Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

gogo76

Nikdy som nebol fanúšikom seriálu,možno aj preto ,že som nevidel úvodné diely a pri náhodnom stretnutí som sa v deji strácal.Nové spracovanie od J.J.Abramsa má lákalo hlavne z dôvodu ,že nebolo potrebné poznať seriál ani filmy.Už od úvodu je jasné ,že tento Star trek bude úplne iná kategóriá a potvrdzuje to nielen úvodom ,ale celým filmom.Ako úplne seriálovo neznalý by som uvítal niekedy pomalšie zbližovanie sa s postavami, planétami a celkovo všetkého čo s fenoménom Star trek súvisí,pretože v niektorých veciach som nemal úplne jasno.Jo to ale iba detail ,celkovo spokojnosť a dúfam,že s toho vznikne pekná séria vydarených sci-fi. 80%. ()

Mahalik

Pro mě je Star Trek jen jedním ze spousty balíků, možná jen s tím rozdílem, že tenhle pěkně vrní a je úhledně zabalenej. Rád si poslechnu fyzikální řečičky, protože se rád pozastavuju nad vlastní imbecilitou (respektive nad slovy, o kterých jsem v životě neslyšel: viz. warp). I tak ale má nabíraná tepová rychlost svědčí o tom, že jsem se zakous do děje, a víceméně i ten můj warp trhal asfalt. A krom nádherný hudby a faktu, že jsem si připadal jako člen posádky "Seřízlých uší" mě dostala ještě jedna věc: a to precizní výkon Zachary Quinta, jehož postava Spocka snad byla předurčená k tomu, abychom jí drželi palce. Já je měl celý od krve. Až tak jsem z něho byl perplex :) ()

Amarcord_1

90% - Nebyl jsem nikdy moc zapálený do Star Treku, ale tento film mě hodně navnadil. Splnil všechna má očekávání a nečekaně přidal výborný mix humoru a akce. Úžasně dynamický film bez slepých míst.... Star Trek pro mě vede ligu akčních trháků posledních let. ()

Reiniš

Nikdy jsem nepatřil mezi fandy Star Treku, ale film mého oblíbence J. J. Abramse, dopadl na výbornou. I přes přehršel digitálních triků, snímek neztrácí kouzlo a hlavně je to pořád ta stará poctivá filmařina, jako když kdysi Lucas tvořil Hvězdné války. Co dodat, už teď se těším, až si tuhle vesmírnou jízdu pustím znova. ()

Xmilden

Dnem kdy opouštím sál multikina musím směle prohlásit že Star Trek získal zbrusu nového fanouška. Série Star Treků, ani nevím proč, byla mnou opomíjená a prakticky neexistovalo nic co by mě vtáhlo do této galaktické hry. To se vše se změnilo s přichodem J. J. Abramsem a u mě zahlodala zvědavost, co se asi tak pod znakem, který dlouhé dny visel u tohoto chystaného dílu skrývá. Mé dojmy jsou neuvěřitelné a každou vteřinou co přemýšlim o tom čeho jsem byl vlastně svědkem se mé nadšení stupňuje. Casting musel dělat sám bůh! Skvělé a pro mě zatím zážitek roku. ()

FlyBoy

Sofistikované lákadlo pre labužníkov aj pre masu, ťaží z frajersky seknutej vizualizácie a predpisovo koordinovaných záverov, ktoré neakceptuje len málokto. Osobne sa zoznamujem s odlišným (rozmanitejším) variantom tejto vesmírnej epochy, ktorá ma svojím novučičkým "lookom" a NO2 akceleráciou vystreľuje do neodhadnuteľných výšin. Ani sekundu nenudiaca a zároveň prelomová "warp" mašinéria. Čo viac dodať? Asi len, bol som pri tom a onemel som... ()

Arbiter

Šéfkuchař dostal prvotřídní nádobí a nože, nejvybranější potraviny, vzácné koření. Svou show rozjel ve stínu klidné, ale stále aktivní sopky a to v kuchyni vtipně situované tak, že láva a lávové kameny se využívají jako velká trouba se sporákem. Všechno tohle měl tento světoznámý gourmet k dispozici.. a vařil podle kuchařky. Fajn. Kuchařka taky bestseller, ale tohle já úplně u filmu nehledám. Všechno to mělo ale nebylo to osobité, nějak specificky podepsané ani pořádně Star Trekovské, ač se hlásilo a hlásilo..Měl jsem chuť dát tři *, ale to se v takovémto audiovizuálnim hávu prostě nedá... ()

Phobia

Ach jo.. Lidi, třicítka je skutečně věk na hovňo. Všichni kolem blaženě chrochtají nad onou knížkou či nad tamtím filmem a mně přitom skoro všechno přijde plytké, naivní, blbé, dokonce i akční pasáže vyloženě nudí. Takže odpusťte, ani tentokrát se nepřipojím k vašemu plesání a oslavným ódám. Star Trek jsem vždycky víceméně ignorovala, přišel mi divný, pitomý, nudný a černobílý:-). Nahlédla jsem i na pár dílů z Nové generace - ne až tak divné, ne až tak pitomé, ne až tak nudné a hezky barevné, ale pořád nic pro mě;-). Zlákána tím, že tento film se líbí i lidem podobně Star Trekem nedotknutým, vyplnila jsem jeden večer koukáním na pěkné obrázky a dobré triky. Děj na prd. Kdyby mi bylo čtrnáct, měla bych jasno o nejlepším filmu všech dob, leč Kristova léta si mě neúprosně přitahují (vizte stopy po mých nehtech:-)) a příběh mi přišel jednoduše hloupý, předvídatelný, cílený na teenagery, hlavně ať nikdo nemusí přemýšlet, probůh! Hlavní postava rádoby roztomilého rebela (prototyp namyšleného nezodpovědného frajírka) J.T. Kirka mi málem vyoperovala vaječník, neboť se mi kudla otevírala v kapse. Ostatní schématické figurky mě rovněž nenaplnily uspokojením, ale snad je to jen mou neznalostí Star Treku, prostě mi unikly ty jemné nuance jejich chování a vztahů;-). Dabing bych označila za vcelku solidní, nebýt postav Antona Yelchina a Scottyho. Vůbec netuším, o čem mluvil mladý rusáček, jelikož jeho příšerný přízvuk mě přiměl k nutkavě omílané myšlence "Drž už hubu! Drž už hubu! Drž už hubu!", na nic jiného jsem se nebyla schopná soustředit. Proč postava Rusa musí automaticky znít jako dement? Kdo slyšel českého Scottyho, jistě přitom taky hned viděl Joeyho z Přátel nebo (v horším případě) knedlíkovitý ksicht Petra Rychlého - mě to teda docela iritovalo. Tak jsem vyblila všechny své námitky a uzavřu to s tím, že "Star Trek" není špatný film: je to prostě akční scifko s veškerou obvyklou přemrštěností a znásilňováním logiky, vizuálně opravdu velmi povedené, hudba obstojná, herecké výkony bez námitek, nechyběl ani humor. Ovšem na dechberoucí originální sci-fi si holt budu muset ještě počkat, tohle je pastva pouze pro děti a trekkies. 65% P.S.: Vysvětlí mi někdo, proč Spockova matka vypadala jako jeho mladší ségra? ()

sepp

Totalni pecka pro vsechny milovniky sci-fi a trekkies. Pri pohledu na mladeho (a v tech par scenach i na stareho ) Spocka mi v kine behal temer mraz po zadech. Ovsem i Kirk, ktereho jsem driv moc nemusel, je zde tim pravym cool" kapitanem - myslim, ze se u nej podarilo najit tu spravnou polohu, ve ktere je mladicky drzy, avsak aby se zbytecne moc nenadbihalo americkym pubertalnim divakum. Cela posadka byla castingem vybrana vskutku vytecne a kazdy herec naprostro sedi, novi Spock, Cechov a Scotty jsou pak bezkonkurencni. Tleskam, tahle konverze se podarila na jednicku. Snad jen tem scenam s emocionalne rozhozenym mladym Spockem jsem nemohl prijit na chut, ackoli to bylo soucast pribehu, ale to je jen muj subjektivni problem :) A strih mohl byt mene hruby a zabery na universum a vesmirne lode delsi. ()

-bad-mad-wolf-

Inteligence poněkud ustupuje efektnosti, nebo jsem přinejmenším neměl moc pochopení pro komplikované navrtávání planet a pro nedořečenou (nedomyšlenou?) linii se supernovou a zničením světa Romulanů. Pal to čert. Z hlediska logiky nevděčné téma cestování v čase Star Trek využil elegantně, příběh je dostatečně barvitý, záporák má jasnou motivaci a sestavování budoucího týmu kapitána Kirka je náramně zábavnou záležitostí. Prapočátky Spocko-Kirkovské chemie rovněž. Ačkoliv herci nemají moc co hrát, posádka téhle Enterprise je natolik zdařilou sbírkou efektních postaviček, že se na další díly nefalšovaně těším. Tou nejmocnější zbraní je ovšem audiovizuál, který přinutí nejednoho sci-fi fandu ejakulovat blahem - solidním akčním scénám a monumentálním kosmickým scenériím vévodí několik vskutku památných momentek, mezi něž patří například úvodní vstup Romulanského kolosu na scénu či přílet Enterprise k napadenému Vulkánu. Soundtrack je taky bájo. Zkraťme to - Star Trek je jednou z nejlepších sci-fi, co zatím ve třetím miléniu vznikla. Z tvůrčího i diváckého hlediska přímo radostná záležitost, fantasticky vděčná při opakovaném sledování. ()

darkrobyk

Fascinující, řekl by pan Spock. Já říkám bombastické. Ani v nejdivočejších snech jsem si nepředstavoval, že by se film o počátcích posádky U.S.S.Enterprise, té dokonale vymyšlené lodi, mohl tak povést. A vůbec mi nevadí odkazy a pocity z viděného - Star Trek 1, Star Trek 4, Borgové, Vetřelec, Star Wars, Blade Runner atd., naopak jsem si vše náležitě užíval. Ukázat většinu legendární posádky jako bandu problematických vejlupků, to chtělo odvahu. Jsem velkým fanouškem úplně první série, avšak nechápu ony reklamní slogany : Zapomeňte na původní Star Trek, tohle je o něčem jiném. Vůbec není! Je to chybějící kousek do skládačky velkého sci-fi příběhu.... Vizuální stránka je nádherná, snad jen příšerky nořící se ze sněhu, které připomněly Impérium vrací úder, byly příliš digitální, ale vše ostatní je pastvou pro oči. Když se pak sejde celá posádka, ucítil jsem v oku slzu, a když se v závěru vydá loď do vesmíru za zvuků původní znělky, skráplo slz několik. Nádherné! ()

Ampi

Nevím přesně jestli jde o remake, restart nebo revolt, ale celkem zajímavě dějové vymyšleno. Tvůrci díky tomu mají volnou ruku k tvoření vlastní linie. Nové herecké obsazení velmi dobře vybráno a není křiklavé vůči původnímu. ()

kinej

Osobně mám nejraději tu nejstarší generaci Star Treku a tak myslím, že je tento restart skvělý nápad. Přeci jen, se žádná z pozdějších postav nevyrovnala Kirkovi, Spockovi ani Bonesovi nevyrovnala. A jsem potěšen, že nový Star Trek takhle funguje. Obsazení je skvělé, obzvlášť Spock se povedl. Speciální efekty jsou jednoduše brutálně dobré. Jedinou výhradu bych měl k měnším detailům, jakože Kirk je vypuštěn na jakousi planetu, kde náhodou potká Spocka, to bych ještě bral, ale i Scottyho a to už je trošku moc. Možná bych to ale neměl brát tak vážně, přeci jen je to jen Star Trek. A skvělý. ()

Jamal

Skvělá podívaná, skvělé efekty, skvělí herci. Docela mě překvapili vymazané (nebo spíše nezveřejněné záběry) z bonusu, jelikož byly docela důležité a až poté mi všechny nejasnosti krásně docvakli, tudíž nechápu proč nebyly přímo ve filmu. ()

Fiftis

Star Trek je jednoducho nový začiatok podobný tomu, ktorý predviedol v roku 2006 Martin Campbell s návratom Jamesa Bonda v Casino Royale. Nový štart sa podaril a Abrams už teraz môže uvažovať o novom príbehu, pretože jedenásty film slávnej série sa jej istotne postará o jej znovuzrodenie. ()

DJ_bart

Perfektně modernizovaná a technicky vycizelovaná reinterpretace kultovního sci-fi šlágru a definice prvotřídního remaku. Obdivuhodný. ()

Shakers

Mám rád sci-fi, ale Star Trek ma nikdy nebavil. Až do teraz. Keďže mám rád sci-fi nemohol som odolať tým skvelým efektom a akciám pod režisérskym dohľadom J.J Abramsa. Je to prvý Star Trek, na ktorý som sa tešil a zároveň je to prvý Star Trek, ktorý som videl. A stálo to za to. Efektovo nabitá akčná pecka! Obľúbený soundtrack: Enterprising Young Men. 90% - 5* ()

lamps

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Já osobně se považoval za toho posledního, kdo by o sobě mohl rozhlašovat, že je fanouškem Star Treku, a nikdy jsem ho také v televizi nevyhledával, ale Abrams tady dokázal něco, v co jsem ještě před pár hodinami vůbec nevěřil- během dvou hodin ze mě toho fanouška udělal. Říkejte si, co chcete, ale tohle bylo ještě mnohem lepší a zábavnější než všechny Hvězdné války (snad kromě trojky) a já jsem hypnotizován jen odevzdaně čučel na to, co se přede mnou odehrávalo. Že vizuální efekty jsou bombastické, o tom asi nikdo nepochybuje, ale já je stejně musím ještě zvlášť vynést do nebes, protože to byla vážně pastva pro oči. Hudba je taktéž perfektní, každý motiv má něco do sebe a dodává dění na plátně ještě velkolepější nádech. No a jednuduchý, leč nesmírně efektní příběh je jako laso pro každého žánrového fanouška- omotá si ho, pevně utáhne a pustí ho až s příchodem závěrečných titulků, kdy je na konci s dechem. A tak to má být. Proč u filmu přemýšlet a snášet rádoby nečekané scénáristické kopance do rozkroku, když se můžeme uvolnit, dát si polštář pod hlavu a užít si 120 minut nepřerušované moderní akce, osvěžené hláškujícími hrdiny, krásnými hrdinkami (zase ta Saldana!) a nesmírně talentované režisérské hlavičky, která zdaleka neřekla poslední slovo? Sakra, to by přece byla hloupost.. 100% ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra