Indiánská žena najde k smrti vyděšeného malého chlapce. Je to potomek nájezdníků ze severu, kteří vybíjejí indiánskou rasu a indiáni je nazývají Dračí lidé. Žena vezme chlapce do své vesnice a rada starších nakonec rozhodne, že chlapce, kterému začali říkat Duch, přijmou mezi sebe. Duch vyroste v silného muže, ale když má zasednout k ohni s ostatními bojovníky, je vyzván, aby nejprve zjistil, kdo opravdu je. Duch se tedy vydá do džungle. Když zaslechne útočné troubení, rozběhne se zpátky do vesnice. Tam zjistí, že všichni z jeho vesnice jsou mrtví, a sám se dá do boje s nájezdníky, z něhož se dostane se zraněním. Duch se schová v jeskyni, kde ho najde indián Stopař se svými lidmi. Duch jim řekne, aby hned odešli, ale oni ho vezmou k sobě. Když se Duch zotaví, vysvětlí Stopařovi, že musí vzít svůj lid a jít pryč, neboť Dračí lidé brzy přijdou do vesnice. Duch se vydá Dračím lidem naproti a je odhodlaný jich co nejvíc zabít, než přijde sám o život. Ze Stopařova kmene se k Duchovi přidá němý indián, který se ukáže jako zdatný pomocník. Duch ví, že sám nemá šanci, a tak líčí různé pasti, které mu pomáhají postupně likvidovat bandu Dračích lidí. Duch s němým indiánem se na noc ukryjí v jedné jeskyni, kam za nimi dorazí i Stopařova dcera Starfire. I ona jim pak pomáhá s líčením pastí; ve třech hodně Dračích lidí dostanou, ale když na ně nachystají velkou past, přijdou indiánští bojovníci. Ti nemají tušení o strategii Duchova boje, vrhnou se na Dračí lidi útokem, a tak skončí v obří pasti sami. Stopař, Starfire a Duch jsou pronásledováni a nakonec polapeni. Vůdce Dračích lidí po nich chce ukázat, kde je další indiánská vesnice. Poté, co zabijí Stopaře a Starfire hrozí useknutí ruky, Duch svolí, že je k indiánům dovede. Starfire se zlobí, ale pak pochopí, že Duch je sice povede k vesnici, ale velmi nebezpečnou cestou, a doufá, že ji mnoho Dračích lidí nepřežije... (TV Prima)

killjezor

V kombinace barevného ladění filmu a neskutečné brutality, odpustíte tvůrcům všechny neskutečné prohřešky proti historickým reáliím. Ale od začátku. Nejdřív jen ten film vůbec neznal, pak si myslel že je to něco jako Gibsonovo Apocalypto, ze začátku jsem nedokázal rozchodit kroužkovou zbroj u Vikingů, koně a podobné věci. Pak si ale uvědomíte, že tohle je pohádka, ani ne to, jak by to mohlo být, ale úplná pohádka. Drsná, syrová a hlavně povedená. Karl Urban se do takových rolí hodí, ale tady měli tvůrci šťastnou ruku prakticky ve všech postavých. ()

YoZo8

Vizuálne pekne spracovaný film, len mi v nom chýbalo viac akcie a napätia. Pritom tento príbeh o stratenom Vikingovi mal nato aby sa z neho stal oveľa lepši film než toto. Režisérsky trosku odfláknuté kde divák nevie čo sa deje ci v bojoch vyhravaju vikingovia alebo indiáni. Miestami nuda potom opäť akcia. Ľúbostný vzťah medzi indiánkou a vikingským mladíkom mohol tiež vyzerať oveľa viac romanticky. Prostredie raz blud snehu inokedy lúčna tráva alebo step podľa potreby režiséra. Dialógy vážne ba niekedy až smiešne. Celkový dojem - Zaujímavá filmová téma - žalostné prevedenie bojov - vizuálne sfilmovanie OK ()

eagle-eye

V tomto případě si troufám říct, že se z minima podařilo dostat maximum. Film o převychovaném vikingovy bránící indiánské vesnice je sám o sobě dost postavený na hlavu, přesto jsem byl spokojen především vizuální stránkou filmu a počtem useknutých hlav a končetin. Pravda, některé akční scény byly velmi nepřehledné, přesto jsem se u filmu celkem bavil a nezatracoval bych jej. Celkový dojem však zůstává dost rozpačitý. ()

vorenus

Od tohoto filmu jsem nic nečekal a taky jsem se ničeho nedočkal.Je to jako pokus o Ramba,akorát s indiány a vikingy.Přitom trailer vypadal,tak slibně.To už není ani béčko spíš efko. ()

Theraphosa

Tak nechutně bezduchý snímek, že psát k němu komentář se mi zdá zbytečné. Bez přehánění bych Pathfindera označil za jeden z největších propadáků roku. Děj se točí kolem Vikinkských válečníků, kteří ze začátku měří snad tři metry a vyluzují zvuky velice podobné říhnutí nasraného lva. A ten závěr byl teda puncovní, banda fousatých šašků popadá z 60 metrů vysokého hřebene a hlavní hrdina je dorazí lavinou. Omg. 10% ()

1860 odpad!

Takový útok nudy jsem nezažil od dob Van Damme, první polovinu jsem čekal, kdy přijde konečně ten zajímvý moment nebo alespoň zajimavá bitka, druhou polovinu jsem se modlil za nenadálou chybu windows a následné resetování.. opravdu velká NUDA!! ()

dopita

Ach bože, to sem si zas dal... Film je hybridem dobrodružnýho filmu, akčního filmu a asi fantasy nebo čeho, a ač je plnej akce, je to neskutečná nuda. Ale taková nuda, že to je vážně umění něco takhle zmršit. Marcus Nispel je satan... ()

The_Second

Je v tom pár zajímavejch momentů, ale taky je tam spoustu hodně divnejch momentů (viz honička na saních)a těch je teda bohužel víc, ale i přesto jsem se nenudil tak abych dal jenom 2*. ()

Merkin

Jedinečný námět(málokdy vidím na plátně indiány nebo Vikingy, a tady je mám pohromadě), zajímavě uspořádané bitky(honička na saních, pasti v lese, scéna s lanem) a krásná příroda. Snímek ale všechen svůj potenciál promrhal. Každá zdařilá věc(souboj, kostým, postava indiánské sestřičky nebo mlčenlivého muzikanta) se ve snímku objeví jen v náznacích, něco divákovi přislíbí, ale hnedka zase zmizí a následuje propast filmové nudy.Cesta bojovníka by potřebovala o něco víc stop a scénáristu, který nejen nastiňuje něco výjimečného, ale i něco takového nabídne. Silné momenty např. když indiáni skáčou na Urbanem připravené pasti, by se potom nemusely ztratit ve shluku krve a neurvalosti. ()

POciSEM odpad!

To jste me nemohl nikdo varovat ze je to od Nispela? Na tu jednu hvezdicku to i ma,ale protoze to delal ten prizdisrac Nispel tak davam okamzite odpad. A pak ze je Uwe Boll nejhorsi reziser ()

Ebon

Jako moc jsem toho něčekal, ale nebýt tam Urban, tak je to totální odpad. Vikingský sirotek Karl se stal indiánem Urbanem, co je největší husťák, že i dračí vikingové jsou jen namaskovaní statisti. ()

Drc

Po vizuální stránce zajímavé, ponuré a téměř černobílé. Po obsahové katastrofa, vlastní myšlenka a její realizace byla téměř k smíchu. ()

Haymar

Rambo z 10. stoleti... Jelikož filmů ála Barbar Conan je jako šafránu, zřejmě jsem k tomuto kusu až nezdravě shovívavý, přestože má víc záporů než kladů. Nispelova vizuální stránka se mi líbila (podobnost s remakem TCM a Frankensteinem více než jen náhodná), atmosféra se mi líbila, exteriéry byly fascinující, Clancy Brown i Ralf Moeller byli jako vikingové skvělí... Na druhou stranu: Zběsilá kamera, šílený střih, totálně nepřehledná akce a zpomalených záběrů víc než zdrávo (v podstatě celý film byl jeden zpomalený záběr)... ALE jak rikam - v tomhle případě rád přivřu obě oči ()

ThomasL

Těšil jsem se na akcí nabitý film a ono nic moc. Sere mě, že bylo až moc dobře předvídatelné, jak hlavní hrdina zabije každého z těch parchantů. ()

Xavi6

Přišlo mi to příliš neoriginální a přeplácané. Sice zde hrál náš ex-čech Karl Urban, ale to bylo asi jediné pozitivum na filmu. Vzhledem k tomu, že mám rád historické filmy, středověké zvlášť, tak dávám o jednu * navíc. ()

Prochy38

Kvalitní fantasy jednohubka. Ve stylu barbara Conana, ale jednodušeji natočeno. Příběh ale poutavý a dobrý. K. Urban není ten typ hrdiny pro tento žánr, ale kousl jsem to. Líbilo se mi to, bavilo mě to, pak nemohu dát méně než 3*. ()

kill-tec

Není to rozhodně nejlepší historickej válečnej film, ale zase bych ho tolik neodsuzoval. Námět zajímavý, ale scénář už je prostě jen vaření z vody. Rádoby temnota je asi nejrušivějším momentem celého díla stejně jako překvapivý konec (sarkasmus). Vikingové byli zajímavý, ale chyběla mi rozvinutost indiánských charakterů. Jeden předělanej "apač" prostě nestačí, kord když ho hraje Urban, který mi připadá jak kdyby byl na dovolený. Ani ten starej šaman, krotitel medvědů není tak hustej, jak by mohl. Co na to říct.. Tři hvězdičky skrývají drsní vikingové, krásná indiánka a moje slitování. ()

Hanes88

Musím přiznat, že na tento film jsem se už dopředu těšil. Trailery vypadaly opravdu skvěle. Celkově mě to ale zklamalo. Možná, že kdyby do hlavní role obsadili někoho jiného než Karla Urbana, bylo by to lepší. Je to sice můj oblíbený herec, ale tady mu to opravdu moc nesedlo. ()

Drirr

Ten námět - střet dvou odlišných kultur (mimochodem obě jsou mému srdci blízká) by si zasloužil pořádný historicky věrohodný, ve scénáři silný a vizuálně vymazlený snímek. Tento film bohužel s ničím z výše uvedeného nedisponuje. Jen spoustou zběsilé a nepřehledné akce a nánosem klišé. Kdy už sakra někdo natočí nový kvalitní film o vikinzích... ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007