Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

robbiee

[imdb: 8.4/10] | me: Nepatrím medzi trekkies :) a pozadie Star Treku mi je povedomé len z niekoľkých častí seriálu, kde Enterprise-u velil Patrick Stewart, ... ale táto nevedomosť (resp. slabá vedomosť) nebola vôbec prekážkou. Film ma upútal a bavil ... a hoci je pravda, že aj keď je Star Trek venovaný všetkým pozemšťanom (so znalosťami príbehu i bez), je určite fajn mať aspoň aký taký prehľad o hlavných postavách, popríapde ich národnostiach (vulkanec, romulanec, klingon ... :) ) - to určite nie je na škodu. Najdôležitejšie je uvedomiť si, že aj keď je film spracovaný inak - sviežo, dobrodružne, akčne a hlavne aj dejovo dynamicky, že sa stále jedná o Star trek - teda (star-trekovú) sci-fi so všetkým čo k tomu patrí. Následne už nič nestojí v ceste výbornému filmovému zážitku s množstvom trefných fórov, ktoré nenudia, ... Film má široký záber, ale nie na úkor zrozumiteľnosti, ale presne tak aby bol dej dynamický a prehľadný zároveň. Dej filmu sa pekne vyvíja a naberá na zložitosti, čím núti premýšľať a robí príbeh zaujimavým až do samého konca. Rád by som eŠte zdôraznil podľa mňa skvelé obsadenie v podobe Chrisa Pine (kpt. Kirka), no hlavne geniálneho Zacharyho Quinta (Spoka, resp. Sylara z heroes), ktorý ma svojím výkonom totálne očaril (opäť). Teda, môj dojem je veľmi pozitívny, ale nakoľko neobľubujem až tak moc tento žáner sci-fi (myslím tým množstvo rôznych národností divných tvarov, veľkostí a farieb) tak nie je to očarenie až take dokonalé :). Avšak všetko ostatné je aj pre mňa vynikajúce, ... vrelo odporúčam. Live long and prosper. ()

somnar

V každém ohledu strhující space opera, statusu "nadstandardní letní zábava" dosahující ani ne tak (excelentní) trikovou výbavou, jako spíš naprosto dokonalým castingem posádky Enterprise. Ty divně oháknuté sympaťáky je radost sledovat, konfrontace Chrise Pinea a Zacharyho Quinta pak rovnou zavání hereckou a scénáristickou genialitou. Kvůli podivnému záporákovi a podivným dějovým kličkám nakonec dávám 80%, po druhé projekci (snad v lepším rozpoložení) rád napálím absolutorium! ()

Kryšpín

Star Trek je skvělá akční sci-fi podívaná pro každého. J. J. Abrams nezklamal a splnil moje trailerové očekávání. Tempo je warpovské a humor na správném místě. Bál jsem se hereckého obsazení, které je známo spíše ze seriálů a z filmů jiného žánru. Ale obavy byly zbytečné. Každej tam válí. Já jsem teda neznalec předchozích filmů a seriálů, ale myslím, že začne nová éra Star Treku a já rozhodně nebudu chtít u toho chybět... ()

Lynn

První opravdu filmový film o Star Treku. Ty všechny předchozí, byť třeba s dobrým příběhem, působili poněkud televizně. Ale tady je nejen vynikající story, ale má to i nabušenej vizuál. I jako absolutní neznalec (vyrůstala jsem akorát tak na Nové generaci, která běžela v devadesátých letech odpoledne na ČT1) jsem si to užila do poslední vteřiny závěrečných titulků. ()

TheDarKnig

Ano!!! Tohle jsem uz dlouho potreboval. Vtipnou inteligentni akci nabusenou Space Operu se sympatickymi herci. Nikdy sem nejak nefandil serialu (videl sem z neho par dilu a filmu taky nebylo moc) ale tahle moderni vizualne pusobiva novinka me dostala. Uvodni scena je neskutecna a pak taky zaverecna. A u prvniho vstupu do warpu, kdy zacala hrat ta hudba, jsem byl nabitej jak energizer. James T. Kirk (Chris Pine) zahral svoji roli presvedcive a s nadhledem (z tech par dilu, co sem videl s puvodnim, usuzuji, že tohle stvarneni me sebralo mnohem vic. Holt stary Star Trek je uz tak trochu na pousmani se). A chyb si rozhodne nevsimejte (jak nekteri neskutecni rypalove), u tohohle treba vypnout mozek a uzivat si. Chci druhej dil hned ted a chci taky Zoei :-) ()

Brouk

Hezkýýýýýýýýýýýýýýýý.... a co víc k tomu dodat? No, jak říkám hezkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :-) Velmi příjemné překvapení! ()

sportovec

V tomto případě se podařilo neskutečné. Skvělý seriál seriálů dostal do své stále se rozrůstající rodiny nový, nesmírně aktivní a o slovo se hlásící přírůstek. I v postmoderní době se podařilo udržet základní ideovou a námětovou kostru projektu, který koření ve věku, pro nějž postupně zdomácňuje označení "zlatá šedesátá léta". Pádící děj není samoúčelný, konflikty i zápasy neruší děj, a scénárista i režisér ponechává hercům dostatek prostoru a volnosti. Neokoukanost řady nových provozovatelů Thálie film osvěžuje, aniž by ho retardovala či přímo poškozovala. Právě naopak. Své tu sehrál i další technický pokrok, takže úroveň triků i jejich nápaditost dosáhly na další z řady pomyslných vrcholů filmového umění. Nejen fanoušci seriálu ať filmového, ať televizního se mají nač těšit a čím kochat. Jsem zvědav na další ohlasy jedenáctého dílu filmové ságy. ()

TeeAge

|| Scenár: Roberto Orci, Alex Kurtzman / Předloha: Star Trek - Gene Roddenberry | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: J. J. Abrams, Damon Lindelof | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Spyglass Entertainment, Bad Robot Productions | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 385,494,555 $ || Nakoľko ma space a galactic sci-fi nikdy nebralo, ba dokonca som nesledoval ani jeden seriál tochto typu - ma Star Trek trochu obletel, no i takto nesmierne bavil svojou výpravou a technickou dokonalosťou. Update: Po ďaľšom zhliadnutí omnoho pochopiteľnejšie, emočne funkčnejšie, a vďaka fullhd a thx audiovizuálne úchvatnejšie. Hudba nie je tak strhujúca, akoby sa v takomto diele patrilo, ale pravdou je, že ani príbeh nie je braný tak vážne, aby k tomu mala kompozícia možnosť. Neviem, prečo viacerým príde, že je multikulturálnosť postáv komerčným zámerom, u vesmírnych príbehoch z budúcnosti je to logický predpoklad a tým pádom štandard. Pôrod behom vesmírnej bitky na začiatku je jak úsmevným, tak fenomenálnym úvodom, vyvolávajúci krásne zmiešané pocity. Ps: Už sa teším na Into Darkness. 80%. | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Aluska88

Podobně jako třeba Harry Potter mě ani Star Trek nikdy příliš nebral. Dokud jsem neviděla film. Do té doby jsem o něm věděla zhruba jen to, že "nějaký" Quinto hraje Spocka. To je vše. Jeho postava se mi v průběhu sledování velmi zalíbila, jak vzhledově, tak charakterově a já zjistila, že po určité době jsem opět našla postavu a herce, kteří mě opět dostali do statusu "fall in love.":) Ostatní obsazení je skvělé, od hezouna Chrise Pinea coby kapitána Jamese Kirka (jako fanynka "bromancí" jsem zaplesala:), přes krásnou Zoe Saldanu až po záporáka Erica Banea. Scénáristicky velmi kvalitní i vtipné a vizuálně samozřejmě úchvatné, včetně tradičních "Blue Lense Flares." Hudba Michaela Giacchina je úžasná. A J.J. Abrams mi v mnohém začíná připomínat Jamese Camerona... P.S.: Star Trek Bloopers is the most epic thing ever!:) Zach is the best! FASCINAYTIN!:) ()

genetique

Kult uctený na maximum, pridaná neskutočná porcia čerstvej šťavy a scifičko roka je na svete. Tento rok sa naozaj roztrhlo vrece s filmami tohto žánru a tak je zaujímavé sledovať ich súboje. Plechoví roboti si celkom slušne rozdelili peniažky z vreciek divákov, avšak Abrams s prevahou vyhral hodnotenia zo strany kritiky. Zloženie hereckej posádky je akoby vytrhnuté z nejakého teenagerského seriálu, možno aj preto som bol voči možnému úspechu trošku skepticky naladený a tak som nad návštevou kina ani nerozmýšľal. Pre budúcnosť si budem musieť vycibriť čuch na takéto skvosty. Natočiť film, ktorý má reprezentovať seriál úspešný desiatky rokov, je naozaj hrdinský čin a J.J. sa týmto pádom stal hrdinom pre mnohých. Určite hlavne pre milovníkov tohto seriálu, pretože jemu samotnému určite hanbu nerobí. Akcia je vskutku skvostná, réžia určila skvelé tempo, ktoré ma nenechalo ani na chvíľu vydýchnuť. Hudba sa možno trošku strácala, ale kamera mala neskutočný vychytávky. Trošku som sa bál pátosu a gýčovej hrdinskosti, ale aj tú sa podarilo úplne anulovať, takže mi už nezostalo nič, len si užívať túto vydarenú popcornovku. Zadné dvierka zostali opäť mierne pootvorené, ale určite by som viac privítal, keby to Abrams vzal ako východiskový bod pre znovuzrodenie seriálu pod jeho dohľadom ako pre ďalšie filmové pokračovanie. Pokiaľ ma však obšťastní aspoň tým, nenamietam. 100%. ()

StarsFan

Star Trek jsem nikdy nesledovala, sci fi mě nijak zvlášť nebere, tak jak je možné, že se mi už 11. film Star-Trekovské řady líbil? Těžko říct, nejspíš za to může skutečně fakt, že J. J. Abrams chtěl natočit film i pro nezaujaté diváky, takže žádný přehled o tom, kdo je kdo, zpočátku nepotřebujete. Pod vlivem ideálu "Star Trek v každé domácnosti" vytvořil brilantní kulisy a nechal na plátno proniknout i několik komediálních scén. A já tak v kině seděla, zírala na černou díru a říkala si, jestli ta fyzika není skutečně něčím fascinující a jestli bych si na MatFyz či něco podobného neměla zkusit hodit přihlášku. Nadšení z fyziky mě ale hned druhý den zase opustilo. Podobně jako ze mě nějak rychle vyprchal i dojem z tohoto filmu. Kde jsou ty doby, kdy filmařům stačila pustina a jedna charismatická postava, aby vytvořili film, který vám na týdny utkví v paměti? ()

Hakha

Tak toto je jeden z TOP filmů tohoto roku, má všechny nejlepší předpoklady a to výborného režiséra, špičkové obsazení, záporáka, příběh, efekty, dialogy, mnoho vtipných a odlehčujících momentů akčních a emotivních scén, které na sebe plynule navazují bez škobrtnutí. Takové vesmírné dobrodružství, kde vše klape tak jak má tu už hodně dlouho nebylo a to nejsem trekkies. Mé hodnocení 5 hvězdiček... ()

Eliott

Nikdy jsem nebyl fanouškem seriálu a považoval jsem ho za naprostou hloupost. Proto není nutné dodávat, že jsem se této série filmů velice obával. Naštěstí mě příběh okouzlil a hlavní postavy téměř okamžitě dobyly mé srdce. Tím pádem jsem se stal velkým fanouškem filmových verzí dobrodružství lodi Enterprise. 88% PS: Zachary Quinto jako Spock fantastický! ()

Ainy

Vím proč jsem se kdysi na stejnojmenný seriál dívala a vím proč se mi tak hodně moc líbí i tenhle film ... má neskutečně svižný a příjemný náboj. Nejenže obsahuje klasického rebela, inteligentní, výraznou osobnost, kterého našli zpitého a zbitého v baru a vzhledem k jeho rodinné minulosti spolu s výtečným profesionálním potenciálem mu nabídli místo ve hvězdné flotile, ale má i úžasnou postavu sympatického vesmířana z rasy Vulkánců jehož krev je smíchána s tou naší. Akci, humor a dobrý konec - to mám na filmu ráda. Příběh U.S.S. Enterprise ode mě dostává celou galaxii jasných hvězd. ()

Hellboy

Výborný film, který může zklamat některé fanatické trekkies, ale to je spíš jejich problém:) Já osobně nemám tomu filmu co vytknout. Pročetl jsem zdejší komentáře a většina z nich se shoduje s mým názorem. JJ Abrams dokázal nemožné. Takto by měly vypadat novodobé Hvězdné války!! A je mi fakt líto, že nevypadaj. Nikdy jsem nebyl fanoušek Star Treku a ani nebudu, ale tento film je prostě ...výbornej. A protože mám určitou znalost Star Trek vesmíru, film jsem si užil ještě lépe. Ani ten Simon Pegg mi tam moc nevadil. Dobrý příběh, dobré herecké výkony a úžasné triky..pěkně se mi na to koukalo:) Jo a všim jsem si několika věcí, které jakoby SW z oka vypadly - Hoth, příšery...atd. ___ Napiš komentář! Sedni si k tomu a něco napiš! Stačí dvě tři věty; líbilo se mi to protože, nelíbilo se mi že. S chutí do toho a půl je hotovo! Bez práce nejsou koláče! Komu se nelení, tomu se zelení! Ehm.. http://www.youtube.com/watch?v=DW4bAA7dT78 ()

Botič

J.J.Abrams je bůh...Doslova a dopísmene mě dostal do kolen už v prvních minutách, kdy Michael Giaccchino přichází se svým vynikajícím hudebním motivem a Abrams bere celý koncept původních filmů a seriálů, z nichž vychází, a hází jej do koše v emocemi sršící úvodní scéně. Pochopitelně se restart Star Treku snaží zejména představit všechny staré postavy v novém kabátku na pozadí velkolepé výpravy, kdy má divák permanentně chuť zvolávat ILM, miluji tě spolu s retro nádechem, který dokresluje celkovou atmosféru. Těším se až jej uvidím podruhé. 9/10 ()

Arachneuss

J. J. Abrams je mistrem svého oboru. Na co šáhne, to se promění ve zlato. Kdo by to čekal, že právě producent, jenž lidstvu dal Ztraceni, dokáže vytvořit sci-fi o monumentálnosti Hvězdných válek. Star Trek se opravdu musí líbit každému. Vedle překrásné vizuální stránky bych rád vyzdvihl úžasně zahrané duo Kirk a Spock. Casting na hlavní tahouny filmu se nemohl vydařit lépe. Chris Pine je akční, opravdu vtipně sarkastický, neustále rebelující a i přesto stále zůstavá normálním člověkem, jehož jsem si strašně oblíbil. Jeho protipól Zachary "Syler" Quinto je na druhou stranu velmi vážný, logicky smýšlející a uvnitř rozervaný mezi náš a vulkanický svět. Dovoluji si tvrdit, že pro roli ušatého frajera se narodil. Tak precizně vymyšlenou postavu v daném žánru budete hledat těžko, navíc poslední půl hodinka ála "přátelství se zrodí kdekoliv" nepůsobí vůbec kýčovitě, naopak příjemně pobaví a zahřeje na srdci. Co se týče hlavního padoucha v podání vyholeného Erica Bany, nemohu být více než nadšen a jediný důvod, proč je tak často považován za slabší článek obsazení, vidím v relativně malém prostoru, jenž mu byl poskytnut. Vedlejší postavy, jak už je u Abramse zvykem, jsou zahrány na jedničku. Ještě bych rád zmínil podobnost s novými Batmany a to jest vtípky. Stejně jako v Nolanových filmech i zde je humor výtečně vybalancován s vážnou stránkou děje a eskapády hlavních hrdinů jsou opravdu než povedené. Co tedy řící na závěr ? Nebyl jsem nikdy fandou Star Treku, ale Abrams mne i přesto srazil na kolena. Nezbývá než čekat na další díl, který bude zajisté stejně fantastický. ()

3DD!3

Úvod vás smete jak po stránce emocionální tak po trikové. Abrams mistrně kombinuje vše okulahodící s neúprosností osudu. Nerův průchod červí dírou je prostě správně monstrózní (díky úchvatně navržené lodi) i destruktivní. Díky tomu, že jsem měl tu možnost nahlédnout do komixu, který filmu předchází, je pro mě tohle druhá část příběhu a linie točící se kolem rudé hmoty a zabránění zničení galaxie je mi více než dobře známá. Pro mě Nero není zase tak nepochopitelnou postavou. Navíc mu Eric Bana vtiskl neuvěřitelné charizma. Vlastně mě trošku mrzelo, že se mu film nevěnoval víc. Vše je nám však vynahrazováno linií mladého Kirka, který je Pinově podání ten správný frajer. Tenhle velkohubý hláškující machr se tak akorát vyrovná Quintovu "rebelantskému" Spockovi a tihle dva patří (spolu s parádními vesmírnými bitvami) k největším tahounům filmu. Cestování časem má pro mě navíc takovou zvláštní auru a já prostě musím jít na plný počet. Abrams dokazuje, že umí jako vážně nikdo (doufám, že mě o tom přesvědčí i zítra při finále páté řady LOSTu) a mě těší, že právě on má mít na svědomí Kingovu fantastickou ságu TEMNÁ VĚŽ. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra