Než si pro nás přijde

The Bucket List

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Tento film lze dokonale vystihnout dvěma slovy: nevyužitý potenciál. Samotná zápletka filmu o dvou umírajících sympaťácích, kteří si chtějí ještě užít, není sice zrovna originální, ale vytěžit se z toho dalo mnohem víc, zvláště přihlédneme-li k hereckým kvalitám Morgana Freemana a Jacka Nicholsona. Jenže scénář nepřináší vůbec nic nového či převratného, jednotlivé položky na seznamu jsou sice vlastně realistické a pochopitelné (kdo by nechtěl vidět Tadž Mahal, pyramidy (jak se tam sakra dostali??!) nebo se projet v Mustangovi) ale pořád jsem čekal na něco silnějšího, což mi nepřinesl ani závěr. Příjemná podívaná, zručně natočená, ale slabý scénář nic nezachrání, takže průměr.(6.4.2008)

Ještě nejsem mrtvej….. Pokud čekáte komedii, asi nebudete uspokojeni. Sledováním dvou ,,dědků“, jak blbnou v ,,disciplínách“, - které mi nepřipadají nijak zvlášť ujeté - můžete zabít čas, ale vaše bránice zůstane v poklidu. Čeká vás spíš rozjímání o životě, než odvaz. Snad jen pokud víte KOLIK ČASU VÁM ZBÝVÁ, můžete vzít zavděk hledáním odpovědí na otázky typu: NAŠLI JSTE V ŽIVOTĚ RADOST? či PŘINESL VÁŠ ŽIVOT RADOST OSTATNÍM? Pokud však víte (nebo myslíte), že si pro vás ještě ,,nikdo“ nejde, vezměte si k srdci alespoň tolik, ŽE UMÍRÁNÍ JE VESELEJŠÍ, KDYŽ KOLEM SEBE MÁTE NĚKOHO, KDO VÁS MÁ RÁD. Že to není moc veselé? Asi záleží na úhlu pohledu a na tom kolik vám je.(23.8.2008)

JUMPER pre seniorov.(13.4.2008)

Příběh vystaví zajímavou úvodní situaci, a pak už se jen veze zajetou trasou, a ničím nepřekvapí. Aspoň ne mě. A to i když jsem byl duchem nepřítomen. Dokonce ani to s kafem ne, každý přece ví, co je to cibetka... Hezká myšlenka, pěkně zahrané, vtipné i dojemné, ale to je všechno. 3 a půl hvězdičky...(12.4.2008)

Blúdim csfd a vidím že Bucket List je v červenom napriek počiatočným nie veľmi pochvalným komentárom. Tak som si to pustil a páčilo sa mi, ako si tie posledné chvíľky života užili. I keď realita je iná. Proste mi to sadlo.(4.9.2008)

• - Jack Nicholson i Morgan Freeman si kvůli filmu skutečně nechali vyholit hlavy - nešlo tedy o práci maskérů. (Matty)

• - Auto, které spolu Carter (Morgan Freeman) a Manny (Jonathan Hernandez) na začátku filmu opravují, je Ford Crown Victoria. (Dawid199)

• - Keď sa Carter (Morgan Freeman) rozpráva s Edwardom (Jack Nicholson) o jeho rodine, tak má okuliare na očiach, neskôr ich drží v ruke a opäť sú na očiach, pričom nie je vidieť, žeby si ich skladal. (belinko)