V roku 1916 mladý pruský šľachtic Manfred von Richthofen odchádza, tak ako väčšina mladých mužov, do vojny. Vďaka svojej neohrozenosti, rytierskemu prístupu k leteckým súbojom a úcte k nepriateľovi, sa z neho už čoskoro stane obávané stíhacie eso a uctievaná ikona leteckej flotily Prvej svetovej vojny. Manfred lieta s priateľmi Wernerom Vossom, Sternbergom a Lehmannom, s ktorými ho spája rešpekt k vojenskému drilu a rytiersky spôsob súbojov. Svoj stroj, trojplošník Fokker Dr.1, si dá zafarbiť na červeno a stane  sa postrachom všetkých protivníkov a letcov Dohody. Francúzi ho prezývajú Červený diabol, Briti na jeho hlavu vypíšu odmenu. Počas vojny zostrelil najmenej 80 lietadiel, najviac zo všetkých pilotov na oboch stranách. Náhodné stretnutie so zdravotnou sestričkou Käte mu však otvorí oči a poznáva skutočné barbarstvo vojny. (TV JOJ)

Narayan

Divnej film, kterej je přecpanej zbytečnejma scénama, naopak ty důležitý jsou vynechaný. Člověk se tak sice dozví co se celkově stalo, ale bohužel už nevidí jak. Jednou-dvakrát bych to pochopil (např. v závěru se to celkem hodí), ale když pokaždý, kdy člověk očekává nějakej ten dějovej zvrat, přijde pouze střih na "výsledek" toho zvratu, tak to celkem naštve. Dialogy jsou dřevěnější než ty letadla a enormní množství vycpávkovejch scén o ničem taky nepotěší. Kdyby místo party ulízanejch bloňďáků vožírajících se u stolu, nebo honících se po poli (2x), raději přihodili více bojových scén..mohlo to být o 20 minut kratší a člověk by se třeba tolik nenudil. Aces high... ()

Lucas87

Zajímavý životopisný film z období 1. světové války, který si podle mě zaslouží takových 75 %, v ději mi přijde, že romantika, boj i dialogy, jsou rovnoměrné a nic tu nepřevládá. ()

Biopler

Sfilmovať leteckého top ostreľovača 1.svetovej vojny je veľmi dobrý námet, ale tvorcom sa akoby rozsypal pod rukami a po dvoch hodinách nemám dojem, že som sa o niečo významné či nebodaj dôležité obohatil. Akurát si zapamätám meno nemeckého letca, rytiera, ktorý skôr zneškodňoval lietadlo ako letca. Dva zásadné momenty v živote Richthofena - zostrelenie britskej legendy Hawkera a posledný súboj Červeného baróna - sa trestuhodne v snímke nenachádzajú. A tak nezostáva nič iné, len sledovať priemerný, a pre mňa nepresvedčivý, výkon Schweighöfera v hlavnej roli. Súboje letcov sú mnohokrát neprehľadné, digitality je tam požehnane. Plusom je románik so sestričkou, ktorý sa snaží lámať Richthofena v boji, no i tak sa mu to nepodarí. Istú antivojnovosť však obsahuje. Vkusné záverečné info titulky. ()

Trias

Historické filmy mám navzdory jejich nepřesnosti a mnohdy patriotické samoúčelnosti rád, zvláště když jsou dobře udělané. Bohužel Rudý Baron patří do kategorie těch, které nejsou ani dobře udělané ani dobře zahrané. První světová válka zde vypadá naprosto sterilně, válečné trauma je zde vyobrazeno nepřesvěčivě a emotivně ploše. Milostný románek - který mimochodem samozřejmě nemohl chybět - se nehodí ani do románů červené knihovny třetí kategorie. Nejvíce jsem se těšil na letecké souboje, ale těch bylo pomálu, navíc v některých případech doslova chyběly. Dvě hvězdičky dávám právě proto, že jsem opět viděl Fokkery a Camely v akci. Mimochodem, národní obrozenci se asi obracejí v hrobě - v národním muzeu se nám scházejí Prušáci! ()

Primavera

Manfred von Richthofen bol letecké eso a hrdina. Zaslúžil by si preto lepší scénar k svojmu životu. Toto bolo nudné a miestami nepresvedčivé. Románik so zdravotnou sestrou, ktorá mu otvorí oči a bojovník z presvedčenia odrazu hovorí ako dalajláma, tak to teda nie, vážení. :-) Oproti tomu stretnutie dvoch nepriateľskych pilotov, ktorí sa ocitnú po haváriach lietadiel na zemi a dokážu sa porozprávať ako ľudia, čo majú k sebe vzájomnú úctu kvôli majstrovstvu pilotáže... to bolo úžasné. Bála som sa, že si sentimentálne padnú do náručia a odpustia si, ale rozlúčili sa ako ľudia a nepriatelia zároveň - donevidenia. To som však musela povedať aj tomuto filmu, druhýkrát by som si ho už nepozrela. ()

BDMarty007

K tomuto filmu jsem se dostal úplně náhodou a tudíž nemaje vůbec žádné apriorní očekávání či skepsi, což je u tohoto typu filmu vždy výhoda. Dostalo se mi celkem příjemného filmu o Manfredu Freiherrovi von Richthofenovi (aka Rudý Baron) a pilotech první světové války. Celkem hezky natočené letecké souboje, příběh konfrontace romantického pohledu na letecké souboje s realitou kruté války a postupné ztráty iluzí. Moje historické znalosti tohoto tématu nejsou hluboké a pocházejí zejména z poslední počítačové hry, kterou jsem kdysi dávno hrával. Tím pro mě je toto téma a zpracování atraktivní, ale zároveň rozumím rozhořčení znalců (Enšpígl a další..). Pokud to mám hodnotit ryze jako film a filmový příběh, tak z mého pohledu docela slušné. ()

sigf07

Krásně zidealizovaný příběh jednoho z hrdinů druhé světové války. Po věrohodnosti asi nemá cenu pátrat, když se ani historikové nemůžou shodnout na tom, zda byl Manfred von Richthofen psychopatem či vojákem-gentlemanem. Pod taktovkou režiséra Müllerschöna tak vznikl moderní snímek, jemuž v podstatě není co vytknout, a který se vyznačuje stejnou dávkou akce a napětí, jako i zamyšlení nad smyslem války. A který ukazuje, že první světové válka si v žádném případě nezaslouží být opomíjena ve prospěch té druhé. Obě znamenaly obrovské neštěstí pro milióny lidí a rozdílem byl snad jen pokrok ve válečné technice a fakt, že ta první značila zánik jedné epochy a přechod k jiné, daleko nelítostnější. ()

kwaicheng

Příběh legendy kazí v tomto zpracování občasný zbytečně vyumělkovaně zasazený patos a trapně pojatý vztah Manfreda s Käte. Jinak se mi to líbilo, prostředí první světové války je atraktivní. Ještě negativní dodatek: ta letadla se mi zdála poněkud mrštná. A pozitivní dodatek: konečně je v této prohnilé době k vidění ve filmu ukázka rytířskosti. Třeba bude alespoň někoho inspirovat. ()

Mastersn

Od filmu jsem čekal něco jiného, myslel jsem že to bude stejný jako rytíři nebes ale je to úplně jiný film.Byl jsem trochu zklamaný ale přesto se mi film poměrně dost líbil.co mě vadilo tak určitě vynechané bitvy které ¨ve filmu určitě být měli ale nebyli tam,zvlášť konec naštve.Přesto dávám 4. ()

mira.l

Válečné filmy nikterak nevyhledávám, nejsem ani nadšeným fandou historické vojenské letecké techniky, čili z toho vyplývá, že mě to nikterak nenadchlo, podíval jsem se na to spíš jen kvůli Leně Headey. A řekl bych, že je jednou z mála ozdob filmu, ten stejnokroj zdravotní sestry jí sluší stejně jako cokoliv jiného:). Ale víckrát už to asi vidět nemusím. Minimálně jedna z těch 3 hvězdiček je jen za ní. Jo, jen tak na okraj: docela mě pobavil "Berlín" před Národním muzeem v Praze. "Vítám Vás v Berlíně", tam myslím zaznělo.... v Panteonu Národního muzea:). ()

rublik05

Vzhledem k relativně zajímavému mezinárodnímu obsazení, kupodivu i hojné účasti českých herců, jsem očekával válečný velkofilm o Rudém baronovi. Moc nechápu, kde udělali soudruzi z NDR chybu, protože tohle má do velkofilmu, potažmo do kvalitního válečného filmu sakra daleko. Příběh plný lásky a romantiky v pozadí leteckých bojů 1. světové války, život Manfreda von Richthofena a jeho charakter a postupný vývoj. To vše jde na vrub samotným leteckým soubojům a válečným scénám, kterých není moc, na druhou stranu jsou celkem dobře natočené, trikově taktéž povedené. Nicméně ty hlavní události a lákadla z baronova života jsou buď úplně vynechané nebo osekané až na kost, což u životopisného snímku není úplně šťastný krok. Celkově na mě Rudý baron působil průměrnou televizní produkcí, na velkofilm to fakt nemá. 5/10. ()

dino.h

Trochu mi tam chybělo víc scén z leteckých soubojů (hlavně těch důležitých), ale příběh každopádně zvládnutý velmi dobře. ()

Paviozo

Nudná slátanina. Film absolutně nezaujme, ať už příběhem či leteckými souboji. Lena Heady pěkná, jenom na ní se nechalo dívat. A ještě můj oblíbený Til Schweiger. Jinak všichni parádně čistí, všechno vypulírované, dobytá města nepoškozena (i když pokus ukázat tuším "zničené" Lille vyzněl spíše komicky), všechno perfektní a upravené - to je od reality nejdrsnější války historie poněkud vzdálené. Dvě hvězdičky za to, že jsem to dokázal dokoukat. ()

J.e.r.e.c

Manfred von Richthofen, letecké eso první světové války a nejslavnějších vojenský pilot všech dob, je ohromně zajímavá a docela tajemná postava, o které se dal natočit fascinující snímek na deset způsobů. Škoda, že filmaři se rozhodli jít cestou zbožštění hlavního hrdiny v kombinaci s přiblblou milostnou romancí á la Pearl Harbor. Přes dvě hodiny sledujeme leteckou verzi Rychlých šípů (i ty účesy a svetry mají stejné !) v čele s Baronem Dušínem, kterému jde hlavně o to, nikoho nezabít ! Samozřejmě, že nebojuje za vlast, Německo je mu prdele, podle něj jsou si všichni lidé světa rovni, nepřítel nebo spojenec, to je mu jedno. Plantážníci všech zemí, spojte se ! Další film, který nabízel potenciálně zajímavého a kontroverzního hrdinu, ale vzešly z toho jen plytké politicky korektní omalovánky. Tenhle Richthofen spadnul z nebes pěkně do hofen a jen díky skutečnosti, že ty pěkný barevný letadýlka umějí udělat ve vzduchu pořádný tóčo, to není úplná žumpa. Viděno s dabingem. 50 % ()

Shanen29

Film hodně mimo ,ale koukatelný.Jak zde napsal kolega Malarkey,musíte znát příběh,proto hodnotím pouze jako film. ()