Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Xatrix

Nebýt slušné režie, zejména v první polovině citující Spielberga, dost bych tenhle snímek protrpěl. Herecké výkony Reevese i Connelly jsou dobré, ale k čemu to, když scénář je slabý a namísto, aby gradoval jen tupě upadá. Závěrečná "emoční" scéna už pak spíš jen hne žlučí, neboť Vás tenhle film vůbec nemá v hrsti. Po shlédnutí snímku jsem se cítil nesmírně unavený s dojmem, že film trval hodně přes dvě hodiny.. 4+/10 ()

Soul

Pro mě osobně veliké zklamání, aneb je to vyprávění o tom, jak se dá spolehlivě perfektní nápad se špičkovými herci zazdít neskutečně nudným ztvárněním opepřeným navíc spoustou klišé. ()

Meiers

Původní verzi z roku 1951 jsem sice neviděl, ale to sem k tomu, abych zjistil, že tohle je pro mě jedno z největších zklamání roku, ani nepotřeboval. Keenu to hraje celou dobu na jeden ksicht, což omlouvá jedině fakt, že je to ufoun a k jeho postavě to prostě patří. Nicméně, stejně mě to začlo v půlce filmu prudit. Dál mě iritovaly ty přes celý film táhlé patosy vztahu nevlastní matky se synem, kde mě malej Jaden teda vůbec nepřesvědčil. Další věc; nelogičnost a zatvrzelost státního a armádního aparátu mě nutila mlátit hlavou o sedačku předemnou tak, že ten člověk si musel přesednout). Když se jeden po 103ech minutách zamyslí nad tím, co se v tom filmu odehrálo a co si z něj odnesl, tak musí litovat, že na takovou flákotu vůbec šel, to ať se na mě nikdo nezlobí. Jediným plusem pro mě byly zvládnuté efekty. Bohužel celkově: "Slabota" ()

Smidak

Film se mi líbil i nelíbil. Měl myšlenku a zároveň neměl. Asi nejsilnějším momentem pro mě byl tento krátký dialog: ,,Why have you come to our planet?" - ,,Your planet?". 55%. ()

aR3Zz

Film ve mne zanechal rozporuplne pocity, nastesti prevladaji ty kladnejsi. Herecke obsazeni a vykony nebyly spatne, myslenka a cely pribeh spickovy (to ale jen diky puvodnimu originalu) a digitalni efekty na vysoke urovni. Co mi ale neskutecne vadilo, ze prekvapive mnoho scen jsem Scottovi Derricksonovi zkratka neveril. Ne, ze bych nechtel, ale proste to neslo. Uz prvotni zabery, kde se Keanu drape ve snehove bouri po jednom kameni, by mozna tak presvedcily petilete dite, ale tem tento film pravdepodobne urcen nebyl... Jako dalsi priklad uvedu jen placici dite nad hrobem sveho otce. Chapu, ze to bylo "ocima Klaata", ale vic vyumelkovana konstrukce to ani byt nemohla. Film mel i dalsi chyby a chybicky, ale co bylo hlavni - ve vysledku se mi libil, proto 70%. ()

Yojimbo

Mělo mi být jasné už od začátku, že žádné "sci-fi s poselstvím" zkrátka nemůže působit přirozeně, obzvláště jmenuje-li se hlavní postava Klaatu. Film postrádá jakoukoliv silnou scénu, herci ani nemají co hrát, byť je výkonem odříkávat repliky ze scénáře s vážnou tváří. Keanu Reeves po celou dobu pokrčené obočí, Jaden Smith je jako dětský spratek toporný a John Cleese se na obrazovce zrovna moc neohřeje. Všechny záběry pustošení světa už byly v traileru, na film zbyla jen ta omáčka. A ke konci už mi přišlo, že by snad bylo lepší, kdyby všichni začali svorně zpívat písničku Saddáma ze Sousth Park: Peklo na Zemi "I can change"... ()

Empire

Skvělý začátek, ovšem zhruba v polovině filmu se vše zvrtne a zpomalí, rozbředne....film ztratí dech....konec je pak velkým zklamáním...PS některé aspkety filmu (včetně konce) se až podezřele podobají "Válce světů" ()

LANSA

Keanu Keanu tak jsem těšil a teď jsem v rozpacích. Ty to sice táhneš jako vždy solidně, ale jinak je to čajíček. ()

Harts

No, zklamalo mě to, myslel jsem, že uvidím výsledek, nic, konec, nic, napínavé to bylo dost, ještě vědět, jak se mají lidé změnit, když to neumí a bylo by to fajn, prostě zklamání a bylo to tak nadějné, a konec vše zkazil. ()

Torgal

Zo začiatku slušná atmosféra a rýchly (až príliš) rozbeh. Keď sa ale Keanu "vyliahne", tak sa film mení na takmer čistú konverzačku a atmosféra tiež upadá. Herci sú sympatický (potešila účasť Johna Cleesa), ale mladý Smith je strašne otravný, triky sú prinajlepšom priemerné (GORT je na tom dosť zle). Vo výsledku je to fajn film na jedno pozretie, ale veľmi rýchlo naň zabudnete a nebudete vedieť nájsť dôvod prečo sa naňho pozrieť znovu. 6+/10 ()

Stefan_M

Mam z tohoto filmu zmiesane pocity. Naivny, hlupy scenar. Miestami smiesne triky. Hold, su to americania. A este aj ten zaver. No na druhej strane, mozno by nieco take pomohlo odstranit terajsiu krizu ;o) Po zhliadnuti Street Kings, som netrpezlivo cakal na dalsi film Keanu Reevesa. Ale som sklamany skor filmom, nez jeho vykonom, ci postavou ktoru hral. ()

chaotic odpad!

Jestli Emmerich dostal za "Den poté" ODPAD, tak tady to bude tím tuplem. Za co? Nelogičnost navazujících scén, kdy divák ztrácí přehled, co se děje, zdrogovaní scénáristé, Hummery rychlejší než van GMC, neuvěřitelná kýčovistost dialogů a v neposlení řadě taky režie. Vyložená ztráta času, u které se nedá vypnout a bavit se dějem, protože ona nesmyslná rozptýlení člověka obratem vrací do reality. ()

Filmárik

Zámerne dávam len *** nakoľko sa chystám zhliadnuť originál s ktorým by som to rád porovnal. No každopádne má u mňa The Day the Earth Stood Still obrovské plus za alarmujúce posolstvo ktorého vykonávateľom sa Klaatu stal pre galaktickú pobočku Zem. Film ako taký skutočne ani chvíľu nenudí a vždy sa je načo pozerať. Grandiózne vizuály sa vydarili na jednotku, obzvlášť pôsobivý bol megaretro ochranca ktorý vistihuje svätú pravdu hovoriacu : "v jednoduchosti je krása". No je aj čo vytýkať. Keanu výrazom pripomína skôr statického Bena Aflecka ako suverénneho kata ktorý nemá zľutovania (aj keď pár slov zvodnej pozemštanky ho prirodzene vo vnútri prevráti naruby). Taktiež John Cleese tu absolútne nemal čo hľadať aj keď ho rešpektujem. Celkovo však slušné scifi no po zhliadnutí originálu možno pribudne update. ()

foundation

Nafuknuta hovadina. Najlepsie z celeho filmu je poster a trailer ktory ale nanestastie ukazal vsetko podstatne a dobre vo filme. Cely dej filmu ako aj postavy absolutne povrchne a to tak moc ze to vazne bije do oci pomaly z kazdeho druheho zaberu. Reeves je vyborny ale dostal velmi malo priestoru na to aby ten film sam utiahol.A to som sa na tento film naozaj tesil. Aj tie 2 su asi vela. ()

darkreider

Slabé 4*. Nie je to žiadna pecka. V celku efektné, sem-tam mierne nelogické(kde sa vzala magická vazelína vo vačku doktorky Helen?) Ale zoberme si k srdcu myšlienku a aspoň trieďme odpad, inak nás zožerú nezničiteľné replikačné mušky z vesmíru. ()

pepa3rd

Po velmi slibném začátku najednou přišel konec a já měl pocit, že se někde muselo odehrát něco mimo plátno, protože být v kůži Klaatua já, tak lidstvo klidně zničím. Škoda. Keanu Reeves i Jennifer Connelly hrají výborně. ()

parabellum

Jak bylo napsáno předemnou, tomuto snímku škodí dost dlouhá stopáž, kdy v určitých momentech se nic kloudnýho neděje a děj se vleče. Dále musím přitakat i mě se zdály efekty docela dost jen na efekt ale ve mě totálně nic nezanechaly. Žádná pořádná akce a ani napětí. K. Reeves podává ucházející výkon která mu dovoluje daná role. Toto scifko neurazí ale ani nenadchne. ()

ZsuZska

Přijde mi, že s originálem to má společný jen název a jméno hlavního hrdiny... Což asi neni špatně, protože přesná kopie originálu by dnes neměla smysl. Nicméně originál je daleko lepší. I když se tvůrci nového zpracování snažili myšlenku filmu zasadit do současné doby, neklape tak dobře, jako v původní verzi. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)