KajusaK

Jako blázen do bucket listu nemůžu dát méně než 5*. Fantastický, motivující film s lehce nepředvídatelným závěrem a přesto hřejivým. ()

SeanLSD

Po dlhšej dobe som zas videl, ako ľudia v kine ronia slzy a sám som ich zopár utratil, ale je to skôr dielom povahy než tým, že som videl zaručene dojímavú tému akosi vyprázdnenú a okrem očakávanej smrti nikam nevedúcu. Iba dvaja známi herci, predvádzajúci svoju ( ako inak - vynikajúcu ) rutinu, zopár krásne cynických výrokov a režisér, ktorý je už dávno bez nápadu. Chýbajú poetické chvíle a takisto skutočne oslobodzujúci okamih. „Životnou múdrosťou“ sa zastiera fádne spracovanie témy, ktorá si nijakú fádnosť nezaslúži, ktorá fádna ani v takomto spracovaní byť nemôže, ale ktorá tak predsa mrzí, ak už pre iné nie, tak pre tie vlhké oči, ktoré sa nemohli skutočne prečistiť zmenou na slané vodopády. Azda by mi to toľko nevadilo, keby nesľubovali, že ktovie k čomu dôjde – pretože okrem poriadneho výletu, ktorý je výnimočný len pre jedného z hrdinov, sa v ich živote nič až tak strašne nezmenilo. Coleova zmena charakteru bola zapríčinená skôr faktorom smrti, ako nejakým uvedomením. A tá zmení náš život tak či tak, bez ohľadu na naše priania a vplyvy iných. Smrť – aj keď tu spočiatku konca iba údajná - dokáže v živote urobiť najväčšie zmeny, lebo je jeho odvrátenou stranou. Takisto smrť iného . . a to sa tu stalo viac než čokoľvek iné, pretože Cole okrem pár stareckých sĺz svoj život do toho okamihu nemenil, meniť nemienil alebo už jednoducho po tých rokoch nemohol . . . Ale keby Jack Nicholson a Morgan Freeman už žiadny iný film nikdy nenakrútili, zostala by pekná spomienka na hercov, ktorí tu vytvorili pre seba tak typické úlohy. Tie asi zodpovedajú ich skutočným charakterom - nielen preto, že ich v rôznych variáciach predviedli už x-krát, ale hlavne preto, že by v nich inak nikdy nemohli pôsobiť tak civilne a uvoľnene. Neplatí to tak už o režisérovi, ktorému rastúci vek neprospieva a zabúda, ako to kedysi dávno robil, keď nemusel lacno citovo vydierať, a z jeho filmov emocionálne zaťažená atmosféra priam vytekala . . ()

tom88

Pomerne smutná dramatická komédia, kde je pomenej vtipu, no Nicholsonovi s Freemanom to celkom sluší a úlohy im pasujú. Herci teda kvalitní, to je jasné, no na Oscara zrovna nie. Natočené je to pekne, zručne. Dejovo priamočiare, obyčajné, chvíľami mierne nudné a nezaujímavé. Námet je dobrý, som rád, že takýto film vznikol a s mojimi obľúbenými hercami. Na veľkom plátne som si to síce až tak nevychutnal, ale niektoré scénky stáli za to napr. zoskok z lietadla. Je to pomerne inteligentné a nenáročné. 75% ()

kubin.

Je fakt, že hlavně prostředek není nikterak zábavný, ale i přesto jsem byl relativně spokojený. Co mě ale dokáže přinutit dát nejvyšší hodnocení je prostě dojemný konec (ne však zas přehnaně), a toho se mi v "The Bucket List" dostalo. Konec mě prostě skoro rozbulel a to mi ke štěstí stačí. K tomu ještě můj oblíbený Morgan Freeman a je vymalováno. Opravdu hezký film, který doporučuji všem lidem, kteří mají zrovna depresi, je fakt uklidňující. ()

wendelin9

Když jsem v dubnovém čísle časopisu PREMIERE četla recenzi a následné hodnocení **/***** k tomuto filmu, byla jsem velice zklamaná... Tak skvělé herecké obsazení a pouze 2*???.... Naštěstí jsem se nenechala odradit a na tuhle pecku se podívala :) a musím říct, že podle mého názoru se protentokrát můj nejoblíbenější filmový časopis spletl ;-) ()

MJMilan

Když jsem se poprvé díval na hodnocení tohoto snímku, bylo tu něco pod devadesát procent a já bych s tímto hodnocením zcela souhlasil! Ten příběh je celkem aktuální, mnoho lidí umírá na rakovinu a komu se poštěstí si na závěr takhle užít? Říkáte nemožné štěstí? A Proč ne? O čem by pak ten film měl být? Nějaký psychohoror na téma rakovina? Myslím, že tvůrci tuto hroznou nemoc ani nijak nepodcenili a přitom se jim podařilo udělat celkem ucházející dobrodružnou komedii. To, že jsou do hlavních rolí obsazeni tak výborní herci jako Nicholson a Freeman naznačuje, že to je kvalitní film... a opravdu je! ()

Radiq

Nic jsem od toho nečekal a taky jsem to dostal. Bylo mi jasný, že to bude takový sentimentální, humoru tam bude pomálu a skončí to dojemně. Ovšem když se humor objevil, jevil se inteligentně a příjemně. Taky to na mě působilo dost smutně, protože mi je jasný, že nepotkám umírajícího boháče, se kterým bych si taky mohl takhle užívat (i když lepší ho nepotkat, než chcípnout). ()

otík

Bylo to slzopudné, ke konci trochu patetické a předvídatelné. Nic to nemění na tom, že tento výlet s dvěma na smrt nemocnými staříky je zábavný, citlivý, úsměvný a hlavně hrozně moc lidský. Navíc oba hlavní představitelé jsou sympaťáci až běda a je radost je sledovat. Doporučuji. ()

smrt.ka

Klasický americký film s klasickým Freemanem a klasickým Nicholsonem, které sice miluju, ale pokud mám hodnotit film a ne Nicholsonovy vtípky a Freemanova moudra (bože to tu nebylo ani jen jednou, ani jen pětkrát), tak dávám průměr filmu, u kterého jsem se bavila, ale který pro mě ve fimografii obou herců nebude a nemůže nijak vyčnívat. Ale nemůžu dát míň než průměr, protože tam bylo několik vážně skvělých momentů (viz káva a divoké kočky nebo egyptské nebe). ()

3n3my

Filmy, pri ktorých už vopred tušíte ako skončia, ale aj napriek tomu vás dokážu ohromiť - tak tie si veľmi cením. The Bucket List je jedným z nich. A keď ešte aj starí známi hereckí matadori zahrajú tak presvedčivo, neváham s hodnotením. 90% ()

Noviik

Příjemný film s Pány herci, kteří už opravdu hodně zestárli, až mi z toho bylo smutno. Je to pravdu jen oddechovka, jak pro diváka, tak pro oba herce, kteří už jen v klídku dokazují, že jsou mistři svého oboru. ()

Madlenka26

Dva velikánové v krásném příběhu.Co více si přát. Teprve až v těžkých chvílích si člověk uvědomí jak důležitá je rodina a jak důležité je mít se kam vrátit! ()

sator

Byl to dobrý scénář a dobrý počin dát tyhle pány herce k sobě. " Orgie přece ani nejsou nevěra " -:) ()

kocik1

Nic nového pod sluncem. Snad jen, že Nicholson s Freemanem vypadají při tom umírání až příliš čile a zakrvácená košile to věru nezachrání. Navzdory tématu příjemná, nepřekvapující podívaná, ale ve výsledku je to jako když plavete v bazénu a přitom máte o pár metrů dál moře. Prostě sterilní, bezpečné a čisté, přesně takové, jak by si to Edward a Carter na konec rozhodně nepředstavovali. ()

URBAN

No musím říct že to bylo skvělé, jenomže já takové to spojení komedie a smutku moc nemám rád. Ikdyž je to podáno tak dobře jako tady. A Morgan Freeman a Jack Nicholson se toho opravdu krásně ujali, ale nebylo to nic pro mě. ( 24.10.14/MAC ) ()

Jaňo

"Je ťažké pochopiť, kvôli čomu ľudia žijú. Niektorí vám povedia, že je dôležité to, čo zanecháte po sebe. Niektorí veria, že je dôležitá viera. Ďalší hovoria, kvôli láske. Iní zase povedia, že život nemá cenu vôbec. Ja verím, že je dôležité mať okolo seba ľudí, pre ktorých ste dôležitý vy sám..." Nestáva sa mi to často, že ak si pozriem film, chcem si ho pustiť znova. Po dopozeraní The Bucket List som mal pocit, že ho chcem vidieť hádam ešte sto krát. Záplava slov - banálnych i geniálnych (v podobe Morgana Freemana), oduševnených i sentimentálnych (s hlasom a talentom Jacka Nicholsona). Aj veľké osobnosti, spisovatelia či herci všetkých čias a krajín tak ako poznali lásku, spoznali aj smrť. Každý z nich dal tomuto citu a tejto pravde osobnú podobu. Raz vo skvelom aforizme, inokedy v hlbokej úvahe so skvelým hereckým výkonom. Pritom je zaujímavé, že v nejednej z ich myšlienok sa môže každý z nás spoznať, môžeme v nich nájsť podnet na uvažovanie alebo v nás vyvolajú úsmev. Presne takýto je tento nádherný príbeh... Čo viac dodať? Netuším... ()

Decker

Po dlouhe dobe chytra a vtipna komedie s vynajicimi herci. Nez si pro ne prisli, tak odvedli opravdovy kus prace a pobavili myslim velkou spoustu lidi =) ()

eye candy

S blížícím se koncem má člověk tendenci udělat si pořádek v šatníku, což je ostatně chování naprosto přirozené a logické, komu by se chtělo táhnout všechnu tu chlívparádu k poslednímu soudu. Bucket list je pohodová sentimentální komedie, která by mohla přidat na humoru a ubrat na brekancích, ale to už je prostě úděl amerických komedií, bez nějakého toho klišé a morálního ponaučení na závěr by to zkrátka nebylo ono. Celkově ale příjemná oddychovka na jedno použití ()