Když se dva krasobruslařští rivalové Chazz Michael Michaels (Will Ferrell) a Jimmy MacElroy (Jon Heder) na mistrovství světa znemožní v trapné rvačce, přijdou o zlaté medaile a navíc dostanou doživotní zákaz krasobruslení v mužské kategorii. Nyní, po třech a půl letech, našli skulinu v pravidlech, která jim umožní znovu soutěžit. Pokud totiž dokáží odložit vzájemnou nevraživost stranou, mohou se o medaili utkat společně – v soutěži párů. (Cinemax)

Jara.Cimrman.jr

Můj pohyb na bruslích je značně nejistý a potvrzování existence gravitačního zákona při něm probíhá poměrně často, za což od svých sedacích partií nesklízím příliš ovací. Z nějakého záhadného důvodu mám však krasobruslařské filmy poměrně rád a mužskou taneční dvojici považuji za pětihvězdičkový krasobruslařský nápad. Proto je hrozná škoda, že autor nedokázal skvělou výchozí pozici proměnit v nezapomenutelnou pecku. Místo toho nabídl pouze lehce vtipnou bramboračku, kterou občas bruslí prořízl brutální fór. Krasobruslařské figury, o kterých svět ještě neslyšel, jsou však naprosto dokonalé a kdyby hrdinové neopustili po celou dobu ledovou plochu, tak bych v hodnocení sakramentsky přitvrdil. ()

EdaS

Pro Willa Ferrella mám už nějakou dobu slabost a tak mě zamrzelo, že se v první polovině drží docela zkrátka. Polovina druhá mi to naštěstí dokonale vynahradila a svou vtipností dala vzpomenout na skvělého Zprávaře. Na Blades of Glory se mi líbí od začátku jasně stanovená míra nadsázky, které se tvůrci drží až do báječně gradovaného (akční honička na bruslích!) závěru. To umí málokdo - s bruslemi či bez. 70% ()

H34D

Will Ferrell jede a jeho jméno začíná být opravdový pojem a záruka legrace, jenže Jon Heder už mi tak sympatický není, zatímco za každou Ferrellovou grimasou cítim, že je komikem z celého srdce a pobaví mě klidně i jenom tím, jak se předvádí, tak u Hedera bych věřil, že se retardovaně tváří snad i v reálu :) Jako komediální duo jim to však klape dobře, bohužel o to víc mě mrzí, že film přišel pouze s minimem POŘÁDNÝCH vtípků (boob handshake), na které by se dalo vzpomínat i déle, než jen pár dní. Když už se film drží klasicky stupidního scénáře o sportovním vzestupu/pádu (což samozřejmě vůbec nevyčítám, neboť je to pro tento styl komedií typické), tak mohl atakovat mou bránici trochu víc. Dodnes vzpomínám na některé kousky z Old School, Wedding Crashers, či na famózní výkon Jacka Blacka v School of Rock, ovšem Blades of Glory byla "jen" středně nadprůměrná, pohodovka, takže musím zůstat na pohodových třech hvězdičkách. 6/10 ()

Zíza

První polovina filmu byla docela nudná (jejich rvačka, vyhození, zvracení do kostýmu, zavazování bruslí, škvíra v pravidlech, apod...). Ale poté mě zaplavila pořádná sprška humoru a to v době, kdy trénovali a kdy "odjezdili" svůj první zápas, při němž bylo zmíněno, jaká je to výhoda, když jsou ve dvojici oba dva muži... :-D It was very funny! ;-)) No a pak to spadlo do takového toho standardu Ferrellových filmů (Zelená je tráva, Moje krásná čarodějka, Vánoční skřítek, Mládí v trapu...), už jsem neviděla nic nového, co by mě překvapilo, rozesmálo... Takže to bude za 3*, pánové... :-) ()

dobytek

To je pro mě překvapení, že o takový píčovině, jako je krasobruslení, se dá natočit tak vtipnej film. Zlepšilo mi to o 100% náladu po ultra-sračce Annie Hall, kterou jsem viděl o několik hodin dřív. ()

Shit

ohohou, tohle teda byla jízda. Původně sem na to ani moc koukat nechtěl, protože Farrella zas tak moc nemusim, ale tady je naprosto krutej, sice opět hraje stejně jako vždycky, ale sem to prostě sedne jak prdel na hrnec. A ta první jízda dvojice Farrell, Heder byla něco nepopsatelně masakrujícího, že mě to na zbytek filmu úplně rozsekalo. Bohužel se prostřední část opět jako ve většině Farrellových filmů, skloní trochu k moc velký šaškárně,ale pořád to je strašně vtipný a zábavný a díky perfektnímu výběru písniček k jízdám i dostatečně svižný. Pojetím mi to trochu připomělo Zoolandera. Je to učitě suveréně nejzábavnější film s Farrellem v hlavní roli ()

choze

Zoolander na ledě. Ferell s Hederem jako dva maximálně odlišní a navzájem se nesnášející krasobruslaři nucení spolupracovat jsou skvělá dvojka a incestně démonický tandem záporáků taky dobrý, ale kdovíjaká komediální jízda to není. ()

Gilmour93

„They laughed at Louis Armstrong when he said he was going to go to the moon. Now he's up there, laughing at them.“ No snad tam hraje i ve skafandru na trubku.. Komik Will Ferrell přede mnou dlouho skrýval všechny své možnosti a naplno to konečně rozbalil až nyní jako v dialozích hodně improvizující černovlasý Plujščenko se závislostí na sexu, jenž zásadně praktikuje odpíchnutého Rittbergera jen v rámci sexuálních praktik. Závěrečná medailová jízda na Flash Gordona mě odbourala. Dávám 5.9 a na led směrem k Chazzu Michaelsovi házím plyšového medvídka a hned za ním i své spodky.. ()

TeeAge

Jedna z najkvalitnejších pičovín, aké som kedy videl. Na začiatku zúfale skúmate, či hraje Jon Heder chalpca či dievčinu. Will Ferrel, z ktorého sa stala komediála postava už asi naveky, tu pôsobí ako metalový looser v elasťákoch. Bola to fakt taká sračka, že sa na to dá pozrieť aj dvakrát. ()

LihO

Najskôr som čakal nejakú lacnú komédiu o dvoch homosexuáloch a nejak som ani nemal chuť to pozerať. Potom som zistil, že tí dvaja sú hetero a že to ešte môže byť sranda. V podstate je to paródia na Ľadové ostrie a musím povedať, že celkom podarená :) ()

Ainy

Miluji Willa Ferrella a jeho bestiální nadání pro takový ztřeštěný humor a nadsázku. Ty jejich hlášky mě dostávaly do mých artrotických kolen a kdybych tuhle komedii neviděla po několikáté, tak bych řvala smíchy. Vidět ho totiž v upnutém dresu krasobruslaře, když si s vážnou tváří a doslova s nepopsatelně drsným výrazem vyrve svůj suspenzor, aby se včas dostal ke svému parťákovi na led, znamená pouze křeč dolní čelisti. ()

Hellboy

Docela podařená zábava, ale absolutně ničím výjimečná. Obsazení a herecké výkony byly dobré, mám rád Willa Ferrella a v dalších rolích se objevili Jon Heder (Napoleon Dynamite), Will Fichtner (Prison Break) a Luke Wilson. Scénář byl docela zábavnej, ačkoliv nijak překvapivej, bylo jasné, že vše dobře skončí. Krasobruslařských kreací si užijete dost, stejně jako přiblblejch forků, škoda jen občas poněkud hrubozrnného humoru. Zábavná komedie, ale myslím, že se na to víckrát nepodívám. ()

Le_Chuck

Originalitu a kopec skvelých nápadov uprieť nemožno, len s vtipom je to poslabšie. Ale zas nie tak zlé, aby mal tu hoďku a pol človek šancu sa nudiť. Pohoda a už presne viem čo znamená keď sa povie "o fúz". Pri finálnom skoku som nedýchal. 65% ()

viperblade

Skvělá parodie na krasobruslení, kterou si užijete ještě víc, pokud jste viděli Ledové ostří (předpokládám, že odtud distributoři vzali název pro tuto komedii). Potěšil Fichtner ve vedlejší roli a Ferrell. Ten chlap je jednoduše blázen. Kdybych se tak královsky bavil i na začátku, tak jdu na maximum, tahle tu dávám čtyři ledově ostré hvězdy. ()

MM_Ramone

Stále si neviem ujasniť, či to mala byť provokujúca satira na krasokorčuliarske športové filmy alebo komédia určená pre homosexuálne orientované publikum. Dvaja chlapíci, profesionálni krasokorčuliari, vytvoria spoločný súťažný pár. Vzájomná nevraživosť, čo si voči sebe vypestovali počas svojej sólovej kariéry, sa zmení na súlad, ktorý im pomôže k úspechu na prestižných zimných športových hrách. Nebudem dneska ostrý, takže "Ľadovo ostrí" hošani dostanú odo mňa poslabšie tri hviezdičky. *** ()

D.Moore

Trochu Zoolander na ledě, trochu Vybíjená, Poloprofesionál, Ricky Bobby... Ale pořád zábavné. Willa Ferrella mám takhle rád a líbí se mi, jak si Ledově ostří zároveň dělají legraci ze sportovních filmů, ale přitom ten příběh o přátelství myslí docela upřímně. Řada scén je vážně k zbláznění vtipných, ale najdou se i o trošku (ne o moc) slabší chvilky. ()

freddy

Tohle je rozhodně jízda. Krasobruslení nijak zvlášť nemiluji, ale tohle byla tak perfektně udělaná komedie, že jsem se některým hláškám a některým scénkám musel smát ještě relativně dlouho po skončení filmu. To byl úžasný nápad natočit něco takového. Tahle komedie je prostě nářez a útok na vaše bránice je zaručen. Já jsem se tedy takhle hlasitě dlouho nesmál, prostě tohle dílko je naprosto perfektně udělaná zábava, která stojí za skouknutí. Co zde předvádí Will Ferrell, to je něco nepopsatelného, jeho postava mu dává velké možnosti a on toho beze zbytku využil. Dá se říci, že právě on táhne celý film. Ale příliš nezaostává ani Jon Heder, kterého jsem viděl vůbec poprvé, ale roli toho naivního a citlivého krasobruslaře zahrál velice dobře. Takhle má vypadat ideální komedie. Zajímavý a napínavý děj, k tomu mnoho vtipných hlášek a vtipných scén, a úspěch je zaručen. Já se bavil a zatímco pro někoho na těchto stránkách je nemyslitelné dát jeden rok staré americké komedii pět hvězdiček, tak já je udělím, protože pokud bych téhle komedii nedal pět hvězdiček, tak jaké komedii bych je pak měl dát? Proto maximální hodnocení. ()

Spooner

Tak tohle byl fakt nářez. Bavil jsem se od začátku do konce, Ferrel s Hederem rulujou a i když to místy bylo možná až moc ulítlý, tak mi to vůbec nevadilo. ()

Kolty a magie

Kolty a magie