Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

civalII

Byl by to docela dobrý obvyklý amarický akčňák. Ale předlouhé záběry na rádoby drsně tvářícího se Wahlberga jsou příšerný. ()

Moogwi

Co se týče vlády a demokracie po americku, film si servítky rozhodně nebere...je to přece filmová fikce řeknete si, no a já si zase myslím-konečně někdo řekl jak to vlastně funguje..scénář netřeba komentovat, to bych napsal i já, jenom sem čekal jestli se nakonec ti dva spolu nevyspí, což by mě u tohoto filmu ani nepřekvapilo a mohl bych dát hodnocení 10z10 na žebříčku trapnosti, takhle je to jenom 9z10..stopáž mi dlouhá nepřišla, pokud u toho nebudete moc přemýšlet proč se děje to co se zrovna děje, budete se i bavit jako já...léčení jak tu někdo zmínil mi dlouhý nepřišlo, přecejenom to vypadá líp než kdyby si chlápek s dvojitým průstřelem obvázal díry, zapálil si, pět minut počkal a šel dál kosit...prostě, ideální film na dlouhé nudné večery .. ()

Schobul

Souhlasím s PaulBULVA. Mě to dlouhé teda rozhodně nepřišlo. Bavil jsem se dobře celou dobu. Chtěl jsem dát pěkné 3*, ale takhle musím přidat. ()

JohnSmith

Fuqua sice umí točit,ale u většiny jeho filmů se dlouho čeká na to,až se bude něco dít.Klika je,že má ve většině filmů hodně dobrý obsazení (Král Artuš-Owen, Slzy Slunce-Willis,Training Day-Washington) čímž tentokrát myslím Wahlberga,který ač nemá moc co hrát,dělá co může a jako elitní odstřelovač je věrohodný. ()

Aven

Koneckonců proč ne. Sice je to předvídatelné a Walhbergovi přeje scénář takovým způsobem, že už jsem to dlouho neviděl, ale vidět se to určitě dá. ()

Mihail123

Wahlbergovi to tentokrát sluší. Čo si tentokrát zastrieľať s ostrelovačkou? Predvídateľný, občas príliš patriotický a....naťahovaný. Ale na pobavenie to prekvapivo stačí. Ostrelovač je filmom, pri ktorom stačí vypať mozog a len pozerať... ()

SkyHawk

Zklamal mě slabý scénář, občas stupidní hlášky i dialogy, ale to bych asi chtěl moc, po filmu tohoto rázu. Na druhou stranu se mi poměrně líbil Michael Peña a na Dannyho Glovera se podívám rád vždy. Taky jsme se od půlky snímku dočkali i celkem slušné akce, tudíž 3* si film ode mne vysloužil. ()

MishKonn

Ukamenujte mě, ale já si tenhle kousek parádně užil a nenašel jsem na něm nic, co by se mi obzvlášť nelíbilo. Wahlberg, I finally started to like you! ()

shantim

Nejde vůbec o špatný film. Poskytuje totiž dostatek zábavy a napětí drží dostatečně. Problém je jen v tom, že nenabízí nic nového, co by v jiných filmech nebylo zpracováno a většinou i zdařileji. 64% hvězdiček ()

pursulus

Hrátky.¬         Podstatný obsah snímku Odstřelovač: Příběh vlastenecky cítícího vojáka, špičkového odstřelovače nasazovaného tajnou službou do zvlášť ožehavých vojenských podniků, zneužitého mocenskými zájmy jeho vlasti, za nimiž však stojí zcela určití lidé, u kterých pojmy svoboda, demokracie, právo jsou zbaveny obsahu a kteří tím páchají s povýšeným úsměvem bohatých, vlivných a mocných jedinců skutky nejvýš hanebné, odporné a bezectné; příběh jeho boje proti těm, kdo jej zneužili a kdo zradili a pošlapali hodnoty, které hlásají jako základy státu.¬                 Proč bychom snímek měli vidět: Pro řadu pitomých a průměrně udělaných záběrů vhodných do agenta 007, udělaných pro účinek, jako třeba ty, kdy náš hrdina v dešti střel vzdoruje úspěšně samým základům statistiky, aniž by šel do sebe a nazval to zázrakem jako Jules Winnfield v Pulp Fiction, nebo ten, kdy za ním vybuchne nálož v domě, jíž položil a ze kterého má utíkati jako zajíc, ale z něhož odchází s klidem dokonalého gentlemana vlivem zpomaleného záběru kamery. Pro přednášku o základech odstřelovačského umění. Pro zvláštní půvab Kate Maraové v úloze Sarah. Pro boží pohled na Michaele Peňu v úloze toho ňoumy Nicka Memphise. Pro poznatek, že svoboda a demokracie a právo, hlásané západními režimy, jsou spláchnuty do jímky kdykoli to je nutné k udržení moci a peněz v rukou vlivných a nebo třeba pro zachování stávajícího pořádku, a že se s tím nedá nic dělat. A konečně proto, abychom se přesvědčili, nakolik se s tak nadsazeným scénářem (skutečné možnosti msty a prosazení spravedlnosti jsou řádově horší i pro výjimečné odstřelovače) vypořádala režie, kamera i sami herci (myslím, že to pro všechny byla opravdová fuška, při níž, zdá se, ztratil někdy režisér trpělivost, když docházely peníze a čas, a nebo možná šilhá víc, než se jeví na jeho představovacím snímku na stránkách Fdb).¬                 Malý závěrečný dodatek: Možná někdo neví, jaký je rozdíl mezi srandou a humorem. Sranda je, když něco je k popukání, a má popudové kořeny. Humor je sranda s nadhledem a má kořeny intelektuální. Do našeho života patří obé — sranda, abychom nebyli nudnými suchary, humor zase kromě jiného pomáhá vyrovnati se s neštěstím a nepřízní. Dobrý humor je takový, který, i když se dotýká vážné věci, ji nezlehčí. Přeneseno, dobrý akční snímek je takový, který pro svou akčnost nevyužije vážného námětu tak, aby z něj jaksi vycucal šťávu jako pavouk mouchu a takto vyschlý a nepotřebný jej ponechal jeho osudu. Těmito dravčími manýry, typickými pro podřadné snímky, trpí i snímek Odstřelovač. Pohraje si, odhodí. Nebudeme-li bráti život vážně, může se státi, že nám jednou zůstane jenom ten humor beze srandy. A oči pro pláč. ()

VanTom

Ve chvílích, kdy odstřelovač odstřeluje nebo urputně pátrá po pozadí rozsáhlé konspirace, velmi zábavné a odsýpající; je proto velká škoda, že se akce vždy překlopí do tupé rambovské přestřelky stylu "jeden se samopalem proti armádě s vrtulníky". Rozřešení zápletky nic moc zajímavého nepřináší a všemu nasazuje trnitou korunu ve vyspělé společnosti neospravedlnitelný konec. ()

zdenny

Nezajímám se o military, a tak je mi jedno, jaké chytrosti se člověk dozví o střelbě na cíl ze dvou kilometrů. Ale aby jeden člověk, byť elitní odstřelovač s pomocníkem - agentem zelenáčem, zrušil lidi z nejvyšších politických kruhů, a způsobem, jakým to bylo ve filmu prezentováno, to už na mě bylo příliš. ()

fefee

Jo bolo to klišé, naivné ale zase ani sa to nehralo na väčšie ambície. Wahlberg bol skvelí, a akcia tu bola, takže žiadna nuda sa nekonala a ako jednoduchá akčná zábava to jednoducho stačí. ()

lykan9

Mě osobně se film moc líbil. Skvělá akční oddychovka, která má hlavu a patu. Odstřelovač si na nic nehraje a dává přesně to, co se od něho očekává a to dokonce v dobré kvalitě. ()

Castrator

Uprchlík na steroidech, co si hraje na Bourna. Předvídatelné s obsahem mnoha klišé, ale to se u takových filmů dá čekat. Když jsou dobře natočené, a to Odstřelovač podle mě je (Fuqua to má v oku), tak to pranic nevadí. Pro mě velepříjmné překvapení a skvělá akční podívaná. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty