Cesta bojovníka

• Kanada Pathfinder (více)

Indiánská žena najde k smrti vyděšeného malého chlapce. Je to potomek nájezdníků ze severu, kteří vybíjejí indiánskou rasu a indiáni je nazývají Dračí lidé. Žena vezme chlapce do své vesnice a rada starších nakonec rozhodne, že chlapce, kterému začali říkat Duch, přijmou mezi sebe. Duch vyroste v silného muže, ale když má zasednout k ohni s ostatními bojovníky, je vyzván, aby nejprve zjistil, kdo opravdu je. Duch se tedy vydá do džungle. Když zaslechne útočné troubení, rozběhne se zpátky do vesnice. Tam zjistí, že všichni z jeho vesnice jsou mrtví, a sám se dá do boje s nájezdníky, z něhož se dostane se zraněním. Duch se schová v jeskyni, kde ho najde indián Stopař se svými lidmi. Duch jim řekne, aby hned odešli, ale oni ho vezmou k sobě. Když se Duch zotaví, vysvětlí Stopařovi, že musí vzít svůj lid a jít pryč, neboť Dračí lidé brzy přijdou do vesnice. Duch se vydá Dračím lidem naproti a je odhodlaný jich co nejvíc zabít, než přijde sám o život. Ze Stopařova kmene se k Duchovi přidá němý indián, který se ukáže jako zdatný pomocník. Duch ví, že sám nemá šanci, a tak líčí různé pasti, které mu pomáhají postupně likvidovat bandu Dračích lidí. Duch s němým indiánem se na noc ukryjí v jedné jeskyni, kam za nimi dorazí i Stopařova dcera Starfire. I ona jim pak pomáhá s líčením pastí; ve třech hodně Dračích lidí dostanou, ale když na ně nachystají velkou past, přijdou indiánští bojovníci. Ti nemají tušení o strategii Duchova boje, vrhnou se na Dračí lidi útokem, a tak skončí v obří pasti sami. Stopař, Starfire a Duch jsou pronásledováni a nakonec polapeni. Vůdce Dračích lidí po nich chce ukázat, kde je další indiánská vesnice. Poté, co zabijí Stopaře a Starfire hrozí useknutí ruky, Duch svolí, že je k indiánům dovede. Starfire se zlobí, ale pak pochopí, že Duch je sice povede k vesnici, ale velmi nebezpečnou cestou, a doufá, že ji mnoho Dračích lidí nepřežije... (TV Prima)

system

Chudak Karl:-), tohle jsem mu teda nepral. Bohuzel obavy se naplnily do puntiku. Tenhle film je proste spatny ve vsech smerech a tim myslim opravdu spatny. O scenari nemuze byt ani rec, cele se to odehrava ve tme (takze orientace veskera zadna) a strihace odpovedneho za tu "skvelou" praci, bych povesil za koule do pruvanu. ()

fastum

Ani jsem to nedokoukal, i když to úplně na odpad není.. Začátek je docela působivý.. Pak začnou herci otevírat ústa a vy si uvědomíte, s čím máte tu čest. ()

Ricky_CZ

Hodnotím velmi rozpačitě...Je pravda, že první polovina filmu je naprosto pustá a celý film je prošitý kýčem, ale podíváte-li se očima fanoušků Barbara Conana, zase tak hrozné to nebylo. Chápu však, že ve dnešní době divák čeká něco odlišného...Proto, pro mě rozpačitých, 55% ()

Cement73

Tie tri hviezdy sú ale mimoriadne slabé. Aj keď Karl Urban je úplne v poho, to akcia a niektoré filmové nezmysly sú úplne mimo. A keď už tak to "rejža" vôbec nemal dávať do histórie Zeme, ale mal z toho urobiť úplnú fantasy. Ušetril by si mnoho negatívnych komentárov. ()

bobstock

Svižný, odsépající se film, ve kterém upřímně moc co říct není. Rozhovory začínají šípem a končí mečem. Středověká story o mladém bojovníkovi bojující za práva domácích, vypadá spíše nežli vyprávění o skutečné postavě, vyprávění o pohádkovém hrdinovi. Je chytrý, krásný, nezničitelný a hodně zamilovaný prostě hvězda. Plus je, že krvechtiví diváci si užijí a chyba vše ostatní. Náročnějšího diváka bude štvát občasné nelogičnosti, přeskok v ději a všudypřítomná nepřehlednost u bojových scén mezi skalami. Přidám ještě podivně působící indiány v angličtině a emocionální nicotnost. Jednoduché, pohádkové vyprávění pro nenáročné. 50% ()

krusty2

Je to v podstate historicky komiks a neaku presnu historiu tu necakajte.V ucitych momentoch sice film posobi ako Tv film,ale drsna atmosfera,kostymy a vcelku dobre vymyslene bojove sceny ho zachranuju.Asi naj film o Vikingoch ktory som vydel a dokonca si ho aj pamatam :-) ()

laFei

Škoda škoda škoda...od filmu sem čekal o dost víc. Sice docela vyvedená výprava, temná atmosféra a drsňáčtí vikingové. Trošku trapas, jak jeden chudáček vymlátí pomalu všechny borce z Evropy, i když by proti nim správně neměl nikdy šanci. By tam jednou naběh a už by měl 3x větší usměv od rány cepem.....mno aspon,že na některé souboje se dalo dívat ale jinak SLABOTA =( ()

majo_svk

Tento film (ako to už viacerí spomenuli) sa doslova topí v neprehľadnostiach. A niektoré scény vyzerali skutočne smiešne a vôbec sa tam nehodili (je to od veci – dávať do filmu zábery z iných filmov a ešte tak viditeľne rozdielne). Bojovníci bojovali na skalnom útese a obrovské lavíny padali niekde medzi stromami – buď som ja slepý alebo si tvorcovia myslia, že si to divák nevšimne? Taký dobrý námet takto posrať je naozajstným umením. ()

Illy

Tvůrci prý chteli natočit komiks. Co všechno se povedlo ve 300, se nepovedlo zde. Šílený scénář (v jedné chvíli se hrdina vynoří z bažiny a za 2 minuty už bojuje sjíždějíc sjezdovku na štítu), chaotické scény a zvuk, dialogy tak strašné, že rozhovor důchodců v tramvaji je proti tomu nervák. Ti nevim Karle...... ()

inyan

Období vikingských nájezdů bylo asi opravdu temné a drsné. Ale to co jsem viděl bylo příliš, myslím, že realita byla poněkud jiná. Filmu by spíše patřilo zařazení do sci-fi než do historických a válečných. Jeden mladý viking vychovaný indiány, likviduje jednoho obrovitého vikinga za druhým, a přitom utrží minimum zranění. Naopak indiáni jsou bezbraní jak malé děti, chaoticky pobíhají a lámou své zbraně o své protivníky. Jediná uvěřitelná scéna, u které jsem nejméně pochyboval bylo zneškodnění grizliho indiánským vůdcem a to je co říci. Neklidná kamera nám ukazuje velice málo, nebo pouze sekvence, a bezbarvé a těžko rozlišitelné postavy, vytváří velmi málo místa pro zajímavou zápletku. Už na začátku filmu bylo jasné, kdo zvítězí. A to je vždy špatně. Díky kanadské krajině dávám 1* ()

Gore

Plochej film až to bolí. Jedno klišé střídá druhé - pavouk vylézající z pusy mrtvoly je snad v každým třetím béčkovým filmu, choreografie bitev okoukaná z béčkových filmů 80. let bez přidaného nápadu, jednání hrdinů, postup děje - vše viděno tisíckrát a lépe, zde navíc unylá režie, u které se člověk nudí i při bitevních scénách. ()

crozet

Vzpomínám na dětství a cosi mi říká, že akce, na kterou investoři jednorozměrně vsadili, by film nepovýšila na průměrnou úroveň ani u jedenáctiletých kluků. Nenechte se vzrušovat tímto brakem jako nějakou eschatologií filmu. Jde pouze o diletantismus a zbabranou showbusinessovou investici. Profesor Bláha by to označil za nepoživatelný amaroun. ()

Antaeus

O vizuále sa tu popísalo dosť, tak ja snáď iba jednou vetou: bol úchvatný. Masky, zbrane, zbroj vikingov.. Tie boli úžasné. Krajina aj prostredie mrazivé. Chlad z filmu sála cez obrazovku, až som si musel "uhnúť" za edon, aby som sa ohrial. Ale tam to končí. Vikingovia, ktorých spôsob života a boja bol na takej úrovni, že im v tom čase neodolal vlastne nikto, sa rozhodli, že si skočia zaplieniť na víkend za "Veľkú mláku". A darilo sa im vskutku dobre. Ale potom stačil jeden nadržaný Džeronimo a jedna nasraná Pokahontas a bolo "vymaľované". Pritom scény bojov pekne krvavé, surové, aj keď trošku tmavé až som mal miestami dojem, že sa pozerám na černocha v tuneli. Toľká škoda, bo dobrých filmov s Vikingami je ako šafranu a tento mal potenciál. Ale ako si skončil s predponou -im.. ()

Betmän

Já mám rád Clancy Browna, ale ten to na ty 3 stejně nevytáhne. Na můj vkus se tam moc střihalo, Vikingů nějak moc neubejvalo a pak zmizeli všichni. ()

KOZEL84

Tohle mě nasralo,protože bych se fakt rád podíval na tenhle film natočený pořádně.A ted' ten vůl bude točit Conana.No potěš prdel! ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007