Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

Krysa SPK

Neříkám, že jsou Horákovi nějaké veledílo, ale ve srovnání s ostatními ultradementními seriály - hlavně z produkce Novy, je to ještě solidní materiál :-) ()

Aven

Dost špatně zahrané a dost špatný scénář: Ale rozhodl jsem se, že nebudu brát vážně ani minutu a překvapivě jsem se bavil, hlavně Prachař mě několikrát rozesmál opravdu hodně. ()

LEGACY

Netřeba komentáře řekl bych. Seriál vykořisťuje, vykrádá, plení a znehodnucuje řadu skvělých seriálů, ze kterých si ''propůjčuje nápady'' a na nejvyšším stupínku tohoto mého řádu nekalostí, kterého se tvůrci dopustili, se tyčí herci a herečky, kteří zkrátka a dobře dodávají seriálu na umělosti a nedůvěryhodnosti. Tak proč já jen tak rád plody tohoto moře? Protože je to jeden z těch nostalgických počátků mého filmového zrodu, kterému musím odpustit všechny ty kiksy, jež by si zdravý rozum rozhodně na svědomí nevzal. ()

majkl44

Ten seriál začal velmi dobře. Fakt mě bavil i přes pár nelogičností, jako například být kantorem svých vlastních dětí. Bylo tam pro každého něco. Časem bohužel začal sklouzávat k blbé telenovele, která zastínila příběhy ostatních postav. Nedorozumění dospělých byly občas přehnané, ale udržely si jistou úroveň a dalo se to brát s nadsázkou. Rošťárny mladších sourozenců na tom byly podobně. Starší kluci byli občas trochu mimo, ale pořád se na ně dalo koukat, pokud neřešili Evu. Ale díky tomu blbému, trapnému a nepochopitelnému chování Evy šel seriál do kopru (Hana Vagnerová ji zahrála fakt přesvědčivě). Je mi líto, že byl seriál celkem brzo ukončen, ale díky tomu všemu kolem T+E to začínalo stát za houby a nedivím se, že to tak (ne)dopadlo.. ()

MencaCZ

Nevím co si o tomto seriálu myslet. První díly byly naprosto dementní, takže dál jsem se seriálu vyhýbal obloukem. Nějakou náhodou jsem zase viděl díl z cca poslední čtvrtiny seriálu a ten se mi líbil, takže na zbytek seriálu jsem se občas podíval. Teď teda nevím, jestli byly tak strašně slabé jen ty první díly a potom byl seriál celkem dobrý. A nebo jestli šel s kvalitou na horu až na konci. ()

Krasus odpad!

Trapné vtipy, trapné scénky, trapné situace, trapní herci a hlavně trapný název. Kdyby tam nehrála Hana Vágnerová, tak ten seriál radši ani neznám. ()

prasacimor

Počiny tohto typu ani omylom nevyhľadávam, no priznám sa, že keď na Horákov náhodou občas narazím a nemám práve nič dôležitejšie na práci, tak ich vačšinou dopozerám do konca. poznámka: (vysoké) hodnotenie v rámci "žánru"(: ()

Drnqonovic

Takový český pokus o Krok za krokem, nepodařený, ale oproti tomu, co dávají jinde (všichni víme, co), patří to k tomu lepšímu. ()

giovanni3

Čekal jsme, že to bude bída, ale tak nějak mne to chytlo a viděl jsme většinu dílů... Ve finále jsme byl spokojen sice mi trošku neseděl ten vztah mezi nevlastními sourozenci.. Naopak chválím herecké obsazení a sem tam tu zápletku. Dobré 3z5 ()

Jello Biafra odpad!

Príšerný pokus o sitcom nám ponúkne hromadu infatilných vtipov a postavy, ktoré sa správajú ako deti z pomocnej školy. Nechce sa veriť že z českých seriálov už sa definitívne vytratil situačný humor a originálne nápady. Jediné čo na diváka čaká je konská dávka trapnosti, kŕčovistosti a debilných ksichtov. ()

ne0

Část jednoho dílu, kterou jsem měl to štěstí shlédnout, mě příjemně překvapila: asi tak kvadrilionkrát lepší než eRPéčka a VéKáVéčka... ()

NICOX

Nekoukám na to pravidelně, ale když na to kouknu, tak nikdy nelituju. Příjde mi to docela vtipný. A vlastně mě ani nikdy nenapadlo, že by to měl být český Krok za krokem. Nejlepší je Jakub Prachař, sice to může vypadat, že dost přehrává, ale ta jeho role je boží!! 70 % ()

honzii

Není to bůhví jak skvělé, ale jako solidní nenáročná a roztomile toporná televizní zábava je vyhovující. Jsou špatné české seriály, které mi vadí. A potom jsou špatné české seriály, které celkem dobře snesu, jako právě Horákovi. ()

SkyLukey

Nejlepší počin z českého seriálového průmyslu. Přesto 50% musí stačit. Na půl večera dobré spestření. Nikdy nebrat podobné seriály vážně, pouze jako zábavu a stále si opakvoat, je to jen český film. Dobré, že se autoři nesnaží za každou cenu dosadit do seriálu tu největší hereckou hvězdku součastnosti, a nebojí se hledat i v zapadlejšíš končinách a zvolit i méně známé herce. Je už trochu úsměvné, když vidím jednoho herce asi v 5 seriálých v týdnu najednou. ()

Lukoboss

Je to úplně zbytečný seriál jako mraky dalších českých seriálů. Někdy se trochu pousmějete, jindy nechápavě civíte, cože to tam tvůrci vymyseli. No jo, třeba jednou přijdeme na to, jak se takovéhle žánry točí. ()