Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

blackrain

Další střet lidstva s mimozemskou civilizací. Tady je jejím vyslancem Keanu Reeves. Původní verzi filmu z roku 1951 jsem neměla možnost vidět, proto nemůžu posoudit, který film je lepší. Reeves byl skvělý. Měl krásně nepřítomný pohled. Film chvílemi působí nudně a chvílemi efektně. Trošku jako na houpačce. Měla jsem sto chutí si pustit něco jiného, ale přežila jsem to do samotného konce. Mám ráda sci-fi, které se tváří realisticky, ale tady mi něco silně chybělo. Neměla jsem z filmu ten správný pocit, jaký bych měla mít. ()

vorheese

Radši vynechám hodnocení často (a neprávem) vysmívané hlavní myšlenky filmu. Jak říká jedna z vedlejších postav: "Lidé vědí co je čeká, ale neumí s tím nic udělat." A to, že jim zbývá jen se tomu vysmívat, zůstane nedořečeno. Kéž by se film nedořečenosti držel. Sám sebe hyzdí právě scénami, ve ktrerých Klaatu pochopí naši "druhou" stránku, každý divák to musí vidět, ale scénárista ještě donutí Keanu Reevese, aby nám to topornou oznamovací větou pro jistotu ještě sdělil. Tahle doslovnost změnila potencionální vícevrstevnatou sci-fi v popcornový biják...nutno dodat, že nadprůměrný. ()

slunicko2

Oč více akčnosti proti původnímu filmu, o to méně přesvědčivosti. 1) Začátek byl svižný, asi prvních 20 minut. Jak se vykládaly karty, tak to bylo stále horší a horší. 2) Původní snímek vznikl na vrcholu studené války, kdy byla paranoia úřadů přijatelná a pochopitelná. V remaku z 21. století bych ale očekával inteligentní nebo alespoň poučitelné chování vládní moci a ne soubor neschopných hlupáků, kteří se k mimozemšťanům chovají jako k somálským pirátům. 3) Je vidět pokrok, který udělalo filmové řemeslo za 57 let. Film je logičtější, důslednější, technicky na úrovni, masové scény přes zřejmě omezený rozpočet nepůsobí trapně atd. Někam se ale vytratilo poselství. Oproti naivní přímočarosti originálu je remake jaksi zamlžený, nevýrazný. 4) A ta klišé. Mrtvý otec, jeho syn (rozmazlený spratek) s macechou, nechápavé úřady, soudný den...ach jo. ()

Alementina

Tak tohle je velmi rozpačité, velmi nepovedené a ani muj zboznovany Keanu tohle nezachrani. Tak zpatlanej pribeh to se jen tak nevidi a pritom takove pekna zakladni myslenka. Mladej Smith ma asi peknou protekci, kdyz kvuli nemu z nej udelaji sirotka, aby mu mohla Jen delat nevlastni maminku :) ()

Bat55

Som spokojný, ale nie úplne. Keanu Reeves asi zabudol byť cool, pretože tu je taký nemastný a neslaný, proste má oveľa lepšie filmy. Začiatok sa tvári, že ide o super film s nadupanými akciami. Vo filme je minimum akcie a príbeh má takmer nulovú atmosféru. Jennifer Connelly je opäť nádherná, ale tiež sa daako nepredviedla. Proti filmu nemám pomaly nič, ale z toho nadšenia, aké som mal, musím uznať, že som mierne sklamaný. Ten záver nie je vôbec dobrý, je skorej nudný a divák si odnáša naozaj nulový zážitok. Akcií nie je veľa, väčšinou len pár minút a je ich tam naozaj minimum, za to je super a efekty sú ako vždy dokonalé. Nakoniec ma sklamal aj obrovský robot, ktorý sa tu tiež daako nepredviedol. Film mal v podstate veľký potenciál, ale ho nevyužil a já som myslel, že idem na filmový blockbuster o invázii na náš svet, alebo niečo okolo mimozemšťanov typu Deň nezávislosti, lenže namiesto toho som sa dočkal komorného sci-fi filmu, ktorý proste neohúri ani vyslovene neurazí diváka. /65%/ ()

kaylin

Takhle to dopadá, když se současný autor ujme remaku filmu z roku 1951, který navíc natočil Robert Wise, což je přece jen trochu jiná liga. Scott Derrickson má na svém kontě dva výborné horory, ale tohle je klasické hollywoodské rádoby áčkové béčko, kde se až moc hraje na patos a emoce, které jsou tolikrát viděné, že je jen ignorujete, než abyste jimi byli ovlivněni. V 50. letech tohle bylo téma, které letělo, v novém tisíciletí už nikoli. Navíc tu měl Spielberg "Válku světů", která ještě měla aspoň akční smysl. ()

Kaluž

Tak jsem si řek', že tu nebudu popisovat hrůzostrašnost a nesmyslnost postavy hrané malým Smithem a vypíchnu alespoň Reevse a toho MegaRobota (ten byl obzvlášť děsivý, bohužel jen do doby, kdy se rozpadl na létající špony). Jenže ten malej Smith je všude a ukusuje z už tak napůl snědeného scénáře. ()

IllIlIlIIl

Slabé tři hvězdičky. Bohužel tento film svůj potenciál (velmi podobný s filmem Válka světů) a velký rozpočet nerozvinul do větší míry a z toho rezultovala průměrná podívaná, kdy K.Reeves přišel zachránit Zemi tak, že musí vyhladit lidstvo. Celé to působí nemastně neslaně a na konci se nám dostává opravdu klišovitého a dechNEberouciho konce. Plusem jsou vizuální efekty, které ale i tak nepůsobí nijak převratně a monumentálně. Povedených scén by se dalo několik také najít - výslech K.Reevese, ,,přílet,, na Zem či záběry ostatních mimozemských koulí na světě. ()

suicide

Tak jsem původně myslel, že půjde o mnohem odpočinkovější film, než kterého se mi dostalo - ale vůbec tomu nebylo špatně. Já vím, to téma o záchraně Země, kterou postupně zabíjí lidstvo, je strašně zprofanované téma. No a co? Jaké téma, co se dneska každou chvilku zfilmuje, není? Mafiáni, policajti, cokoli dalšího? Podle mě je to dobrý film, nehledě na kýčovitost tématu. Dokonce je mi jedno, že už v 50. letech byl někdy natočen film, jeož remake vznikl teď. Vidělo ho málo lidí, takže nějaké porovnávání s ním je stejně naprosto bezpředmětné. ()

italka63

Mohlo to být horší, ale i lepší, no...každopádně Keanu i Jennifer nezklamali, v téhle verzi o tom, jak mohou na počínání lidstva jako celku na planetě Zemi nahlížet velmi vzdálené vyspělé civilizace. Zase taková hitparáda by to nebyla, že. ()

stration

Nic moc. Na první pohled to vypadá jako nějaký spektákl typu Den nezávislosti, ale přitom se tam vcelku nic neděje. Pustošení Země si mohli tvůrci víc vychutnat a nechat zdevastovat aspoň jedno městečko i s obyvately a roztomilými americkými pejsky. Na druhou stranu stopáž je velmi střízlivá a nudit se rozhodně nebudete. Reeves je sympaťák, ale nejvíc mě potěšil John Cleese v roli "moudrého" vědce. Pokud nemáte co dělat, běžte se na to podívat. Pokud ale čekáte nadstandardní zážitek, počkejte si na lepší film. ()

MATADOR

Nastal den, kdy se zastavila Země. A všichni z toho měli být odvázaní, ale dle mého názoru se tak prostě stát nikdy nemohlo. Několik stíhaček, hromada efektů a pár vojáčků jednoduše nezachrání tupí scénář, který s sebou nechá vláčet chudáka Keanu Reevese, jehož výkon byl na bodě mrazu a dost možná se snažil, ale ani to mu nepomohlo. Remake, přes padesát let starého snímku se prostě nevyvedl v ničem. Další z řady remaků, bez nichž by se filmový svět obešel. ()

Hadža

Na me az moc nasladle a mravopoucne!A ten nechutny maly cernoch!Za co?My lidi se dokazem zmenit!!! ......ale hovno!:)))) ()

reqiuem

no jak by se sem ted hodil Aristoteles,Seneca, Fromm nebo jiní.ale zadnej strach nebudu vas nudit filosofii, ktera se mi vybavila v hlavě jenom proto, protoze vas skola do jisty miry zdeformuje..spis vas zkusim nudit sam sebou.. Základní otázky filmu etický a !spoilerovy! povahy: "Dokáže nas nekdo zachranit pred nasi uvedomelou sebedestrukcni povahou?"..odpoved: "jenom my samy se muzem zmenit." otazka: " "musime vsechno nezname, ceho se od sve prirozenosti bojime, ovladnout k tomu, abychom to poznali?" odpoved: " zapadni mysleni urcite, ale navazujici otazka zni- nedelali prave totez to samy nam? ..museli nas preci ochromit k tomu, aby nas mohli poznat?"-odpoved:" my jsem to vyvolali a proc? na to je odpoved v predpredesly odpovedi..otazka: "kdy Keanu pozna, ze lidstvo je schopny zmeny"-odpoved:" az tehdy, podari li se nejakymu cloveku o to, aby zmenil jeho, protoze jestli je clovek schopen zmeny, musi byt schopen zmenit nekoho jinyho[a kdyz se to u jednoho cloveka podarilo, proc ne u nekoho jineho?(tady je ovsem problem v tom, ze Keanu je o trochu vic chapavejsi a naivnejsi, nez vetsina jinych lidi)podle me to byl duvod k tomu, aby byla likvidace lidsky rasy zastavena]..otazek i jinejch odpovedi by se tam dalo nachazet mnohem vic a prave proto kolik jich behem pribehu vyvstalo v my hlave a bylo jich hodne, dokladem budiz to, ze uz si na ostatni nevzpomenu, hodnotim tak, jak hodnotim..btw: sry za gramatiku a zadnou potrebu psat s diakritikou a blbej napad s otazkama .. ()

FilmFan24

Až vyloženě visíme nad propastí tak až teprve potom jsme ochotní se změnit...My lidi jsme prostě nepoučitelní. Odvěká pravda tentokráte v ekologickém sci-fi balení. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) seslaný k nám zachránit Zemi. Jenže jaksi bez nás lidí, co ji soustavně dlouhá léta ničíme. Tak bylo rozhodnuto. Dr. Helen Benson (Jennifer Connelly) se nás všechny zoufale pokoučí zachránit. Celkem povedený remake, který si ponechal z původního filmu pouze základní syžet. ()

CageDepp

Jako sci-fi to bylo dobrý. Chápu tu myšlenku, že se lidi k sobě chovaj stejně, jako k naší planetě. Tak by se to mělo zlepšit, aby nechcípli, ale to hraní na city, zničilo celkem pěknej začátek filmu. Reeves a Connelly se zrovna moc nepředvedli, ale Kathy Bates a Jadena Smitha měl hnedka někdo na začátku zasřelit, protože ty mě tam vadily celej film a pak bych třeba zvedul i hodnocení. A u komentáře Dobytka jsem se pobavil. ()

AffectedFace

Snímek určitě neurazí, ale nic originálního to rozhodně není. Naštěstí to není takovej propadák, jako Den Nezávislosti 2, kterej může tomuhle snímku lízat anální otvor a to je ještě ke všemu v novější době digitální technologie. Keanu Reeves mi připomínal Terminatora, chuzí, mluvou a náznaky mimozemské civilizace (tím chci i říct, že to hrál velmi dobře). Upřímně jsem byl natěšený, že se celá země opravdu zlikviduje a ne, že jí z půlky vyžerou "nečekaně" malé potvůrky. Oddechové Sci-Fi béčko, které rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. 60% ()

Phetronius

Docela zklamání: Neurazí, nenadchne, spíš trošku zanudí. Co se postav týče, tak zde mi velmi vadilo to děcko. Nehledě na to, že dětskou postavou velmi utrpěla Mlha (2007), zde taktéž + nelíbí se mi to naplňování rasových kvót ve filmech... Tady to černošské děco bylo oprvadu "mimo". ()

Dexter1

Videl som originál a toto bolo svižnejšie. Veď doba si to asi vyžadovala. Len ma mrzí, že niektoré dejové linky sa dali aj trošku rozviť a režisér ich nechal tak (napríklad postava Johna Cleesea). A ešte by som vyzdvihol Gortha, ktorý bol oproti originálu vážne premakaný. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)