Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

c.tucker

Zahrané to bylo velmi služně, hlavně ze strany Keanu. Děj také ubýhal, je to stálé moralizování a dementní environmentální agitka, která je celým snímkem provázána ja tak trochu pošetilá. Konec byl sice očekávaný. ale i tak mě to naštvalo, že se neodehrál nijak jinak se dalo předpokládat. Původní snímek jsem zatím neměl tu čest vidět, takže nedokážu posoudit rozdíli v kvalitě. ()

Eviator

Super SCi-Fi,,, které bylo nádherně komorně pojaté a plné bezmoci i těch lidí, kteří si myslí, že jsou navrcholu. Ty klidné scény, které si má člověk vychutnat a John Clesee, který je až netradičně vážný, ač má stále svůj optmismus. To vše dodává na atmosféře tohoto filmu. Někomu se líbí a někomu ne. ()

fars

Kdyz jsem sel do kina tak jsem vlastne ani moc nevedel do ceho jdu. Puvodni film jsem nevidel, ani jsem nevedel o cem je, takze jsem byl docela prekvapen. Zajimava myslenka, komorni atmosfera, vyborny Keanu, ale i Jennifer Connely odvedla slusnou praci. Triky solidni (i kdyz velky zelezny obr vypadal jako kresleny). Vcelku se mi libila vice prvni pulka filmu, kde si tajemny Klaatu stoji za tim, ze lidstvo proste pujde do hajzlu, vsechno to dalsi ukecavani o tom ze se dokazeme zmenit uz jsem nikomu moc nezral. Vcelku prijemnych 70%. ()

Maty85

Bohužel sem čekal víc. Tento remake byl zpracován poměrně dobře, ovšem až na jednu věc a to, že tempo děje probíhalo až příliš pomalu a všechno bylo tak nějak uloudaný :-) ()

Šimpy

Ok, nebylo to tak špatný, jak jsem se bál, naopak první půle filmu byla i celkem dobrá. Pak ale přišel závěr a ten to zazdil, scéna na hřbitově je absolutně nepovedená a tak se rozhodnutí Klaata vůbec netváří věrohodně. Dojem, který ve mě zanechala původní verze, nelze nahradit a zdá se, že o to tvůrcům ani nešlo...spíš pouze o popcornový biják s trochu hlubší myšlenkou, která ve vás po zkouknutí však bohužel nezůstane. Navíc, za posledních pár let jsem dospěl k závěru, že bych ho nechal vykonat onen očistný proces..většina lidí totiž žádnou lepší stránku nemá.... ()

WolfR

Tento remake beru jakou velkou poctu originálu. Je to komorní jednohubka v pomalém tempu s dobrou atmosférou, ale do jisté míry se značně nevyužitým potenciálem, 3 hvězdy. ()

KajusaK

Film mi přišel vcelku zábavný, Keanu Reeves mě jako vždy přesvědčil, Jennifer Connelly byla taky super...Zakončení bylo kapku pod úroveň, ale co už :)) .. 4* slabší..Na Proroctví to nemá :)) ()

laik_60

Pre mňa to boôo akési "ploché" a "plytké" Reevers slabunky, jediny, kto vo filme "vládol" bola Katy Bates ...hihi ... ()

SeanLSD

Bola by to iba relatívne dosť biedna znôška starých známych motívov poprepletaných v príbehu, ktorý je vyslovene dejovo ťažko nosný aj na tú hodinu a pol, nebyť nadčasového posolstva . . a áno, ja som jeden z tej naivnej skupinky zaslepených idealistov, ktorým toto stačí . . aspoň čiastočne. Kašlať na rozoberanie celého toho podivného hybrida, moderný Hollywood takýchto kusov predvádza požehnane. Máloktorý má ale tak jasný význam, hoci to tu aj zaváňa americkým militaristickým alibizmom po všetkých tých prúseroch so "svetovým mierom" Nevadí mi to, rovnako ako málo, i keď krásnych efektov navodzujúcich tie správne a hlboko milované pocity ohromenia z mágie, ktorou dýcha veľké plátno alebo jednostranne priamočiare emocionálne zápletky, provokujúce už za hranicou trápneho citového vydierania . . Niektoré veci totiž nikdy nie je dosť opakovať . . ()

Medwídek

Mám sci-fi rád, mám rád Keanu Reevese a taky mám rád katastrofické snímky. Den, kdy se zastavila země mě vůbec neurazil, čekal jsem možná troškičku více, ale nakonec i toto stačilo. Možná škoda toho konce, asi bych si dokázal představit něco silnějšího... ale i tak jsem odcházel spokojen, film byl dynamický, Klaatu byl zahrán skvěle.. co víc si přát :) 4* ()

okkac

Úvod velmi fajn. Pak začne moralizování a jde to do kytek. I ta akce působí jako pěst na oko. Navíc je vlastně všechna v trailerech a dokonce skoro v plné svoji délce, takže nějakou novou akční scénu nečekejte. Jo a malá otravná děcka by se měla v takovýchto filmech zakázat. P.S. Výraz Klaata na konci, kdy se rozhodoval, jestli má pomoct nebo ne, je vrchol minimalistického herectví Keenu Reevese :-) ()

Loki81 odpad!

Neco jako mentalne i telesne retardovany potomek Independence Day a War Of The Worlds... Reeves by si mel podat ruce s Nicolasem Cagem a zbytek zivota spolecne protancit po rozkvetlych loukach a nahy behat po lesich... hlavne uz netocit filmy! Diky za osviceni, ktere mi nakonec zabranilo koupit si listek na tenhle majstrstych, ktery varovne vztycenym ukazovakem pomoci golema z vesmiru varuje divaka nad ekologickou neohleduplnosti lidske populace. To vse podtrzeno a zvyrazneno nulovymi hereckymi vykony, digitalizaci na urovni venezuelske pornonovely z vezenskeho prostredi a zmenou E.T.ho nazoru na vyhlazeni lidstva za jediny den. Reeves je vzorovy priklad hollywoodske masove dekadence. ()

Radiq

Během tohoto filmu se toho stalo dost - stihnul jsem si urvat všechny záděry, divit se všem těm přiblblejm filmovejm nápadům, srovnat to s originálem, kterej vyhrožoval jenom atomovkama, zamyslet se nad svým ekologickým chováním, všimnout si kdo všechno místo na plátno čumí do mobila, jít se jednou vyčurat, zkusit se třema různejma způsobama poškrábat ne jednom blbě dostupným místě na zádech, snažit najít tu správnou polohu v sedadle. Sledování tohoto filmu totiž hraničilo s utrpením. Nejvíc mě zklamala mimozemská loď, kterou tvůrci bez fantazie navrhli jako kuličku a robot GORT, kterej byl digitální, měl proporce člověka, oči jak z Battlestar Galacticy a až se pak přeměnil, tak to už bylo moc i na entomology v Indii. Ona většina těch efektů bylo digitálních a už mě s tím všichni začínají unavovat, protože to každej film jedině tak zkurví (pokud to není udělaný pořádně, což tady většinou nebylo). Poznámka: v kině nás bylo 7 - už jenom to samo o sobě mluví za vše (mluví to tichým hlasem šíleného sebevraha, kterej by byl schopnej kvůli nudě spáchat sebevraždu a vzít pár lidí s sebou). ()

Rockwood

No mě se to líbilo. Originál jsem neviděl ani o něm nic moc pořádně neslyšel... jen to, že nějaký je. Takováhla témata já moc rád, takže jsem zase po delší době uspokojil svoje choutky na nějaký, svým způsobem, katastrofický film. Líbilo a ode mě to dostává čtyři body. ()

bartias

Protiválečné poselství vystřídalo apel na ekologii a Keanu Reeves působí mnohem více mimozemsky než Michael Rennie v původním Dni, kdy se Země zastavila z roku 1951. To je tak všechno, co si remake může přičíst k dobru. Impozantní, apokaliptické digitální efekty se totiž do filmu moc nehodí a zmatení i strach oficiálních představitelů vlády, které následuje po přistání mimozemské vesmírné lodi přímo na Manhattanu bohužel brzy vyprchá. Přitom fascinace ze setkání lidstva s jinou inteligentní formou života je tak zajímavé téma zvlášť pro inteligentní sci-fi drama, kterým chtěl Den, kdy se zastavila Země být. Místo ní ale dostanete ultra protivného, spratkovitého Jadena Smithe. ()

3n3my

Poznáte ten pocit že ste to už niekde videli? No tak pri tomto filme sa mi vybavil hneď niekoľkokrát! Takéto nevýrazné spracovanie (na úrovni lacného katastrofického filmu - aj keď výbava armády asi čosi stála) ma veru až pričasto ťahalo k spánku. No a ešte k tomu sa Keanu Reeves po celý čas tvári ako Steven Seagal! Čiže celkovo sa u mňa jedná o jeden z najzbytočnejších filmov roka 2008. Slabé 2*. ()

tom88

Privysoké očakávania v tomto prípade neboli na mieste a trailer obsahoval všetko to, na čo som sa tak tešil. Skvelý rozjazd v prvej asi pol hodine, neskôr šlo všetko dolu vodou a ani záver sa príliš nepodaril. Dej bol priemerný, herci taktiež, akcie bolo veľmi málo. Scény s armádou mali veľký potenciál, no nakoniec boli nemastné neslané. Vizuálne efekty boli celkom dobré. Nič výnimočné sa v tomto prípade nekonalo. Keanu naznačoval dobrý výkon, ale nakoniec ani on ani Jennifer Connelly neprekvapili. Mladý Jaden Smith bol ďalší mínus filmu ani Kethy Bates ako ministerka obrany nič moc. Atmosféra sa vytrácala plynule, ale isto. Predlohu som zatiaľ nevidel, no film nie je na 4*. 65% ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)