Zabij, nebo budeš zabit

Odsúdení

Akční / Thriller

USA, 2007, 100 min

• Hitman_47

Banda psychopatů odsouzených k trestu smrti na jednom ostrově, kde se mají vyvraždit.....člověk by čekal brutalitu jak cyp a ne PG-13 pyčovinu, která postrádá jakoukoliv logiku....a co se konce týče - to opravdu nehodlám komentovat (pro nedočkavce....happy end jak sviňa - shledání s rodinkou se koná.....Nickelback taktéž...omfg).(27.10.2007)

Multimilionář Breckel připravuje novou doposud nevídanou reality show, již chce vysílat živě po internetu. Je vybráno deset trestanců z celého světa odsouzených na smrt, kteří budou soutěžit. Budou mít třicet hodin na to, aby spolu bojovali, až zůstane naživu jenom jeden z nich. Ten získá svobodu a k tomu navíc pět milionů dolarů. Má to ale háček. Každý bude mít na kotníku náramek s bombou a zařízením, které za oněch třicet hodin exploduje. Mě tenhle dynamický a dobře natočený akční thriller velmi příjemně překvapil. Uměl si výborně poradit s hrozící neoriginalitou a pořád se v něm něco dělo. Když už se film jakoby ubíral odhadnutelnou cestou, tak vždycky zvolil úkrok a nečekané řešení, které mě jako diváka překvapilo. Pěkně drsný film ve kterém snad každý dostal pořádně hustou nakládačku a nějaké to překvapení si schoval až do samotného závěru. Pěkně bombastický a výbušný akční kousek. Mé hodnocení: 100%(26.3.2013)

Zabij zabit mě velice rychle vlákalo do děje a až do konce mě napětí nepustilo. K velice "šokujícímu" konci bych jen dodal, že to tak opravdu skončit mělo, i když během filmu jsem si to nemyslel.(24.12.2011)

• Gilmour93

The Running Man meets reality show Vyvolený. Kdyby ovšem tato parta supertvrdých hrdlořezů musela strávit 24 hodin s těmi blázny ve vile TV Prima, zalezou všichni zmordění do sauny a vytáhnou z plastické trhaviny nad kotníkem tu červenou pojistku.. Chabé béčko se za vlasy přitaženým rádoby morálním poselstvím, hezkou havárií vrtulníku a nesportovním V.Jonesem, kterému museli rozhodčí za ten ksicht sázet červené už před úvodním hvizdem. Z trojice wrestlerů Cena, Austin, Johnson je posledně jmenovaný tím nejmenším hereckým polenem.(17.5.2010)

Prekvapilo ma to. Po tunajších komentároch som čakal totálny humus, ale dostal celkom slušne fungujúcu béčkovú mlátenicu, ktorá mi nezabila priveľa mozgových buniek. Možno k mojej spokojnosti prispelo to, že ma dianie pred monitormi bavilo viac než dianie pred kamerami. Iste, samotné súboje nie sú veľmi zábavné, pretože wrestlerská "bojová choreografia" je vrcholne nezaujímavá, ale Vinnie Jones to celkom slušne osolil a Steve Austin je so svojím civilným vystupovaním ("hranie" by som to asi nenazval) nečakane sympatický a človek mu nakoniec naozaj začne fandiť. Slušná jednohubka - a vedľa novších filmov JCVD či SS úplné veľdielo.(11.1.2008)