Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

berg.12

Star Trek takový, jaký nikdy nebyl, ale jaký by si část fanoušků nejspíš přála prožít. Hranice, kdy film na diváka vtipně pomrkává a kdy ze startrekovského univerza dělá obyčejnou šaškárnu, je navíc poměrně tenká. ()

Kaka

Abramsův styl režie a konstrukce mizanscény je přinejmenším grandiózní. To co jsem obdivoval na MI3 ukázal i zde a opět bylo na co koukat. Monstrózní záběry celků, kamerové nálety a monumentálnost vynikajícím způsobem doplňovaná rychlým a nenudícím příběhem je vynikající a silně působící kombinace. Bohužel nejsem fanda Star Treku a tak mi některé věci tak nějak unikají. Přesto si však troufám tvrdit, že jako samostatný film Star Trek může fungovat docela dobře. Některé dějové zvraty byly na hranici snesitelnosti, avšak z hlediska drajvu, akce a zábavy je to špička. Bez keců a naprosto nekompromisní. Tak jak se od Abramse čekalo. ()

Lavran

Abrams se odvážně pustil tam, kam se dosud nikdo nevydal, aby názorně předvedl, jak dobře mete nové koště v rukou velkého a talentovaného nadšence. Logika mi velí vypůjčit si uvítací frázi jednoho z nejoblíbenějších emzáckých společenství v ST univerzu a exaltovaně, ba blaženě vykřičet do kosmického ticha: "Odpor je marný!" ()

Spiker01

Hned na začátek je potřeba zdůraznit, že jsem zásadním odpůrcem Star Treku. Původní seriál mě nudí a další filmy před tímto jsem raději neviděl. Pak ale převzal štafetu J.J. Abrams a od té doby jsem o Star Treku slyšel jen samé dobré věci. Tak jsem se na to ze zajímavosti a rady důvěryhodného filmového publicisty podíval a byl jsem příjemně překvapen. Ze Star Treku je plnohodnotný akční blockbuster! Film nabízí zajímavé obsazení, fanoušky bude zřejmě nejvíc zajímat Leonard Nimoy v roli starého Pana Spocka a Chris Pine se na tu roli neskutečně hodí. Vesmír a efekty okolo jsou dechberoucí a u filmu jsem ty 2 hodiny příjemně strávil a bavil jsem se. Těším se na další díl, který přijde již příští rok! Jedna zajímavost, prolog v IMAXu před Hobbitem je prý hodně zajímavý, chystám se na to...100% ()

Krouťák

Ohohó.. Teda musim říct, že seriál jsem nikdy moc nemusel, což byl taky důvod, proč jsem Star Treku tak dlouho odolával, ale tohle je vážně jiný kafe ! Vtipná, vizuálně perfektní vesmírná jízda se vším všudy - 90%. ()

Falko

Vedel som, ze ma skvely reziser a producent J. J. Abrams Star Trekom nesklame, ktory natocil aj tretiu cast MISSION: IMPOSSIBLE (2006), ale produkoval aj MONSTRUM - CLOVERFIELD (2008). Star Trek aj napriek mojej vasni ku sci-fi filmom nikdy nebol my Cup of Tea, ale Abrams dokazal natocit akcny vizualny zazitok s velmi dobrym dejom, pricom nechybal aj cierny humor prave vo chvili, ked slo o zivot. Proste film, ktory sa da vdaka skvelym vizualnym efektom najlepsie vychutnat na velkom platne s THX zvukom rovnako ako aj Hviezdne vojny. _________ Chris Pine - (James Tiberius Kirk) +++ Zachary Quinto - (Spock) +++ Leonard Nimoy - (Spock z budúcnosti) +++ Eric Bana - (Nero) +++ Bruce Greenwood - (Kapitán Christopher Pike) +++ Karl Urban - (Dr. Leonard McCoy) +++ Zoe Zaldana - (Nyota Uhura) +++ Simon Pegg - (Scotty) +++ Ben Cross - (Sarek) +++ Winona Ryder - (Amanda Grayson) +++ Produkcia: J.J. Abrams, Alex Kurtzman +++ (Videl v kine 12.05.2009) +++ ()

Jezinka.Jezinka

Je to pěkné pokoukání, leč poněkud na hlavu padlé. Kdyby do dění věnovali tvůrci stejně invence jako do vypadání, byl by to film nejen hezký ale i dobrý. Takhle to je vypulírovaný blábol. Snad navzdory dalším dílům budeme žít dlouho a šťastně. ()

castor

Viditelně skomírající kult je zpátky. Stejně jako zoufale vyhlížející sérii Mission: Impossible, tak i „úsměvnými dialogy určenými rovnou na DVD“ protkanou ságu Star Treku dokázal postavit na nohy všeuměl J. J. Abrams. Je tady pro mladší diváctvo, takže slovíčko „cool“ nejednou zaregistrujete. Herci jsou typově přesní (žádní vyfešákovaní tupohlavci), je tu cítit režisérova úcta k předloze, i když na vysvětlování není příliš času – hlavně hurá kupředu!! Připočtěte si podle všeho chtěnou naivitu scénáře, schizofrenní montáž emocí, úchvatnou hudbu nebo rozpohybovanou kameru. Ani nevím, co jsem čekal.. takže o zklamání mluvit nemůžu, ale nad 70% to Spock, Kirk, Nyota Uhura a spol. zdaleka nevytáhnou. Na mě to byl až moc přeplácaný koktejl, který mi dech rozhodně nezrychlil.. Moc to „haló“ kolem nechápu. Opěvovaný humor? Asi jsem teda místy nahluchlej.. A bojové scény? Přiznám se, že mě trošku uspávaly!! Restart naleštěné space opery!! Budiž jí to přáno. **** s velkým otazníkem. ()

viperblade

Čerstvě po zhlédnutí Star Treku, se cítím jako děcko, které při otevírání vánočních dárků doufá, že tam najde nový Windows 2000 (konec konců to podle krabice tak vypadá) ale místo toho tam je Windows 98. Jistě, je to rozdíl pouhých dvou čísel, ale přesto na Vánoce nedostal TO, co chtěl. Tolik k metaforám, pojďme si to říct rovnou. Neměl jsem si pořád dokola pouštět ten trailer číslo 3, protože jsem podle něj věřil, že tohle bude něco, co jsem do té doby neviděl a že budu maximálně spokojený. A taky že jo, začátek byl parádní, pár minutek, které tu měla Jen Morrison, potěšily a těšil jsem se, jakým směrem to bude pokračovat. A abych nebyl až tak kritický nebylo to špatné. Nenudil jsem se, hlavní představitelé byli sympatičtí (Zachary byla skvělá volba pro Spocka!) celé to ubíhalo rychle, jako kdyby někdo zařadil warp 4, ale NĚCO mi tam chybělo. Nějaká výraznější scéna, kde bych si řekl, že si to určitě pustím znovu, něco co by se mi vrylo pod kůži. Něco, na co bych zíral jak Spock na své špičaté uši, ale bohužel, nestalo se. Star Trek mi přijde jako skvěle odvedená precizní práce od génia, který dal světu Ztracené. Ale J. J. tentokrát zapomněl přidat do filmu to NĚCO navíc. Jak říkám, Star Trek není špatný film, proto jej taky hodnotím čtyřmi hvězdami, ale něco mi tam chybělo. P. S. Pokud nevěříte, že jde sci-fi propojit s humorem, tak si pusťte scény se Simonem Peggem. Ten chlap tomu dává ten správný říz! ()

Rogue

Blockbusterový Star Trek ve Star Wars hávu - vážný i odlehčený, vizuálně orgastický i plný emocí. ()

Rex Mundi

"Since my customary farewell would appear oddly self-serving, I shall simply say... Good luck." Júúj, zamilovala som sa a vytešila ako malé decko :-) Takáto nádherne veľkolepá space opera poteší srdce každého scifistu. So sympatickými postavami, milým humorom, kúskom romantiky, emóciami, dobrodružstvom, uveriteľným záporákom a bombastickými vesmírnymi kataklizmami... Dokonca som si zvykla aj na cukríkového Jima Kirka, s jeho blond hrivou a hrubým obočím (takéto typy ma väčšinou spoľahlivo iritujú). No a mladý Spock, ten ma úplne dostal :-) Ono aj kamenný ksicht, v ktorom napriek kamennosti vidieť emócie, treba vedieť zahrať. Zachary Quinto je skvelý Spock. Potešil aj Karl Urban, ktorý fakt vyzeral ako mladá verzia Kostru, a radosť mi robili aj Simon "Scotty" Pegg, John "Sulu" Cho a Anton "Čekov" Yelchin. Jasnééé, je to pritiahnuté za vlasy, ako celý Star Trek... ale všetko je robené tak typicky startrekovsky, že v duchu tejto legendy musia byť hriechy odpustené :-) ()

D.Moore

J. J. Abrams vzal samičku Star Treku, samečka Star Wars, oba dva spolu na chvíli zavřel do jednoho kotce, a to, co se pak narodilo, navoněl komercí, naučil chodit, maličko si s tím ještě pohrál, aby se to líbilo fandům ST, SW i všem, kteří neznají ani jedno.... A předhodil to davům. Nic lepšího udělat nemohl. Pět hvězd! ()

MM_Ramone

"Star Trek" nie je pre mňa neznámym pojmom. Zoznámil som sa s týmto seriálom, keď vesmírnej lodi Enterprise šéfoval kapitán Jean-Luc Picard, ale naplno ma to dostalo až v ďaľšej generácii, keď sa velenia, už novšieho, výkonnejšieho Voyageru, ujala schopná, energická Kathryn Janewayová. Bohužiaľ s prvou posádkou, ktorá stála pri zrode tejto legendy, som nemal doposiaľ žiaden kontakt. A práve až tam niekam na začiatok sa vracia dej tohoto kino filmu. Takže prvý krát som videl v akcii kapitána J.T.Kirka, či vulkánca Spocka. Bolo to celkom fajn. Nablískaný snímok s vysokým rozpočtom. Vymakané, profesionálne efekty. Kvalitný, zaujímavý scenár. Špičková réžia. Jeden z najlepších sci-fi titulov, čo som v poslednej dobe videl. Ale predsa som len čakal, od toľko vychvaľovaného diela, niečo viac. Trochu mi aj vadilo herecké obsadenie. Chris Pine sa v postave Kirka vôbec nenašiel. Simon Pegg tiež tomu moc nedal a Zoe Saldana sa mi tam vyložene protivila. "Star Trek" mám radšej v komornejšej podobe seriálu. Takýto bombastický popcorn ma nijak neohúril. Seriál si získáva svojich špecifických divákov, verné publikum, kdežto film takýchto rozmerov musí byť pre všetkých - mainstream. **** ()

Dan9K

No, není to Star Trek, ale to jsem čekal. Vlastně v tom mám pořád bordel, jestli je to prequel, nebo úplně nová větev. Charaktery těch hlavních postav jsou strašně vyhraněné a úplně jinde, zvlášt teda Kirk. Jeho postava je hrozně poplatná dnešní době, která potřebuje své rebelující hrdiny, či co. Spock odhazuje logiku, projevuje nemístné emoce a přitom na to má ještě čas. Romulané značně mimózní (svůj Vulkánský vzhled asi zanechali v naší realitě), Leonard Nimoy vytlačuje slzu z mého oka, hudební témata Alexandra Courage z původního seriálu jí pustí i ven, ale očekávaná absence Goldsmithovského tématu mi oči osušila. Toť tedy prozatím víceméně stížnosti člověka, co fenomén Star Treku na jednu stranu obdivuje a má i rád, na druhou ho ale někdy pěkně vytáčí a hází na něj často špínu. Co se týče samotného filmu, vizuálně je to samozřejmě skvělá záležitost, audio už je na tom hůř, Michaela Giacchina mám rád, ale tady spíš nic moc. Akce je na Star Trek trochu nadbytek, ale co jiného se dalo čekat. O tomhle Star Trek sice nikdy nebyl, ale divák středního proudu to požaduje. Příběhově je to oukej, zvlášť v porovnání s předchozími Star Trek filmy s Novou generací. Cestování časem (jakkoliv (nejen) ve Star Treku opotřebovaný prostředek) bylo vymyšleno bez očividných chyb (použití paralelních světů) což kvituji (podobně jako ve čtvrtém Star Treku filmu, kde byla řešením neprolomitelnost osudu), nehledě na milion vědeckých nesmyslů, co se ve filmu jinak objevily. Herci byli víceméně v pohodě, černá díra velmi pěkná (těším se, až se CERNu jejich projekt vymkne z ruky a zařídí nám něco podobného) a vůbec je tenhle snímek úplně jinde, než všechny předchozí Star Treky, v tom špatném i v tom dobrém (takovýhle spád je nevídaný). Jako to nejlepší, co v rámci ST vyšlo, ale jedenáctý filmový Star Trek nevidím, tím je pro mě pořád většinou lidí neoblíbený První film z roku 1979. Nový film bych dal osobně až na místo čtvrté. Koukalo se na něj pěkně a je to pěkně udělané...ale nic víc. ()

Hild

Naprostá bomba. Všechno, co já čekám od těch velkých letních blockbusterů, tady je. Nikdy jsem podobné filmy moc ráda neměla, ale Abrams to pojal naprosto jinak, hlavně tak, aby uspokojil nejen velké fanoušky všech filmů Star Trek, ale aby zaujal i dnešní publikum, které Star Trek dříve nechal docela chladným. Já jsem si film celé dvě hodiny nadmíru užila, Abrams je génius a donutil mě jít na stejný film do kina hned dvakrát. O úžasné vizuální efekty zde asi nemá ani cenu psát. Prostě paráda. ()

Spooner

Hned na začátku podotýkám, že Star Trek jsem nikdy nijak nemusel a v tom univerzu nejsem nějak extra znalej. Tohle mě ale nadchlo, protože takhle epická sci-fi tady nebyla od Epizody III. Abrahams tomu dal tu potřebnou šťávu, funguje výborně v jak napínavé,akční tak i humorné složce. A vůbec mi přišlo, že to trvalo tak hodinu a ne dvě. Abrams je prostě machr, i když už je to v jeho případě docela ohraná věta. Umí natočit výtečnou popcornovku pro masy a přitom (doufám) potěšit fanoušky, kteří na nový film čekali jak na smilování. Navíc vůbec nevadí ta neznalost univerza. Abrams totiž nejen, že začíná tím jak to celé začalo, ale navíc chytře rozehrává svojí vlastní "alternativní realitu". Abrams ale potřeboval i kvalitní posádku a i to se mu povedlo na výbornou. Chris Pine je od pohledu sympaťák stejně jako třeba John Cho, Zachary Quinto je výbornej, Zoe Saldana je kost a Urban s Peggem zajišťují skvěle tu hláškovací složku. Eric Bana jako záporák je taky výbornej, jenom mohl dostat o trochu více prostoru. No a pak je tu samozřejmě i Leonard Nimoy, při jehož objevení musí pookřát každé srdce fanoušků. Abrams nezklamal, natočil výbornou sci-fi, nastartoval loď, které už nikdo nevěřil a která mě oslnila. Doufám v další díly, protože po skončení Hvězdných válek by bylo dobře mít v kinech aspoň tuhle kvalitní sci-fi sérii. ()

Davies182

Chvilku jsem váhal, zda bude i v tomto případě Abramsova nového počinu v hollywoodském průmyslu hodnocení maximální, nakonec je ale nejvyšší rank jistě zasloužený. Nikdo nemůže říci, že by Star Trek nebyl příkladem poctivé filmařiny, tu prostě J.J. umí a nikdo mu tento fakt po (zatím!) dvou snímcích z uniformy neodpáře. Misky vah se téměř převážily na nesprávnou stranu hlavně kvůli pár (doslova) scénám: záchrana Kirka po sabotážní misi; počáteční WTF při vysvětlování důležitého prvku dějové linie. Dívám-li se ale na tyto dvě věci zpětně, tak tu první lze vysvětlit a u té druhé začne děj ve filmu po jejím hrubém nástinu dávat perfektní smysl, tj. zpočátku menší ztráta v ději a pocit nesmyslnosti, jen aby v příštích pár minutách okamžitě vyšuměl. Ani na jedinou vteřinu jsem se nenudil, celý film je navíc prodchnutý až neskutečnou esencí humoru. Děsně sexy! Akční scény výborné, konec nezklamal, stylizace a barvičky dechberoucí. Nezbývá tedy, než opět hluboce smeknout. Pan režisér mi na předpremiéře znovu předvedl, s jak neskutečnou elegancí dokáže modernímu publiku podat svůj kvalitní nablýskaný projekt. ()

2Pac

ok, priznavam sa...vyzera to tak, ze som si doteraz klamal...bol som latentny TREKKIE...ale po vcerajsom zazitku sa mi vesmir zda ovela krajsi... ()

Wacoslav1

Mno tak jsem si zopáknul tenhle první Star Trek od Abramse který znovu nastartoval tuhle sérii a asi bych dal i 4* nicméně nejsem zase až takovej hardcore fanda do daného tématu a když to porovnám s pokračováním Do temnoty, tak to mi přeci jenom pořád vychází jako o něco lepší, ale J.J. je frajer technickou stránku má v malíčku. Jenom je tenhle díl možná trochu rozjezdovej a místy nudnej, ale lepší než trojka, tak tedy dávám 65% ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra