Feuer

Čítal som knihu a tá sa mi zdala genialna a myslel som , že film už nemôže byť lepši . Možno som mal pravdu ,ale aj napriek tomu som si ten film vychutnal ()

Hansolo35

Souhlasím s Mattym. Film celkem o ničem. Nuda. Pořád jsem věřil, že se to rozběhne, ale nerozeběhlo. Spíš jsem těch dlouhých 151 minut přetrpěl a snažil se rychle zapomenout. Něco jako Havlovy hry. Všichni se u toho nudí, ale nahlas to nikdo neřekne. ()

KOLMI

Film je jen slabým odvarem knihy, která je naprosto geniální a její četba mě nenechala spát. Každopádně k nalákání na knihu dostatečné. Doporučuji. ()

P/\/EL

pro mě asi jeden z nej filmů z věz. prostředí, souhlas - canakja ***** , Shawshank je pěknej, ale strašně přeceněnej, nj, jako většina věcí tady, přeceněné, nebo přehnaně zatracované :), tohle snad neni o přátelství, tohle je mnohem zajmavěší vývoj přátelství (daleko uvěřitelnější), vývoj postav - nemyslim jen líčení, taky o touze po svobodě, o tom, že naděje umírá poslední, ježiš, i Ten Steve McQueen je tam vlastně neprávem jak Tim Robins, ale to je fuk, srovnávat se to jinak uplně nedá, jinak prvotřídní herecký výkony, drsný prostředí (atmosféra, bavily mě všelijaké zvraty, zklamání, dobře úplně dokonalé to není, řemeslně je velmi pěkně udělaný......snad jediná chybička, která by opravdu stála za řeč - tak krev nepůsobila moc autenticky, dobře, jasně, pak je tu Matty **, nj, jinej vkus (mě baví výpravné, rozvleklé záležitosti, co pracujou víc s vývojem všeho možnýho), ale dávám mu za pravdu v tom, že ve skutečnosti to muselo být mnohem šílenější, ale stejně na svou dobu mi Motýlek přijde velmi naturalistickej, ukažte mi podobně kruté věci z té doby nebo předtím..to skoro nešlo, no a kniha, nečetl jsem, možná bych se na to díval jinak, já teda sem si vědom některejch slabších míst, pasáží a tak, ale pro mě to je naprosto zanedbatelné... PS: :) i můj papoušek to pořád zkouší :) PS2: na yt sem narazil na tuhle filmovou chybku, achich, pozor spojler, ale já si toho nevšim, teda, ten záběr se mi zdál trošku divnej...ale...víte co...nevadí http://www.youtube.com/watch?v=BBf-pU7znfo&feature=related ()

JARDAHONDA

Film je pravda ze 70 let. před, kterým ovšem smekám klobouk... Příběh se odehrává na střeženém na ostrově s kama není úniku a kde si vězni odpykávají převážně doživotní tresty. Dozorci z vězni zacházejí opravdu nelidsky, o tom se přesvědčí i hlavní hrdinové v podání S. McQueena a Dustina Hoffmana. Ve filmu oceńuji skvělé herecké výkony a hlavní myšlenku, kde přítel nezradí bližního svého na úkor vlastního utrpení .. V dnešní době by to snad nikdo neudělal ***** ()

Lazy87

Nemohu srovnávat s knihou. Bohužel se mi film zdál ze začátku roztahaný a pak až moc zkrácený závěr. Vidět to tak 14 let před narozením, myslím, že bych byl nadšen, ale na to nehraju. Přesto za obsazení si to zaslouží 77% cca. ()

billcarson

Hey you bastards, i am still here. Touhle jedinou větou Steve vystihuje celou podstatu vynikajícího filmu. Ať už Charriére kecal a nějaké historky si přivlastnil to mi je absolutně putna, jelikož Hoffman i McQueen dokázali tomuhle filmu vtisknout opravdovou tvář. Kniha je výtečná a kdybych byl hnidopich tak bych byl minimálně nasrán, ale kdybych chtěl aby se točilo všechno doslova tak by to většina lidí z té délky absolutně nedala. ()

Karel1974

Shlédnutí tohoto filmu jsem odkládal velice dlouhou dobu, i když mě byl z mnoha stran doporučován. Film velice jasně ukazuje touhu po svobodě bez dalších dodatků. Velice mě zaujaly tělesné proměny Steve McQueena. Film na mě působí na jedné straně velice drsně (prostředí věznice) a na druhé téměř romanticky (krásná příroda, krásné domorodky…) ()

Lodovico

Silný námet. Prečítal som obe knihy Charriera. No a Shawshank ani Zelená míľa to nie je..., ale i tak som moc spokojenej parchant po záverečných titulkoch. Lebo MOTÝĽ... Osobitný príbeh, čo je pre mňa jednoznačne No.1, kvôli reálnym základom podľa skúseností skutočného trestanca. Film mojej predstavivosti vyhovoval, rovnako ako scenáristické uchopenie námetu, a režijne mi to stačilo. Ťažisko je viac vo výprave a exteriéroch ako v psychologickej drobnokresbe, a tak to má byť...pretože toto nie je Mŕtvy muž prichádza... ()

behunka

Nejprve jsem četla knihu a byla naprosto excelentní. Film tak úžasný nebyl,ale to není nikdy. To snad ani nejde. Jako většina starých filmů je trochu rozvláčný, ale neva. Z filmu mi bylo dost úzko. To vedro a vlhko jsem cítila až v obýváku. Je neskutečné co člověk vydrží...... ()

pajjaH

Filmový klenot z vězeňského prostředí...Jak tomuhle filmu může dát někdo 2 hvězdičky? Nechápu a ani pochopit nechci. ()

Profík

Hrozně miluju předlohu a čert vem, že se tak úplně nezakládá na pravdě, rozhodně ne té Charrierově.A tím pádem pro mě byl přepis obrovským zkamáním. Konec někde ve dvou třetinách knihy, spousta odlišností a příběh, který nedrží při sobě. A při vší úctě k Mcueenovi, se mi na roli Motýlka jaksi nehodil. 55%. ()

pappaja

...přesně ten typ filmu, kdy se bojíte si byť jen na minutku odběhnout od televize, aby vám něco důležitého neuniklo! :) ()

Inge79

Nemohu dát víc než 4 hvězdy, jelikož 5 bych dala pouze knize. Film nebyl tak strhující jako všechny 3 knihy, ale obsazení a nástin toho jak asi Motýlek trpěl.. byl ucházející. Ve filmu je vidět zhruba cca 40% toho co hlavní hrdina opravdu prožil a vyzkoušel na vlastní kůži... (knihy jsou drsnější a podrobnější) . Každý člověk, který čte knihu, a ona ho pohltí má představu o hlavním hrdinovi a moji fantazii doplnil právě film Motýlek....Steve...Dustin :) ()