Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

L-wyz odpad!

Vyrůstat v takovéto famílii, tak je ze mě otcovrah, matkovrah, trojnásobný bratrovrah a jednonásobný sestrovrah. Jenom Terezku v podání Mariany Prachařové bych ušetřil, bo bych s ní prcal od rána do večera. ()

carl.oesch

Zas tak hrozné to není. Na druhou stranu, všichni známe Krok za krokem a tohle je prý podle španělské předlohy. Možná ty charaktery i profese rodičů jsou torchu jiné, ale jinak je to oproti Krok za krokem s více vedlejšími postavami a méně "didaktické". Koukat se na to dá, zas takový propadák to není. Z herců mi sice někteří vadí (Bareš, Boudová, ale hlavně celoživotní spratek Jakub Prachař), vlastně si tam lízla skoro celá Prachařovic rodina. Ale Vágnerka byla vždycky prima a je to komplexní herečka, která patří k těm, kdo dokáží steujně dobře zahrát v drastické detektivce, jako v komedii. A to se cení. Možná je to tím, že sama ukazuje, že se nebere zas tak vážně, jako nekteré "star" typu Áňy Proletářky a jejích družek. Za mě tři a bez problémů. Pochybuji, že někdy odpoledne by měl člověk náladu na "hlubokomyslná, analyticko-aktivistická" díla nebo fejkojidní a manipulativní dokumenty... ()

Karotka

Je vidět vliv zahraniční předlohy. Prostě to není laskavý český seriál pro důchodce a ženy v domácnosti, který se točí v kýči a sentimentu. Podobně byla dobrá Redakce, opět ze stejných důvodů. Jedno z mála hodnocení na CSFD, které podle mně nesedí. ()

Martiiiiinka

Když to běželo v televizi poprvé, bylo mi asi čtrnáct. Celá rodina se vždycky sesedla, v osm hodin jako na koni, a tu necelou hodinku jsme se bez hnutí bavili. Vážně. Fakt. Pointa, šest let je dlouhá doba. Nevím, jestli moje inteligence narostla asi tak dvacetinásobně, nebo byl v té době stav televizního vysílání ještě žalostnější, než je dneska, a nedalo se koukat už vůbec na nic jiného, nebo kde je zakopaný pes, každopádně když jsem teď v repríze znova pár dílů viděla, nějak mi to hlava nebrala. Je to hloupé a nelogické. Postavy, z nichž některé jsou prý prosperující podnikatelé, některé vysokoškolsky vzdělaní pedagogové a zbytek vesměs studenti osmiletého gymnázia, se chovají jak po lobotomii a nenajdete ani hlavu, ani patu. Krom toho je to utahané, až hrůza. Třiapadesát minut je na pořad tohohle typu zkrátka moc samo o sobě a ta celková dějová linka by se dala vyřešit asi tak během tří dílů - a to jsem velkorysá. Dvě z nostalgie (nebo čeho vlastně). ()

lida93

Rodinný oddychový film. Pokuď chcete vydechnout je seriál přesně pro vás. Nedá se to samosebou brát jako něco na vysoké úrovni, ale o to se snad ani nesnaží :) ()

SlepeOcko

*komentář může obsahovat spoiler* Snad nejlepší český seriál! Vtipný je od začátku až do konce a přesto nepostrádá smysluplnou zápletkou a děj. Nejvíc to zabíjí Patrik! To, jak si hrál na geje, nebo se převlékl za holku, je nezapomenutelné, hehe :D Líbil se mi také díl, kde podezírali malého Tomáška, že se z něj stal transvestita. A je toho mnohem víc. Super! :) ()

Prokii

V době, kdy seríál vznikl, to byl jeden z mých nejoblíbenějších a přiznejme si, že hlavně kvůli Hance Vágnerové, která už tehdy dokazovala, že v ní něco je. Jasně, s přibývajícími léty se zdá, a v podstatě tomu tak i je, že je to podprůměrný seriál (ale pořád jeden z top českých), ale řekněme si - Je tu nějaký lepší ČESKÝ seríál s podobnou tématikou? Marně uvažuji ... Herecký výkony - jak kdo, zejména dětské herecké scény jsou špatné, zejména Marek, na kterém lze vidět, že to opravdu jen hraje a né moc dobře. Ale brát musíme v potaz jeho věk, i věky ostatních mladých herců. Hold někdy se to musí naučit. Ale jakmile mám příležitost vidět nějaký díl, neváhám. ()

zigy

Takhle má vypadat inteligentní a oddechový seriál pro mládež! A jděte do háje s nerealističností, tohle je lehká komedie říznutá prvními milostnými krůčky teenagerů a trampotami dospěláků. Oddechovka, která někdy překvapí svým dobrým humorem. Životní role Ctirada Gotze jako potrhlého Edy. ()

Mtytjouda

Krok za krokem po česku ... Trochu horší a s "incestním" podtextem ale furt je to to lepší, co na české scéně můžeme vidět. ()