Cesta bojovníka

• Kanada Pathfinder (více)

Indiánská žena najde k smrti vyděšeného malého chlapce. Je to potomek nájezdníků ze severu, kteří vybíjejí indiánskou rasu a indiáni je nazývají Dračí lidé. Žena vezme chlapce do své vesnice a rada starších nakonec rozhodne, že chlapce, kterému začali říkat Duch, přijmou mezi sebe. Duch vyroste v silného muže, ale když má zasednout k ohni s ostatními bojovníky, je vyzván, aby nejprve zjistil, kdo opravdu je. Duch se tedy vydá do džungle. Když zaslechne útočné troubení, rozběhne se zpátky do vesnice. Tam zjistí, že všichni z jeho vesnice jsou mrtví, a sám se dá do boje s nájezdníky, z něhož se dostane se zraněním. Duch se schová v jeskyni, kde ho najde indián Stopař se svými lidmi. Duch jim řekne, aby hned odešli, ale oni ho vezmou k sobě. Když se Duch zotaví, vysvětlí Stopařovi, že musí vzít svůj lid a jít pryč, neboť Dračí lidé brzy přijdou do vesnice. Duch se vydá Dračím lidem naproti a je odhodlaný jich co nejvíc zabít, než přijde sám o život. Ze Stopařova kmene se k Duchovi přidá němý indián, který se ukáže jako zdatný pomocník. Duch ví, že sám nemá šanci, a tak líčí různé pasti, které mu pomáhají postupně likvidovat bandu Dračích lidí. Duch s němým indiánem se na noc ukryjí v jedné jeskyni, kam za nimi dorazí i Stopařova dcera Starfire. I ona jim pak pomáhá s líčením pastí; ve třech hodně Dračích lidí dostanou, ale když na ně nachystají velkou past, přijdou indiánští bojovníci. Ti nemají tušení o strategii Duchova boje, vrhnou se na Dračí lidi útokem, a tak skončí v obří pasti sami. Stopař, Starfire a Duch jsou pronásledováni a nakonec polapeni. Vůdce Dračích lidí po nich chce ukázat, kde je další indiánská vesnice. Poté, co zabijí Stopaře a Starfire hrozí useknutí ruky, Duch svolí, že je k indiánům dovede. Starfire se zlobí, ale pak pochopí, že Duch je sice povede k vesnici, ale velmi nebezpečnou cestou, a doufá, že ji mnoho Dračích lidí nepřežije... (TV Prima)

VlaP

Dej filmu sa odohráva za dávnych čias, keď americký kontinent pred Kolumbom objavili krvilačné severské kmene z Európy. Tieto domorodé obyvateľstvo ani trochu nešetrili, rabovali zabíjali a znásilňovali. To ako fakt je prijateľné a aj si myslím, že sa to stalo. Žiaľ forma akou je toto obdobie vo filme zachytené nieje veľmi šťastná. Hlavný hrdina, fešák ako sa patrí, pôsobí akosi meravo ale dá sa mu to vzhľadom na jeho pôvod prepáčiť . Horšie je to s krvilačnými severskými beštiami, ktoré vyzerajú všetky rovnako a nemohol som sa ubrániť ich porovnať so sarumanovými bojovníkmi. Dej je rozbitý, predvidateľný a pri bojoch je všetko také neprehľadné, že človek ani nevie kto je kto. Severania vyzerajú ako keby si prišli len tak zazabíjať a nič viac. Hlavný hrdina miestami pripomínal Predátora... Vo filme bol asi najkrajší biely koník na začiatku a celkom zaujímavá atmosféra, ktorá je žiaľ rušená hroznými dialógmi. Celkovo film pôsobí skôr ako komix, alebo voľné pokračovanie barbara Conana. ()

jakes

Su tam vikingovia ? SU !!! Je tam Clancy Brown ? JE !!! Ma to atmosku ? MA !!! cize by som sa z toho mal triast a potit ale ... TOTO NEEEEEE !!! Trailer som si pustal pred spanim kazdy vecer a potom som zhliadol tento ... ved to ani nemozem nazvat FILMOM. Uwe by to lepsie vyrobil nez Nispel. Jedno z najvacsich sklamani v mojej divackej kariere. Conan tras sa a utekaj prec, lebo to co s tebou narobi tento ...ehm... reziser v Bulharsku bude ULTRAZNASILNENIE. Ukrizovat toho chlapa, lopatou po hlave a zakopat. ()

schindler

Je to taková míchanice Apocalypta, Conana a bůhvíčeho ještě. Za pochvalu stojí určitě kostýmy vikingů a jejich údajně islandský jazyk, který jim dodává ono charisma. Ještě se mi líbila digitálně zabarvená kamera, díky ní tu a tam vznikly krásné pohyblivé obrázky. Jenomže, Karl Eomér Urban prostě nemá na to, aby utáhl celý film, scénář je předpovídatelný (až jsem si vzpoměl na Emmerichovo 10000 př.n.l.), souboje po chvíli začnou nudit a vůbec to celé působí jako slepenec několika miniscén. Třetí hvězdička je za jakž takž koukatelnou závěrečnou scénu v horách. ()

Naby

Celkem zajimave zabery a zvlastne ztemnene zceny. Vetsinou velmi krvave a brutalni sceny, ale obcas celkem zajimave vymyslene akce. Pribeh hodne prumerny, neprekvapi. I pres to pohodova 3* ()

veere

Vážení uživatelé polibte si... ; a i přes mnohé výtky a nelogičnosti dávám plnou pálku (už jen za ten vizuál), konečně řežba jak má být, sice bez děje, ale zato s atmosférou! ()

CradleSKS

Zajimavý námět (možná i proto dávám 1*), ale v naprosto tragickém provedení. Myslím, že třeba Valhalla Rising je námětově podobný film, ale naprosto v jiném provedení. Doporučuji zkouknout místo téhle ztráty času! ()

Luciaaas2

Škoda, že tento snímek se moc nepodařil. Skvělý a originální námět, který skončil jako béčko. Když si představím, jak by se stímto námětem popral Terence Mallick, Mel Gibson a třeba i Walter Hill, tak je mi k pláči, že tento příběh zůstal nevyužit a místy to vypadá hodně studiově. Masky Vikingů jsou nádherné a budí respekt, ale co na to, když film utápí scénář, výprava a hlavně Nispel. ()

JimWalker007

V mladosti som s bázňou obdivoval ilustrácie Franka Frazettu, predsa to bol len iný level ako komiksy v časopise ABC, a tie už mali svoj ohlas. Preto nemôžem dať menej ako tri hviezdy, Tento film je poctou tej temnej fantasy atmosfére, ktorá dýchala z jeho malieb. Scénár je slabý ,miestami detinský – kto už mohol vedieť o ľade viac ako vikignovia – a Urban je asi lepší bojovník ako herec. Na druhej strane – svetelné filtre, krvavé detaily, výtvarná stránka filmu má svoje čaro, vyhladnutí conanisti si určite vychutnajú túto jednohubku. ()

zeromen

Velice vydařený film, mix filmů Vikingové a Poslední Mohykán. Velice povedená temná atmosféra filmu. Docela ujde i hudební doprovot. Pro mě určitě jeden z nej filmů s tím to tématem. ()

brkerez

Jako člověk trpící nedostatkem dobrých filmů ala Barbar Conan sem tajně doufal, že tohle bude ten film, co má na csfd mizerný hodnocení, ale já si smlsnu. Tak to sem doufal špatně. Hned od začátku nepřehledný vyprávění kdy neni jasný kdo kam proč jak, Nispel neustále exhibuje otravnýma zpomalovačkama místo aby zapracoval na pořádnym střihu, páč ten je hroznej a ruinuje akci, Karla Urbana mám rád, ale na tuhle roli se nehodil a měl před natáčenim zvednout párkrát nějaký železo, v týhle formě kdyby jí koupil od libovolnýho místního Vikinga, tak konečná. A je to hrozná škoda, protože námět samotnej, horský prostředí, výprava a vizuál (kromě všudypřítomnejch filtrů) je parádní. Bohužel bych řek, že to je klasická ukázka toho, kdy režisér moc nechápe svý řemeslo a místo důrazu na vyprávění a postavy sype zpomalovačky a divoce stříhá v mylnym domnění, že to je to, co diváka na filmech nejvíc zajímá. Mě teda ne. ()

Tomulka

Stačilo to udělat podobně jako Barbar Connan a bylo by to super. Jenomže se tento film ze sebe snažil udělat něco více a tak z toho vyšel spíše boj zda Urban film zachrání či ne a za jeho výkon dávám dvě jinak to je děs a hrůza. ()

Miroslav.Zac

Atmosféru to má pěknou, příroda je nádherná a po prvním shlédnutí před 15 lety jsem jásal, ale dnes je to pro mě jen velmi průměrný film s nevýrazným hrdinou, bandou "stoneface" indiánů a skvadrou Vikingů v trapných oblecích. ()

Anstoss

Tak tohle je hrozna pohadka! Hlavni predstavitel Karl Urban je naprosto tragicky. Ma asi nalakat do kin divacky protoze je porad slecen do pul tela a to i presto ze je vsude snih. Je i neznicitelny! Spadne do ledove vody (a ne jednou) a za pet minut je suchy a bezi dal zimni krajinou, nestoji mu ani bradavky. Dialogy... Jaky? Jeste ze vikingove mluvi ve svem jazice. Pointa filmu? Diky za zaplaceni vstupneho. jednu hvezdicku za dost krute najezdy vkingu. 1/10 ()

DannyMcG.

Docela rozporuplné komentáře a hodnocení, co čtu zde. Jistě, scény jsou vykradené, ale který film dnes není? Jen to můžeme přičíst nebo odečíst režisérovi, jak to dokáže schovat...Marcus Nispel má zkušenosti s horory, akční žánr bude muset dopilovat, ale přesto si myslim, že zpracování není špatný. Hezky to vypadá, boj je dost krutej a krvavej, jak to má v bojových scénách být, žádná cenzura, příběh opravdu pokulhává, nicméně je to jeden z těch lepších fantasy/historických filmů....pro mě ()

stuj

Film leda tak pro dvanáctiletý kluky, kteří jsou zpitomělí do akčních filmů a nevnímají ty nesmysly, kterýma se akční scénky vrší. Jeden případ za všechny: Indián (ehm, lépe řečeno vikingské dítě nalezené a vychované indiány) je pronásledován tlupou dvoumetrových vikingů a utíká jim. Uprostřed pronásledování čorne vikingskej štít, skočí na něj a ve stylu bobování ujíždí vikingům z kopce. Vikingové naskáčou na saně (kde se vzaly tu se vzaly) a začíná zimní závod. K unikajícímu indiánkovi vždy přijede obrněný viking a začne mávat nad hlavou mečem tak dlouho, než ho polonahý hrdina zahlédne a nohou ho ze sáněk skopne. Viking se samozřejmě okamžitě nabodne na nejbližší ulomenou (a tedy dokonale špičatou) větev, která se náááhodou vyskytuje poblíž. A v tomto duchu se nese celý film. Jeden indián pozabíjí armádu vikingů a je tu happy end. A navíc – hlavní hrdina je klasický drsňák, který toho moc nenamluví... jenže stejně nemluvné jsou i všechny další postavy, takže na nějaké dialogy, které by děj aspoň trochu odlehčovaly, se divák těšit nemůže. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007