielberg se tímto filmem stal definitivně vrcholným představitelem současné spektakulární sci-fi. Jeho filmy mají duši, mají poutavé vizuálno, mají prostě náboj. A mají bohužel pokažené závěry. Ve Válce světů není problém v myšlence, nýbrž v tom, že klišé, kterému se až té doby celkem úspěšně vyhýbá, na konci udeří jako kulový blesk. Škoda, slabších 5*.(2.7.2005)

Hodně velké zklamání,příběh naprosto jednoduchý,zajímavá akorát uvodní půlhodina. Zkusil jsem na to kouknout podruhé v klidu domova a objevit co na tom někteří lidé vidí,bohužel bylo to ještě horší,závěr to korunuje. Snad Spilberg znovu natočí něco zajímavého.(3.11.2005)

• Galadriel

Pro mě jde o jedno z největších zklamání od Spielberga. Nebudu nadávat jako ostatní na konec, protože nebyl o nic horší než zbytek filmu. Můžete namítnout, že jde o katastrofický film, ale i v něm bych ráda vyděla alespoň nějakou logiku a děj, obzvlášť pokud ho natočí Steven Spielberg. Ve filmu nejde o nic jiného, než ukázat, jaké dělají dneska počítačoví mágové krásné triky a jak umí lidé být krásně hysteričtí a ohromně křičet. Argumenty, že jde o odvahu, protože se nikde neničí národní symboly jsou trochu přitažené za vlasy. Nějakou alespoň minimální myšlenku, děj nebo jakýkoliv záblesk invence jsem opravdu hledala marně. O to víc mě pak mlátily do očí spousty logických chyb, vyjmenovávat je nemá cenu, to bychom tu byli ještě zítra. Tak abych to neprotahovala - pro mě obrovská nuda, která je, když už bohužel nic jiného alespoň pěkně vizuálně ztvárněná a ve které moc dobře hraje (tedy pokud zrovna neječí) Dakota Fanning ale i Tom Cruise. Velmi podprůměrný film obecně a na Stevena Spielberga naprostý brak.(13.12.2005)

rozpocet $132 million trzby celosvetovo $591,745,532(4.11.2006)