Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

Juto

Príbeh rozprávaný v ,,Odsúdení zomrieť - Otvorené more 2" mal určite dosť zaujímavých aspektov, ale bol strašne zaťažený skutočnosťou, že počas filmu sa toho udialo príliš málo. A to malo za následok, že film sa vliekol a bol oveľa dlhší, ako v skutočnosti bol. 5/10 ()

animaxis

Jednoduchý,ale zajímavý námět.Bohužel totálně nudné zpracování,do kterého museli na začátku dát půl hodinu muchlování,aby to alespon některé lidi bavilo.Jenže to považuji za pitomí trik. ()

Scratt

Stupidní zápletka a ještě stupidnější chování hlavních postav to je hlavní charakteristika tohoto německého "thrilleru". Pokud na jiném programu půjde něco alespoň trochu smysluplnějšího, tak doporučuji neváhat a přepnout. 15% ()

HorrFi

Jestli je tohle fakt podle skutečný události, tak je škoda že se toho nepochopili nějaký lepší tvůrci, protože by to mohla bejt hodně velká bomba, ale i tak se mi to docela líbilo.. sice to působilo hrozně lacině, postavy se chovaly hloupě a dělaly zbytečný chyby, ale i tak mě to docela vtáhlo do děje a přemejšlel jsem jak bych tu situaci řešil já.. podobnejch filmů je bohužel málo.. ()

Deyw

strasnej brak.. :_( nema cenu, kdyz uz tak prvni film je o trochu lepsi, ale furt je to zbytecny..puste si radsi celisti.. ()

Mrkvič

Čekal jsem to skoro i horší. Občas se film tváří i hodně nadějně, ale potom většinou přijde dosti tvrdá rána v podobě strašné hlouposti postav nebo jako na závěr, hrozné hlouposti režiséra, který se na poslední chvíli snaží o nemožné - film zachránit. Když ale všichni umírají a jejich partnerky pro ně smutní, je atmosféra slušná, takže to není až tak zbytečný film. ()

Jizni Tlapa

Based on the true story?? U všech žraloků, no nazdar!!! Hanse Horna a jeho tvorbu neznám. Po tomhle nešťasném snímku bohužel už ani poznat nechci. Celé to bylo ubohé počínání party "kamarádů", které se režisér tu a tam snažil zdramatizovat brekem kojence a snahou (bez nápadu) o záchranu života. Ponurá hudba. Kamera sekaná, bez nápadu! Adrenalin na mne "nevystříkl" ani jednou a jak jsem se modlil, abych alespoň jednou zahlédl tradiční ploutev nořící se z vody a vyvolávající sucho v ústech. Scénář o pár nic neříkajících větách a brečící hlavní hrdina, který ze sebe na jeden den udělal milionáře, aby se zalíbil přátelům, mi nedovolí víc, než jednu hvězdu za hlavní motiv! (vytažený můstek) ()

plechulka

Základní situace mě sice zaujala, ale zbytek - jak už tady píše spousta lidí přede mnou - byl fakt stupidní - mne nejvíce ze všech stupidit zaujala situace na konci: když šťatná (a jediná zachráněná) se stihne dřív než obejme vlastní dítě - obléci do bělostného prádla....! ()

Karush

Nezúčastneným sa najľahšie rozpráva, čo by bol ten najrozumnejší krok, práve preto mne narozdiel od vás až tak neprekážali tie ich podaktoré nápady. Čo som však považovala za úplne absurdné boli ich konflikty, hádky namiesto riešenia situácie. No a nesmiem vynechať ten absurdný záver, kde značne a hlavne bez uváženia pridali na dramatičnosti- menej je niekedy viac. Pozerateľné...ale keď sa mu vyhnete oblúkom nič nestratíte. ()

lennyd

Skupina bývalých spolužáků se (včetně svých partnerů a jeden pár má i své malé baby) sejde na jachtě jednoho z nich, takové setkání po letech. Koktejly, opalování, prostě pohodička. Až do okamžiku, kdy všichni naskáčou do vody (někteří jsou tam "z legrace" hozeni) a po vydatném pokoupání zjišťují, že se ... ehm ... nemají jak vrátit zpět na loď ... Na příběh délky bakalářů by to bylo takřka perfektní, ale na hodinu a půl dlouhý film tragédie. Různými zpomalovačkami a flasbacky natahoval Mr. Horn délku jak jen to šlo. Navíc scénárista asi taky při psaní myslel na něco jiného, protože naše "hrdiny" nenapadnou nejlogičtější způsoby, jak se dostat nahoru (v každým blbým bazénu si holky vlezou klukum na ramena, ale tady je to ani nenapadne...). Tak se radši navzájem pozabíje. Jedna hvězdička za zdramatičnění malým dítětem a taky za to, že při filmu nebyl zabit žádný žralok .... ()

_DAVE_

Zajímavý nápad, ale celý příběh je poněkud težko uvěřitelný. Celé jádro pudla vězí v tom že parta šesti lidí vyjela na výlet na volné moře, kde tak nějak naskákali do vody bez toho, aby loď ukotvili a sundali schody do vody. Za chvíli přišli na to, že zpět to bude pěkná šichta. Já myslím, že dostat se zpátky na palubu přímo v jejich situaci šlo relativně slušně. Herecké výkony i režie řadím do podprůměru. Děj má celkově velké logické nedostatky. ()

Phietros

Po otevřeném moři, natočeném kamerou zblízka a poměrně utahaným dějem, se mi tohle dílko líbí o dost víc. Příběh je nabitější, kamera lepší a hloupost lidí nevídaná! Vše začíná nevinnou zábavou, alkohol, smích, užívání vody až do chvíle, kdy do vody skočí poslední člověk na palubě a všichni zjistí, že zapoměli sklopit můstek! V tu chvíli se sranda mění v pláč, smích v brek a začíná boj o holý život na širém moři. Postavy působí věrohodně a místama Vás opravdu zamrazí, co jsou lidi schopni udělat když jde o život! Navíc další dílo podle skutečné události, takže nezbývá než doporučit a vzít si ponaučení... ()

Tomesh

Nikdy v životě jsem nebyl tak vytočenej při sledování filmu. Jak může být někdo tak dementní? Možná snad jen partička američanů. Zapomenout vytáhnout žebřík se ve veselejší situaci stát asi může, to bych ještě pochopil. Ale následná řešení nebo spíš neřešení situace. Pozor SPOILER! Proč si jeden z chlapů nevzal vestu kvůli snížení hmotnosti? Další mu mohl vylézt na ramena a zapíchnout do boku nůž a vyšplhat. Ostatní mohli podpírat. Proč po "plavkovém laně" lezl těžký chlápek a ne žena s nižší váhou? Proč ho nikdo nenadlehčoval? Proč nic jiného nezkoušeli? Proč zahodil telefon? Proč zabíjel kamaráda? Proč? Proč? Proč? Nejspíš proto, že v drsné přírode skutečně není místo pro hlupáky. ()

VanTom

Když veškeré osazenstvo jachty naskáče na otevřeném moři do vody a nespustí si předem schůdky, tak to má zatraceně blbý. Vyšiluje se po 2 minutách, následují výčitky i svěřování a (teď už bývalí) kamarádi pak vyvádějí jednu donebevolající pitomost za druhou. Netvrďte mi, že by tři chlapi nedokázali vyzdvihnout / vyhodit dívku do výšky paluby (akvabely, volové!). No samozřejmě, že by to zvládli, proto je to ani nenapadne. Nebo když už svážou z plavek nouzový provaz a podaří se jim ho zachytit za zábradlí, proč neleze ten (= ta) nejlehčí z nich a ostatní ji nepodpírají? Řídký scénář šlape vodu (doslova :-)), nicméně kromě zdlouhavosti to úplně hrozně natočené není, proto za dvě. ()

manonfire

Za pár stovek euro zaplacená...během dvou-tří dnů natočená....totálně nedoceněná....záležitost.......které se povedlo to, na čem pravidelně pohoří většina xkrát nákladnějších filmů. A to udržení si stabilní atmosféry, následované překvapivým.....přesto logickým....zdánlivě neřešitelným vyřešením problému. Mě tedy tohle vaření z "vody a pár šestáků" vcelku hodně potěšilo. 70% ()

Lencha

Nechápu, že je nenapadlo hned na začátku, aby si jeden z těch chlapů vzal na ramena jednu z bab a vysadil ji na palubu. Neskutečná nuda. Hloupé dialogy, pořád plavou kolem lodi jak trubky, ten se práskne do hlavy, ten bodne toho, ta kamsi plave... atd. Jak já si přála, aby se tam objevil žralok a všechny je sežral... A o zmateném závěru se tu rozepisovat nebudu. Slabé dvě hvězdy. ()