Když se dva krasobruslařští rivalové Chazz Michael Michaels (Will Ferrell) a Jimmy MacElroy (Jon Heder) na mistrovství světa znemožní v trapné rvačce, přijdou o zlaté medaile a navíc dostanou doživotní zákaz krasobruslení v mužské kategorii. Nyní, po třech a půl letech, našli skulinu v pravidlech, která jim umožní znovu soutěžit. Pokud totiž dokáží odložit vzájemnou nevraživost stranou, mohou se o medaili utkat společně – v soutěži párů. (Cinemax)

kingik

Jak to asi dopadne když dva excentričtí komici Will Ferrell a Jon Heder hrají spolu v komedii? Dopadne to tak, že vznikne povedená komedie o dvou nesmiřitelných a nesourodých krasobruslařích, kteří kvůli doživotnímu zákazu činnosti v kategorii jednotlivců, nakonec budou muset utvořit první mužský krasobruslařský pár v dějinách tohoto sportu, aby opět mohli závodit. A i když se zpočátku moc nemusejí, nakonec zjistí, že jeden bez druhého nemůžou udělat ani ránu, zvláště když jim složitá sestava zvaná Železný lotos vynese zlatou medaili a oni překonají zákeřné intriky konkurečního švýcarského páru. Nebyl by to Will Ferrell kdyby se občas nepředvedl a šoupl na plac něco na co jsme u něj zvyklý a jeho zpočáku arogantní a na sexu závislý Chazz Michael Michaels je přesným opakem blond narcise Jimmyho MacElroye Jona Hedera. A když se Ferrell zrovna nepředvádí hraje velmi obstojně a spolu s Hederem jim to fakt sedne a dá se jim fandit i když divák ví jak to celé dopadne. Jenže tahle komedie je originální se spoustou nápaditých a vtipných gagů, které kloužou po divákově bránici zlehounka a ostře jako právě nabroušené brusle. Za zvuku Aerosmith nebo Queen nám hlavní protagonisté předvedou sestavy (pochopitelně za vydatné pomoci trikařů) za které by skuteční krasobruslaři zbledli závistí a já se bavil opravdu solidně, ale škoda jen, že duo nemělo větší konkurenci a vše se omezilo jen na jeden konkureční krasobruslařský pár. Jinak k téhle komedii nemám větších výhrad a kdyby v krasobruslení byli takovéto zábavné páry tak je to můj nejoblíbenější sport. ()

Snorlax

Ten nápad není až tak špatný, jenže z toho křečovitého provedení se dělalo špatně mně. Americká komedie je již dávno v říši stínů a tento pokus o její exhumaci opět nevyšel. ()

dzej dzej

Podobně svérázná pocta krasobruslení jako ta, kterou v South Park: Peklo na zemi podali Stan, Kyle a Cartman v podobě bezmezné adorace amerického krasobruslařského klasika Briana Boitana. Ledově ostří je typická ferrellovka s neuvěřitelně pitomým námětem a mnoha silnými gagy. Pro ty, kterým něco říkají jména Oksana Bajulová, Michelle Kwanová či zmiňovaný Brian Boitano naprostá povinnost, pro všechny ostatní příjemná možnost. Místy to na ledě vypadá jako by se spojili Jevgenij Pljuščenko s Meat Loafem a to našince prostě nemůže nebavit... Nejlepší gag: téměř bezchybné provedení figury zvané "iron lotos" na hlavním severokorejském náměstí. ()

Carol Pifková

Tak mne už prišiel vtipný sám o sebe Will Ferrell. A film všeobecne, no zasmiať som sa zasmiala ale úprimne, toto už fakt nikdy nechcem vidieť. ()

Frajer42

Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl být sport, který bytostně nenávidím, až taková skvělá zábava. Ferrell a Heder vytvořili vskutku úžasně přihřáté duo, které nemá jedinou chybičku. Spousty velmi šílených vtípků u mě rozhodně zafungovaly. Krasobruslařské choreografie stojí za to a místy se z nich až prohání mráz po zádech. Film zcela splnil svůj účel - bavil.Troufnu si jej tedy ohodnotit velmi vysoko. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska. ()

boshke

Čekal jsem další tuctovou trapárnu. Ostatně co jiného čekat od filmů tohoto ražení... Co si budem´ povídat, film je to prostý, až primitivní, ale já se řehtal celou dobu. Užíval jsem si každý moment, každou repliku, každou kravinu. Film nikdy nepřesáhne mez nechutnosti či trapnosti, jak bývá zvykem, snad i pravidlem, u jeho žánrových bratříčků. Prostě koncentrovaná primitivní, ale nadmíru návyková zábava pro nenáročné diváky... 100% ()

MikeCool

Šííííííííílená komedie, která svým parodickým myšlením pobaví s téměř stoprocentní jistotou. Nejlepší film s krasobruslařskou tématikou. ()

Fingon

I když se to ze začátku nezná, tohle je těžký nářez, který mě dostal i přes to, že je pro mně krasobruslení španělská vesnice a nehrála v tom Michell Trachtenberg:-) ()

teutates

Opäť musím dedukovať, že Will Ferrell je šialenec... páčilo sa mi to, paródia ako sa patrí, ako tu už viackrát padlo všadeprítomnné narážky, nadhľad, odborná sranda a opäť šialený Ferrell. Teším sa na jeho ďalšiu "tvorbu". 7/10 ()

oje

Být uživatelem, který do komentářů vkládá citace z filmů, měl bych tady opravdu velký problém vybrat si. Povedenými fórky je totiž film natřískán jako málo-který jiný. Ferrell mě před tímto snímkem svým humorem zvlášť neoslovil, tady ale dostal dost prostoru a bavil nejen kameným výrazem i při těch nejstupidnějších scénách. Není to ale jen jeho one-man-show. Dobrou práci předvedl i skvělý Heder a spousta dalších postav. Čekal jsem hovadinu, a to jsem taky dostal. Byla to ale hovadina, která mě skvěle bavila celou půl druhou hodinu. Podobnou, ale slabší sportovní komedií s Ferrellem je Poloprofesionál. Alternativa: Semi-Pro. ()

swamp

Z Frat packu tady je pouze Ferrell, přesto to stačí na nekorektní macho-gay komedii. A ono mi to na páteční večer docela dobře stačí. :) ()

Ant

Žádný film, kde hraje Ferrell hlavní roli není normální a tady tomu není jinak. Všechny stránky tady ale fungují docela vyrovnaně a obě postavy dostávají stejného prostoru. Příběh zní šíleně už na papíře, film je pak šílenost na entou, takže zábava je rozhodně zaručena. ()

Chrustyn

Ze začátku to vypadalo na opravdu velkou hovadinu a postupem času se ukazovalo, že to hovadina skutečně je ale na druhou stranu se z toho vyklubala celkem vtipná hovadina trochu připomínající Zoolandera. ()

klerik

Vpohode. Ale je to len vtipné otočenie pár vecí z ĽADOVÉHO OSTRIA. Pár scén super, ale inak je to len priemerný športový film... ()

triatlet

Potrhlý nápad dovedli filmaři díky detailům (logo Světových zimních her, vzpomínky na historii tetování) do zdárného konce i díky hlavním hrdinům - Ohni a Ledu:-) Povedená mystifikace. ()

lola3121

Výborná komedie, u které jsem se dobře bavila. Opět jedna z podhodnocených věcí zde. Už samotný nápad udělat taneční dvojici ze dvou krasobruslařů je geniální. Možná by to mohli opravdu zavést, určitě by to mělo úspěch. ()

jojinecko

3,5*/5... Nie je to taký crazy "chill-out" ako totálne ujetý Napoleon Dynamite, ale zábavka je to teda riadna. Jon Heder je týpek na pohľadanie a stelesnenie tupého ksichtu, Will Ferell (hoci ho moc nemusím) je dobrý ako komik a dokopy tvoria skvelý "teplý" párik. Komédia pri ktorej sa nudiť nebudete a pár momentov potrápi bránicu fakt poriadne... ()

Kolty a magie

Kolty a magie