Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

Zodd

Díval jsem se na to kolem svých 11-12, když to běželo v televizi. Bylo to hodně šílené, ale bavilo to. Nejraději jsem měl patálie prostředního synka Ondry a jeho a Terezy pošahané třídy (jeden ze spolužáků se tuším jmenoval nebo ho přezdívali Kuželka [LOL]). A mrzelo mě, že nejmladší Kubík, který vždy uváděl epizodu ze své perspektivy ve scéně před úvodní znělkou, nikdy neměl žádnou větší roli v seriálu, teda kromě toho, kde se zamiloval. Ale to platí jen pro první sérii. V té druhé to už byl z hlediska zábavy drastický pokles, některé díly hluché a někdy od objevení nové spolužačky a kamarádky Evy a hlavně té nové učitelky to nestálo vůbec za nic. Kdyby to byla čistá komedie, bylo by to lepší, ale to, že se to snaží o víc, tady moc nefunguje a s přibývajícími díly je to znát. Jinak na Los Serrano jsem narazil také a Horákovi doslova okopírovali strukturu rodiny, gaučovou scénu s točícím se "R" i některé vtipy jako vyhrožování záchodovou štětkou u obličeje. A myslím, že ČT musela tenkrát zaplatit pokutu za to. Každopádně je škoda, jakou cestu si seriál zvolil, kdyby ho někdo v Kavčích Horách po těch letech nevytáhnul, málokdo si na něj vzpomene. ()

heyda

Na české seriálové poměry docela normální podívaná se zajímavým hereckým obsazením a docela příjemným humorem. ()

Jinny

Tedy ne že by Horákovi dosahovali úrovně Takové normální rodinky, jsou ovšem důkazem, že i dnes může fungovat cosi jako český rodinný seriál. ()

Handle

A myslete si co chcete - tenhle seriál mě prostě hodně bavil. V mých očích velmi podceněné, to nízké hodnocení nechápu. Opravdu jeden z nejlepších českých novodobých seriálů - raději tohle než Ordinace apod. Sice trochu naivní a dětské, ale v mých očích prostě mnohdy i velmi vtipné! Mimochodem je to komediální seriál, nikoli Drama.. :) ()

zdepapepa

tady se musím zastat "odpaďáků" - srovnání se Step by Step je naprosto mylné. To je jako nebe a dudy. "Krok" razí cestu huhuhahaKouďáka-sourozeneckýchVálek-moralitek a občasně dokonalého situačního humoru, zato Horákovi si šlapou novou cestičku v české kotlině nevyšlapanou - snaha o sitcom s občasným závanem inteligence, který ale strhává klasicky české tlačení na romantickou a dramatickou pilu. S vývojem společnosti a technologií se na tom také dost podepsal zub času. ()

Cimr

Horákovi měli pomalý rozjezd, ale kdo si počkal, ten se dočkal. Přijde mi fakt mimo dát nějakému seriálu odpad! po prvním dílu nebo dokonce ani to ne, jen z principu - je to přece český seriál a ten nemůže nikdy poskytnout inteligentní zábavu. Nebudu se přetvařovat a rovnou řeknu, že jsem se na Horákovi vždycky těšil. Nebojte, já taky nenávidím Pojišťovnu, Pouta, Ordinaci a tak dál, ale tenhle seriál je výborná pohodovka s dobrými herci, co vám večer nezkazí. ()

Sandiego

Příjemný seriál, který prosvětlují herecké výkony všech členů rozsáhlé rodiny Horákových a řada situací, jež dokážou opravdu rozesmát. ()

Orlau32 odpad!

Také by se to mohlo jmenovat : "Jak přijít rychle k prachům bez nejmenší námahy". Kdo to, proboha, napsal ? ()

sonnak

Jediný ze současných českých seriálů, který je sympatický tím, že se vůbec nebere vážně. Parádní. ()

blackrain

Krok za krokem byl mnohem humornější a hlavně byl první. Ostatní seriály s podobnou tematikou na něj pouze navázali. Na českou scénu to zase tak špatné nebylo, ale já budu pořád srovnávat s americkým seriálem, proto jsem hodnotila právě takto. Alespoň se ČT o něco pokusila. I snaha se počítá, i když k úspěchu zbývá ještě pořád co dohánět a špetka originality by taky neuškodila. ()