Horákovi (TV seriál)

Česko, 2006, 39x53 min

Adam Pražák

Martin Čech

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Daniel Rous, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Mariana Prachařová, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová

Produkce:

Filip Bobinski

Musim rici, ze se mi serialy z produkce "Dramedy Productions" zacinaji docela zamlouvat. Redakce byla na ceske pomery nadprumer a Horakovi si ty 3 hvezdy take zaslouzi - a za nejake dily mozna i 4. Ocenuji jednu originalni vec - Jak v serialu Redakce, tak i zde vystupuje postava "Mrazka", ktera je defacto naprosto stejnym charakterem v obou serialech, coz pusobi zajimave a neotrele a predevsim vtipne... EDIT FOR ALLAN: Ono to tak uplne "nase" neni, kdyz se podivas na zaverecne titulky, tak serial je vytvoren podle spanelskeho "Los Serrano (ci nejak podobne)" - Dramedy productions se zrejme hojne inspiruje v teto zemi, protoze i redakce vychazela ze spanelskeho originalu.(27.7.2007)

Moje guilty pleasure. Po prvním díle jsem tomu moc šancí nedával, ale po třech dílech se mi to začíná docela zamlouvat... Taková trochu nadsazená pohodička, která s přehledem strčí do kapsy rádoby vážné slátaniny typu Ordinace v růžové zahradě. A přitom vážnější dějové linky (především vztah nejstarších nevlastních sourozenců) se tu také najdou (a nejsou nesnesitelné). Jediné, co mě vážně irituje (kromě klasicky podprůměrné formální stránky, samozřejmě), jsou někteří přehrávající (trapní) herci (největší peklo nastává ve chvílích, v nichž se po dětských představitelích požaduje seriózní a emocionálně zabarvené vystupování). Ovšem na druhou stranu je to někdy tak neuvěřitelně debilní, že se u toho prostě nejde neutřískat smíchy (pochopitelně nechtěně). 50 %(21.9.2006)

• Ruut

Tak přesně takhle by se to nemělo dělta. Názorný přehled všech možných nešvarů a zlozvyků, kterým je potřeba se vyhnout při tvorbě dobrého sitkomu. Hodně špatný pokus o českou verzi Krok za Krokem. Jenom ehm tak trochu s křížkem po funuse. Zhruba o 15 let.(1.1.2007)

• - Škola, jedno z hlavních prostředí seriálu, se vymyká české realitě. Ani v 6. třídě a už vůbec ne na vyšším stupni gymnázia by učitel neučil ve své třídě všechny předměty, jak to předvádějí Lucie (Lucie Benešová) a Soňa (Nela Boudová). Obě paní učitelky také mají ve třídě své vlastní ratolesti, což není zakázané, ale z pochopitelných důvodů se tomu všechny strany vyhýbají. (melica)

• - Herec Igor Bareš a Daniel Rous si společně zahráli již v seriálu Pojišťovna štěstí (od r. 2004). (LEGACY)

• - Na klučičích záchodech bylo napsán nápis "Zach je posera", ale postupem dílů byl nápis přepsán na "Mach je posera". (lardko)