Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Skip

Závěr mě poněkud zklamal, protože být po mém, dotáhl bych to do konce. Lidé se jen tak nezmění a Zemi by bez nás bylo mnohem lépe. Takže závěr nic moc, ale jinak jsem si docela i pošmáknul. Prostě jsem se bavil. A že má film i nějaké to poselství, to jsem taky zaznamenal, stejně jako většina lidí, co to viděli, na chvíli se zamysleli, ale jen co opustili kino, už zase z nich byli ti hrozní tvorové Homo sapiens. Ono na nás ale jednou dojde a bude to tak správně. Zatím tu máme jen dost kvalitní filmové varování a kdo ví, jestli scénář nenapsal nějaký ten převtělenec. ()

kajas

Po několika minutách jsem si uvědomila, že už jsem kdysi tomuto filmu dala šanci... a nedokoukala ho. Už se ani nedivím, protože je ukázkovým případem zbytečnosti, ze které si druhý den nepamatujete jedinou dobrou scénu. Jennifer navíc nepovažuji za žádnou výhru, chválím tedy opravdu jedině Reevese. ()

radektejkal

Chtěl jsem se jen podívat, kam se posunuly sci-fi filmy od Tarkovského a Kubrika, a jak se řeší "ochrana země před člověkem" - zde dle Noemovy metody: vybrat vzorky živočichů (na rostliny nereflektovat), očistit zemi vodou (nějaký saponát by neškodil) a začít znovu. To se ale už jednou stalo a nic moc dobrého z toho nevzešlo. Až v Central Parku přistane další koule, tak to už beze mne... ()

Dubro

Keďže päťdesiate roky sú pre mňa mŕtve a v ČB filmoch si od čias komančov veľmi nebahním, nemám tento „rimejk“ s čím porovnať. Snáď len s Vojnou svetov, kde atmosféra bola isto hustejšia. Reeves má (bude mať?) na chodníku slávy určite vytlačené „Neo“, pretože tú masku z Matrixu zatiaľ nezložil a ani Jennifer ma svojím výkonom do rozkoše nedostala. No Klaatov výrok „To nie je vaša planéta“, adresovaný práve americkej ministerke obrany, ma dostal, aj keď pravdepodobne nebol tak ironicky (sarkasticky?) myslený. 3,5≤ ()

Fanucci

Mimozemšťan Klaatu ztvárněný již tradičně nevýrazným Keanu Reevesem vyleze z lodi, promluví na lidstvo plynnou angličtinou a začne vyhrožovat čistkou z ekologických důvodů...Prostinkou a prvoplánově "zelenou" story zachraňuje pár úchvatných efektů...jako například zničení stadionu nebo TIRáku. Slabé 3. ()

Suzana

Ekologická moralita – raději sáhněte po Wall-E, který alespoň nenudí. Odbytý film – spoustu nevyužitých momentů, které zamrzí. Banální příběh – protagonisté kvákají samá klišé. Film, který przní žánr sci-fi. Triky nic nezachrání – očividně suplují dějové nedostatky. Pokud jste fanoušci sci-fi, možná to snesete, pokud nemáte rádi nic, co má se sci-fi společného, vyhněte se tomuto širokým obloukem. Pokud se chcete zasmát, nudit, naštvat – skvělá volba! ()

Tygrys

Film by se měl spíše jmenovat Den, ve kterém přiletěl na zem Keanu "Klaatu" Reeves spolu s podivným Iron Manem za účelem jejího přestěhování, avšak postupem času vyměkl. Překecala ho zejména Jennifer Connelly, ale podle mě na změnu Klaatuova rozhodnutí měl největší vliv Jaden Smith, jehož otec už přece párkrát naši planetu coby "muž v černém" zachránil. ()

Kopik

Neurazí, nenadchne. Nic extra děj, grafika byla slušná, ale na můj vkus až příliš všechno ve tmě (jo to já nerad). Herci mi sedli dobře, ale to je tak víceméně vše, co mě potěšilo víc než by mělo. Zajímavý začátek, pak víceméně nuda a zase nuda a trošku zajímavější konec. Podle mě průměr. ()

Mickalle

Naprosto průměrný film, který zvedá jen poselství ,nad kterým bychom se měli zamyslet. Já vím není to ani orginál, ale já orginál neviděl,takže 4 tomu dám :o) . ()

Sheldra

Skvělý nápad, ze kterého se postupně stává jen další sci-fi, na kterou už se nikdy nepodívám. Keanu Reeves se snažil vystřihnout E.T. s minimem emocí, ve výsledku ale vypadá jako chlápek trpící amnézií. Tradičně skvělá Jennifer Connelly a obstojné efekty jsou jediný důvod, proč filmu nedám jen jednu hvězdičku. ()

Eldrick

Neo se vrátil jako emzák, aby zachránil Zemi od těch sebedestruktivních sobeckých zmrdů - lidí. Jenže se nechal sentimentálně zvyklat a dal jim ještě šanci, protože jim sežral, že se v kritickym okamžiku změní. Muhehe. Všichni přece víme, že je to pouze znouzectnost. Marně přemejšlim, jestli je debilnější DEN, KDY SE ZASTAVILA ZEMĚ nebo 2012. ()

Kosmik

Béčko natočené s áčkovými herci a s áčkovým rozpočtem. Derrickson jednotlivé scény vysloveně flikuje a v hodně z nich poznáváme některé starší úspěšné filmy. Jako když pejsek s kočičkou pekli dort, používá stavbu děje tu podle Akt X, tu podle Blízkých setkání třetího druhu. Absencí vlastní koncepce ale vznikl nesourodý celek, co místy vyvolává místo napětí i nechtěnný smích. ()

Valsadora

To, co jsem od filmu očekávala, jsem dostala, takže jsem nadmíru spokojená. Keanu Reeves zahrál mimozemštana velmi dobře a navíc, ač je to u všech spíše naopak, se mi líbil také herecký výkon syna Willa Smithse.Bude asi po tatínkovi:-) I když normálně sci-fi nemám vůbec ráda, tak tento snímek hodnotím kladně a to 7/10*. ()

maverick10

Nehorazna agitka (vsichni lobbyste globalniho oteplovani spojte se). Ac dobra myslenka, avsak nehorazne zmrsena s nulovym pribehem a lacinym scenarem. Film stoji pouze na ustredni dvojici, nic vic film bohuzel nemuze nabidnout a to je malo. Daleko vice muze nabidnout poulicni prodavaci kastrolu. ()

ilemas

Průměrná scifi na jedno shlédnutí. Ani špatné ani dobré, vizuállně dosti chudé, což je škoda. Ani jsem od toho moc nečekal, tak jsem nebyl tak sklamaný. To otravné děcko tam nemělo být!!! A Reevse s neustále kameným ksichtem už nemusím. ()

BoredSeal

Jednoduše řečeno - promarněný potenciál. Jak na smilování čekáme na katastrofické nebo "mimozemšťanské" sci-fi. První třetina nabízí seriózní úvahu na téma "jak svět přivítá první mimozemskou návštěvu" - tedy kulkou, izolací a výslechem v ne zrovna přátelských podmínkách. Zbylé dvě třetiny už jen fandíte (dobře obsazenému) Reevesovi, jak unaven z dementního destruktivního lidstva evakuuje zvířátka a připravuje očištění od těch debilů lidí. Bohužel je to trochu nuda, protože nezajímaví Connellyová a spratek Smith mladší se snaží Reevesovi vnucovat něco jako "lidi jsou v jádru dobrý, neničte nás, my se v krizi vzpamatujeme a polepšíme se" - za to bych na ně okamžitě poslal robota. V poslední třetině vypukne i trochu té destrukce a Reeves naprosto nepochopitelně svůj úmysl vzdává, aniž by se setkal s OSN nebo prezidenty nebo jedinou rozumnou osobou kromě Connellyové (všichni se ho snaží zlikvidovat, aniž by přemýšleli nad tím, že UFO už dávno povypínalo rakety, Reeves umí na dálku likvidovat i stíhačky a že robot zřejmě postačí na celou US Army). Škoda, velká škoda. Tolik jsem chtěl vidět zničené ponížené lidstvo a zábavu na úrovni. ()

SonG

Vizuálně dobré, sem tam dobrá scéna, ale ve srovnání s originálem povrchní a nedodělané....V této nové verzi se úplně vytratila pointa verze staré......pointa, na které by měl film stát... ()

iHyik

Nenaštve, neohromí. Reeves tam hraje dobře, Connelyová taky. Má to potenciál, kterej ihned zničí zasraná americká hrdost blablabla, New York. A nejhorší na tom je ten stometrovej Robocop. Totální krok vedle, podkopávač noh. Celkově průměr, nic víc, nic míň. ()

Lord.Jim

Docela dobrý, akorát jsem nikde ve filmu nenarazila na moment, který by měl Mimozemšťana přesvědčit o tom, že je "lidstvo schopno se změnit". Takže jeho volbu nechápu. Já být na jeho místě, neváhám ani vteřinu... ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)