Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Tryman

Byl to opravdu zajímavý film. Jenže mi ho zkazilo několik menších detailů. Malý otravný černoušek zde byl úplně zbytečně, ze scénáře bych ho prostě škrtnul. Postup americké vlády proti invazi se mi nezdál příliš realistický. Vypadalo to, jako by se na mimozemskou kouli přišlo podívat několik amatérů se zbraněmi. Některé scény byly doslova dechberoucí, ale pokaždé se našlo něco, co zážitek zase o něco shodilo. Je to škoda, mohl to být mnohem lepší fílm ()

Stíba

Jak napsal Pomo: "neurazí ani nenadchne". Je zde několik hluchých míst, také mi chybí troch hlubší dějová zápletka a tak mám spíše pocit, že nebýt Keanu Reevese a také Jennifer Connelly asi by hodnocení bylo nižší. Hodně proti srsti mi byl malý Jaden Smith, který mi vadil pokaždé když se objevil v záběru. Průměrná podívaná s občasnými záchvěvy něčeho lepšího. ()

bernajk

Podle mě není potenciál tématu plně idealně využitý. Chování postav je podivné. Procenta na čsfd naprosto odpovídají. ()

Ssoumess

Na dlouhý zimní večer... proč ne? Rozhodně to nebyl světoborný film (i když měl být), morální dopad na mně neměl žádný (odpad třídím už dlouho:), herectví - průměrné (někde i nadprůměrné - malej Smith mě dokázal nadprůměrně nasrat a přál jsem mu aby ho Reeves zabil) a konec byl strašlivě špatnej.... Nicméně některý pasáže, např. metrixovské zneškodnění agentů, útok BPLek, léčba přejetýho policajta, byly dobrý. Celkově bych to zhodnotil: pokud zrovna nemáš na práci nic lepšího, tak tě nebude mrzet se na tohle podívat:) 5/10 ()

smrtacik

Vcelku som sa na túto vec tešil, respektíve zvedavosť bola obrovská. Meno režiséra mi však trochu robilo vrásky na čele. A dojem z filmu? Niečo medzi tým. Výborne začínajúce, atmosféra navodená vcelku opantajúco, avšak postupom času ,,ulietávame" do akéhosi ničoho. Trochu moralizovanie, nejaké to posolstvo pre ľudí atď. a nevyznieva to najlepšie, skôr je to taký guláš s fast-foodu. Nebyť dobrého Reevesa a zdatne sekundujúcej sexi Connelyovej, tak to ide skôr do podpriemeru. Mňa film naozaj nijak neurazil, za druhé pozretie určite nestojí. Každopádne sa z tohto námetu dalo ťažiť určite viac. Hodnotenie: 60% ()

Utero

Jediný co ve filmu za něco stojí jsou herci v hlavní roli: Keanu a Jennifer, u kterých už je tak nějak dopředu zárukou, že nezklamou, ale zbytek? ... možná jedna, dvě scény co za něco stály...jinak totální nuda u které jsem se musel kurevsky přemáhat abych ji vůbec dokoukal....srovnání s vynikající Válkou světů odmítám! ()

Hightower

Krátce. Negativa nebudu zmiňovat, byla by to ztráta času a opakování se. Jen chci říci, líbila se mi myšlenka, že se člověk neuvědomuje nic do doby, dokud nedojde k nejhoršímu. Dvě hvězdy za dobrou myšlenku. Toť vše. Jo a malá prosba: "Natočtě už někdy, někdo film, v němž konečně dojde ke konci světa..." ()

kamil0606

Kto by lepšie zahral emzáka ako Keanu ? Až na to že tomu miestami chýbal šmrnc a ten malý zasran ... toho zabiť je málo, to bolo zaujímavé sci fi ()

VerenaLord

Nemůžu snad ani říci, že je to pro mě zklamání, valné naději mi nedával už obsah filmu. Škoda, že se natáčí spousty filmů na to samé a stejné téma neustále dokola. Je to už nudné, trapné a otravné (jednou se Zemi zastaví jádro, po druhé nás přepadnou mimozemšťani, po třetí pro jistotu, abychom nezapomněli, znovu mimozemšťani, poté nás budu bombardovat meteority...). No nemáte toho již dost? Já teda ano.. ()

snoodles

Za mě nuda a ten malej kluk mě celou dobu nehorázně sral. Nemám ráda tyto americké "zachraňte Zemi tak, že budete k sobě hodní a milí a budete třídit odpad poctivě" filmy. ()

AxelWers

Horko ťažko 3*. Priemerný sci-fi bez prevratného nápadu sa snažila naplniť mierne temná atmosféra. Výsledok je taký istý ako úplný záver filmu - dovi, dopo. ()

anitae

Po delší době jsem se odhodlala k žánru sci-fi - katastrofický, a dala šanci těmto filmům Den, kdy se zastavila Země, Enderova hra a Zdrojový kód. Den, kdy se zastavila Země je podle mého názoru nejslabší. Mimozemšťan Reeves působil neuvěřitelně a otázka jestli se může lidstvo změnit mě neskutečně štvala celou druhou část filmu. 2* ()

nwx

Pár triků a mimozemšťan, co se rozhodne zničit vše lidské (po předchozím dlouholetém zkoumání lidské rasy), ale následně změní názor za jediný den a vše odvolá. Škoda. :) ()

Zacharias

Mrhání skvělým námětem a herci, to je celý tento film. Na začátku jsem byl celkem nadšen, přistání, vyslech a utěk, tady bych dal filmu ještě ****. Pak to ale jde z kopce, střed ještě dobré ***, tam se z toho stává průměrný thriller. No a absolutně zmršený závěr zaslouží **, najednou je prostě konec. Sedím v kině a říkám si " Už ? Jak konec ? Vždyt tam nebylo žádné pořádné finále, ani slza mi neukápla, nic ". Nevím jak to vyjádřit slovy, prostě konec nějak vyšuměl do ztracena, a poselství je taky celkem naivní. " My se polepšíme !! " Jasně :o) ()

Respex

Na začátek musím poopravit Cervenaka a trochu mu vytknout jeho novinku z 10.12.2008. Tam se opřel do Keanu Reevese, že už je to pouze zašlá hvězda. Prototi tomu se musím ohradit a tahle kritika mi přijde zbytečná a nepravdivá. K filmu samotnému musím říct, že je velice kvalitní i přes řadu nedodělávek. S původním filmem to opravdu nejde srovnávat. Poselství je upraveno na naši dobu a docela sedí. Vizuálně velice nápadité. Rozhodl jsem se dát 4* ale rozhodně se to nedá srovnávat s mým milovaným Sunshine, to už je jiná liga. Za mě necelé 4*. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)