poster

Zabij, nebo budeš zabit

 • USA

  The Condemned

 • Slovensko

  Zabi, lebo ťa zabijú!

 • Slovensko

  Zabi, lebo budeš zabitý

 • Slovensko

  Odsúdení

Akční / Thriller

USA, 2007, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vitason
  **

  ,,Zabij, nebo budeš zabit!" Přírodní zákon, který nabral platnost již na počátku celého lidstva, když stál pračlověk tváří v tvář divoké šelmě nebo příslušníkovi jiné tlupy. Toto pravidlo se táhlo s člověkem po celou jeho historii. Těžko ve vesmíru naleznete agresivnějšího tvora. A v určitou dobu člověk zjistil, že násilí může být zábavné. Colosseum budiž bráno jako památka této myšlence. Od gladiátorů po secvičené wrestlingové zápasy utekla dlouhá doba. A také se objevil fenomén reality show. Musím se přiznat, že základní myšlenka filmu mi nepřijde tolik nereálná, protože věřím tomu, že někdo kouká na Vyvolené a čeká jen na to až si ti opilí burani začnou lámat židle o hlavy a že by lidé tudíž za podobnou zábavu ochotně platili. The Condemned se snaží celkem okatě ukázat na nebezpečí reality show, manipulování s pravdou a otravně při tom moralizovat. První úkol- tedy znechutit mírou násilí se celkem povedl (kope se tu žen a všelijaké jiné mňamky) ,ale moralitní část se vůbec nepovedla, protože kromě obyčejných frází nenachází film opravdové argumenty a dobrý nápad je tak celkem rychle zabit. Po technické stránce také není co nabídnout. Kameraman by si za tu svojí klepavku a otravné zoomování zasloužil vysadit na podobný ostrov v doprovodu taťků z toho nejtvrdšího lágru. Sice se snažil podat nasnímání soubojů televizní formou jako z reality show, ale dělá to tak nešťastně, že jsem často ani nevěděl, kdo se s kým pere. Snímek tak může zaujmout jen herecky. Hlavní roli si střihl neokoukaný wrestler Steve Austin, kterému role opravdu slušela a za pochvalu také stojí Vinnie Jones, který si svého psychopata zřejmě užil. The Condemned se dá na jedno skouknutí přežít a to je asi tak všechno, co může nabídnout. Podobné filmy: Běžící muž (1987), Battle Royale (2000), Battle Royale: Requiem (2003)(10.11.2007)

 • Slasher
  ****

  10 people will fight. 9 people will die. You get to watch. Spokojenost. V dnešní době jsem rád za každý akční film staré školy, v případě že se nejedná o vyloženě trapný kousky. Připomíná mi to jak jsem se jako dítě po podobných filmech mohl utlouct. Stallone, Lundgren, Schwarzenegger, Van Damme a tak dál (ne Seagal rozhodně ne), ách jo.... Takže abych se dostal ke Condemned, hlavní roli chytil Steve 'Stone Cold' Austin, wrestler první kategorie. Jako každý takový musí mít v první řadě charisma, jinak by si ve WWE ani neprdnul, což se v tomhle filmu potvrzuje, a ačkoliv mi z těch pár zápasů co jsem s ním viděl moc sympatický nebyl, tady ano. Takže prvních 35 minut bez chyby, zbytek trochu horší. Jednak to chtělo víc brutality a násilí (když už k nějakýmu dojde, vidíme to jen na pozadí scény z kamery instalovaný přímo pro show a film se soustředí na pohoršený reakce některých členů tvůrčího týmu, takže prakticky nevidíme nic), jednak víc Austina. Ale i tak jsem se bavil a nemám důvod jít pod 70%. A myslím, že každý člověk co vyrůstal na podobných filmech nemůže moc čeho litovat.(17.12.2007)

 • SeBig
  *****

  Když jsem to viděl poprvé myslel jsem že mě to nebude bavit ale pak když jsem zjistil o co vtom filmu pujde začlo se mi to nehorázně libit..zajímavý nápad. Film má akčních hlavně bojových scén dost. Soundtrack perfektní! Film jsem viděl snad 10krát. Hrozně jsem si na tom ujížděl.(5.2.2012)

 • Okara
  ****

  Náhodou nevím proč to tolik odsuzujete, mě to přijde jako jeden z mála povedenejch akčňáků, na kterej se rád podívám znova. 75%(6.4.2012)

 • Djkoma
  ***

  Další drsná WWE záležitost, v které je hromada velmi silných, mohutných a neustále se mlátících chlapů promíchaných s minimem žen, které povinně musí mít prsa trojky a větší a pořádné tělo. Tahle kombinace by se mohla zamlouvat mnoha mužům ne? Taky to tak je. Film čistě pro pánskou zábavu, v kterém se potí krev v bitkách na ostrově a slintá při pohledu na některé dámy(mohlo jich tu být více...) a celé zabalené v podobě variace na Survivor a jiná reality show. Upřímně, kdo by si tohle na netu v realu nepustil? Trochu mě na filmu mrzí, že není tak nadupaný jak mohl a i přes výbuchy a bitky jsou zde prázdnější místa, při kterýchsi divák může v klidu odejít na záchod nebo pro popcorn a o nic nepřijde. Jednorázová akční show, na kterou díky nápadu možná nezapomenete během týdne, ale za měsíc o ní nevíte. Potenciál tu byl, příště lepší tempo a více polonahých žen:). PS: poučení z filmu? Nevěřte ženským:)(29.12.2008)

 • - Ve scéně v čase 1:22:32 Ewan McStarley (Vinnie Jones) vystřílí ze zbraně Armscor M30R6 12 nábojů, přestože zbraň je na náboje 4. (dc125)

 • - Z Austina a Jonese se stali během natáčení parťáci, často si volné chvilky zpestřovali kanadskými žertíky. Vinnie tak například jeden den našel ve svém karavanu nafukovací pannu a několik desítek podepsaných fotografií Austina, rozmístěných všude možně. (don corleone)

 • - V jedné ze scén Jack bodne nožem protivníka do břicha. V dalším záběru má však nepřítel nůž v hrudníku. (Sydney008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace