Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

bourec

Dějiny násilí byli skvělý,a tak jsem i ve Východních příslibech čekal thriller našlapanej od začátku do konce.Ale ouvej.Spíš komorně laděnej film prakticky bez rychlejších obrazků volně plyne a vypadá to,že nad Davidem stáli producenti a jak se začal dostávat mimo lajnu,tak ho vrátili zpátky.Jinak si nedovedu vysvětlit to pomalý,prakticky bez nabroušenejch scén plynoucí dílo,který neni špatný,ale chybí tomu hodně k dokonalosti.Cronenberg nikdy nebyl můj oblíbenec,a Dějinama ukročil trochu jinam,ale zase se asi vrátí na tu svoji kolej nudy.60%. ()

Skleena

Tak tohle byla velice příjemné překvapení. Krom toho, že jsem nečekal, že je Vigo takovej vychrtlík, jsem dostal zajímavou směsku hutné atmosféry, tuplovaně ruských přízvuků a skvělých hereckých výkonů. Klobouk dolů, tady celkové hodnocení přes osmdesát mluví právem za vše. ()

O´Neill

Skvělí herci (Viggo neskutečně válí), dobrý námět, solidní hudba - avšak horší provedení, kdy se i těch 100 minut zdá jako zbytečně přetáhnuté. Prozatím lepší průměr a reprojekci se bránit nebudu. ()

4daPeace

Verdikt: Na Croenbergovy filmy mám zřejmě stejný názor jako Chermy - nijak mě nenaplňují a nejinak tomu bylo i v tomto případě. I když oproti Dějinám násílí se jedná o lepší film, když násilné scény tady nejsou samoúčelné jako pěst na oko a Viggo za svůj předvedený výkon prostě musí dostat cenu Akademie (tzn. Oscara), nějak z toho čišela ve výsledku prázdnota a v paměti mi nadlouho zůstane pouze Viggo - Nikolai. ()

Crawler-D

Zmínit samozřejmě musím Armina Muellera-Stahla, který v roli „hlavy rodiny“ Semyona úspěšně balancuje na hranici mezi přívětivým dědečkem, který vám uvaří boršč, a prohnaným lumpem, který nemusí hrozbu vyřknout nahlas, aby kdokoliv pochopil. Dále vynikne i Vincent Cassel v roli hrubiánského Kirilla, syna Semyona, který rozdovádeň svou nedotknutelností a falešnou autoritou, je drzý kudy chodí, aniž by si jakkoliv uvědomoval důsledky. Scénář této postavě nabízí výtečnou příležitost k částečné obhajobě jeho shnilého charakteru, nicméně k celkovému vylepšení jeho obrazu to zdaleka nestačí. Ostatně celý film si od začátku do konce pohrává s tím, že nikdo není tím, čím se zdá. I když na začátku je největším bastardem Kirill, postupně se spíš vybarvuje jeho povedený tatínek, a o to více je film o objevování pravé podstaty muže jménem Nikolaj, který o sobě rád tvrdí, že je pouze řidič.Naomi Watts dozajista promine, ale v porovnání s jejími předešlými rolemi, je tohle opravdu jen rutinní záležitost a čerstvou krví, která každou scénu rozproudí k životu, je Viggo Mortensen jako Nikolaj. S chladnokrevnou tváří, podmanivou dikcí, uhlazenými gesty a osobností, která leccos skrývá, je on tím důvodem, proč se na tento film nezapomene a proč se o něm bude hovořit. Viggo Mortensen, visíc na plakátech mnoha dívek milujících jeho hrdinného Aragona z Pána Prstenů, se opravdu ponořil do své role a doporučuji věřit všem zvěstem o jeho návštěvě Ruska a studijním přípravám. Je to řidič, je to hrobník, je to nepřekonatelný rváč, je to osoba schopná mít někoho rád, je to….inu, to vám povědět nemohu. Pro konečný zážitek není ten fakt až tak důležitý, i když si při něm vlastní retrospektivou snímku uvědomíte značné oběti, které musel přinést, aby byl tam, kde je. Postupně obnažujeme jeho duši, až se v jedné z finálních scén obnaží i tělesně. Jedná se o nápaditou scénu rvačky v lázních, která by díky obecně vzrůstající drsnosti akčních filmů neměla takovou sílu, ale Cronenberg ji nechal Mortensena zahrát zcela nahého. To celé je zabaleno v pomalém tempu vyprávění, které si dokáže v každé scéně udržet nevyřčené napětí, za kterým stojí herecky ansámbl. K vytvoření takové pocitu není zapotřebí nic jiného, než na správných místech zcela vynechat muziku, aniž by kdokoliv pochyboval o schopnostech skladatele Howarda Shorea, a jen letmo okořenit atmosféru ruského prostředí několika smyčcovými variacemi. ()

ad

Formálně není co vytknout... Cronenberg je nezpochybnitelná režijní osobnost, a i tentokrát dokázal svoji vizi dokonale přenést na plátno, takže i naturalistické detaily, které by v jiném filmu působily jako samoúčelný šok, zde hladce splívají s celkem a modelují atmosféru...herecky předvedli všichni velmi soustředěný výkon a mnoho scén je zajímavých už jen kvůli nim...no jo, ale potom je tu druhá věc a to je obsah a s tím mám trochu problém, respektive s jeho morálním vyzněním...Mortensen hraje velmi dobře, ale po celou dobu filmu by mě nikdo nepřinutil ani heverem, abych s jeho postavou sympatizoval, a to samé vlastně platí i pro všechny ostatní postavy, včetně Naomi Watts, která mi přišla jen jako tupoučká nána, která se nechá vléct událostmi (ale přiznejme si, o ní film není)...ve chvíli, kdy se po mě chce, abych s hrdiny sledoval děj, bál se o ně, či je dokonce chápal, a nic z toho se nestane, pak se mi rozsvítí kontrolka a něco je špatně....proto 4* ()

moviefreak

Viggo patri k tym hercom (Daniel-Day Lewis, Ledger...), ktory sa vedia na svoju rolu pripravit. A ked sa na rolu pripravia stoji to zato, a nielen ich vykon ale vacsinou aj cely film. ()

wohna

Vynikající. Obdivuhodné. Tenhle film mě nenechal chladným. Film ze skvělého prostředí, jakým je ruský gang. Skvělý Viggo Mortensen. V tomhle filmu se opravdu činil a nechal za sebou všechny ostatní. ()

DruidKarel

782. hodnocený film: Jeden z nejlepších filmů o ruské mafii a snad nejlepší film s ruskou tematikou, který si můžete jenom představit. Naprosto dokonale jednoduchá zápletka o mladé dívce, která byla znásilněna a při porodu zemřela. Vynikající Viggo Mortensen a ostatní "ruští" bratři. Strhující akce a skvělé výhružné taktiky. Nakonec to ani nebylo pro mě takové překvapení, protože takhle vysokou kvalitu jsem zhruba tak očekával. 5* je zcela zaslužených. Jen je škoda, že není takových filmů více. Nesmím také zapomenout velkou podobnost v Kmotrovi. 5* ()

laik_60

ľudia moji, ten Cassel je naozaj z paríža ???? kirila by nezahal žiaden rus lepšie ako on !!! Zaujímavý - -temný (aj vizualne) thriller, z prostredia veľmi dobre do češtiny dabovanej ruskej mafie v londýne. Cronberg v sebe nezaprel zmysel pre detaily a spolu s kameramanom si to užili až až, na môj vkus dva detaily na podrezané hrdlá v jednom filme stačí až až. ()

C0r0ner

Velmi dobrý příběh o mafiánech a především jejich jednom hitmanovi. O Mortensenovi se ví, že pro své role dělá kde co a kvůli Východním příslibům prý jel do Ruska a nějaký čas strávil mezi místními gangstery. Věřit se tomu může nebo nemusí, ale každopádně jeho projev vybízí spíš k pravdivosti oné legendy. 85% ()

Dannysek4U

Aneb dalsi dukaz, ze bychom meli tomu ruskymu plevelu okamzite udelit vizovou povinnost. Viggo, Watts, Mueller-Stahl a Cassel, to je proste koncert. Presto mi tam ale chybelo neco, co by me vic vtahlo do pribehu. Takhle jsem byl sice spokojenej, nicmene jen pozorovatel ()

Flynn

Výborně zpracované drama postavené na dle mého názoru skvělých hereckých výkonech. Klobouk dolů před prolínáním angličtiny a ruštiny v podání skoro všech představitelů. Pochmurný příběh který vtáhne snad každého diváka. Skutečně výborná podívaná....a je tam i něco pro holky :-) Aragorn a jeho penisek :-)) ()

agathon

Az na zaverecne "rozuzleni", ktere film zbytecne posouva od naprosteho nihilismu a pridava nepotrebne "kladne" body Vigove postave, naprosty narez. V zivote jsem ve filmu nevidel, aby nekoho podrizli takovym zpusobem... Hned uvodni scena bere dech podobne jako rezani ocni bulvy v Andaluskem psu - ze by to byl zamerny Cronenberguv postmoderni citatek? Safre.... ()

Wormboy

Dalsi velmi vydareny kusok od Cronenberga, sice nie taky posobivy ako Historia nasilia, avsak stale mimoriane putavy. Treba pisat este nieco ine? Aha....saunova scena, take nieco sa len tak nevidi. Klobuk dole :) ()

lakikaki

Realistický, surový a relatívne minimalistický snímok, ktorý nezaujme akčnými prestrelkami ani zbesilými automobilovými naháňačkami, ale ktorý si vás získa komorným poňatím a pokojne plynúcim, nie však nudným(!) dejom podfarbeným príjemným soundtrackom. Naomi Watts opäť raz skvelá a Viggo Mortensen sa týmto filmom pre mňa stal skutočným Hercom s veľkým "H". ()

danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Viggo Mortensen, Nejlepší hudba - Howard Shore ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie