Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  *****

  Postavit příběh na vztahu - neposlušný syn - nespolehlivý otec - spolehlivá dcera, nevyžaduje ani tak pevný nervy, jako dobrej scénář, režii, kameru a mraky speciálních efektů. Jo a taky herce. Netvrdím, že T.Cruise by mohl vystřihnout Hamleta, ale jeho ,,standartní výkon" má dostatečnou podporu v D. Fanning a ,,emzácích". Když pomyslím, že H. G. Wells vydal knihu r. 1898, odpustím S.Spielbergovi občasné ,,přehánění" - pro dobro a blaho příběhu (komu asi tak funguje auto?, proč s ním nezajet do davu lidí, kdo.... ). Líbilo se mi stupňování napětí a perfektní davové scény, které má Steven v ,,malíku". Stejně jako mimozemšťany (proto se nedivím obsazení D.Fanning). A ten konec bych taky nějak tragicky neřešil. Prostě dobře zvládnutej ,,existenční" zápas o budoucnost lidstva. Co by ste dělali vy?(6.1.2006)

 • Houdini
  ****

  Oscar 3 nominace: Zvuk, Střih zvuku, Vizuální efekty(4.2.2006)

 • Djkoma
  ***

  Všechny ty 4 nebo 5 hvězdičkové kometáře a hodnocenní mi přijdou hrozně vysokáí. Ten film nemá na 4* a už vůbec ne na 5. Spielberg je pan režisér, uznávám, ale to jsem věděl už dříve. To, že vykrade pár filmů (jurský park-ufouni ve sklepě a jejich procházka, Den Nezávislosti-viz. níže) není od génia jeho formátu moc hezké. Nejhorší však je, že vzal Válku světů od H. G . Wellse a přepracoval ji k obrazu svému a přesto ponechal původní konec, kterýve filmu vyzní naprosto podělaně. Film vám řekne bez znalosti knihy asi tak polovičku toho co by jste měli vědět. Strčit 3 postavy z knihy (Ogilvyho-vědce, vikáře a dělostřelce) do jedné osoby hrané Timem Robbinsem je nejstupidnější nápad co jsem kdy viděl. Jeho postava je ve filmu pár minut a jediný její smysl je ukazát, že Tom Cruise udělá proto aby žil cokoliv. Spielbergův úžasný cit pro kameru a celkové audio-vizuální vyznění filmu se nedá popřít, ale nemůže zachránit film. Je krásné se v některých chvílích na to dívat, ale min. ve dvou scénách (např. Cruise utíká před prvním strojem) je bluescreem až amatérsky patrný(a nebo ho vidím jen já:-)). Stroje jsou více ve future stylu než by měli být, ale budiž avšak to co předvedl Spielberg s ufony, které oproti knize hodně předělal, je neodpustitelné. Podobnost s postavičkami z Dnu nezávislosti je až neuvěřitelně velká. Bud pan Spielberg nemá fantazii nebo si myslí, že už více povedení být nemohli. V knize se ufoni pohybují ztěžka působením vyšší gravitace a jsou popsáni více děsivě. Jedna z velkých chyb může být i čas kdy se nám ukáží roboti ve své plné kráse. Po asi 10 minutách filmu se už rozjede celý kolotoč zabíjení laserovým paprskem. Bitvy většinou bud mimo obraz nebo v malé televizi asi ušetřili velké peníze, jiný smysl v nich nevidím. Nelogičností je tam pár, ale každý dělá chyby. osobně bych změnil konec, ale ne pro jeho vyznění. Četl jsem knihu a chápu reakce čtenářů na tento aspekt ponechaný i ve filmu. Jde však o formu a k filmu, který má být prvním scifi-hororem pohádkového strýčka Stevena by se hodil úplně jiný konec. Více spielbergovský, více holywoodský, lépe povedený. Bohužel konec mi vadil i v knižní verzi, takže to je asi má chyba. Herecký výkon Toma Cruise je skvělý, ale to je asio tak vše. Dakota Fanning hrající jeho dceru je pro mě podprůměrná a tuto roli by zvládla i herečka s ohodně méně talentem. Justim Chatwin se asi snaží, ale je spíše zklamáním než překvapením. Miranda Otto ve filmu figuru 4 minuty a Morgan Freeman se stane pouze naším vypravěčem. Atmosféra filmu je pro mě bohužel zklamáním, protože jsem se prakticky ani minutu nebál, jen v pár scénách jsem obdivoval cit pro kameru a vyváženosti (rozhovor v autě, první setkání s roboty apod.)Válka světů je o hodně jiná než kniha a bohužel k horšímu. Zklamání léta, které zmizí v propadlišti dějin.(15.7.2005)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Když jseme si dočetl knižní předlohu, měl jsme pocit že na stránkách probíhala válka světů, po skončení filmu jsem měl pocit, že probíhá hororové psychologické drama promíchané akcí. Tedy velmi solidní kombinace. Nečíst knihu fláknu tam o 1* více.(16.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace