Než si pro nás přijde

Bucket List, The

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

"Tome... tři věci, které si pamatuj až zestárneš: Nikdy se nezříkej koupelny, nikdy neplýtvej časem a nikdy nevěř svým prdům..."(28.6.2008)

Herecký koncert pro Jacka Nicholsona a Morgana Freemana. Sejdou se spolu v jednom nemocničním pokoji, časem zjistí,že mají hodně společného a tak se dohodnou, že čas který jim zbývá využíjí co nejlépe a podniknou na sklonku jejich života pořádnou pekelnou jízdu. Je to takové pohlazení po duši.(27.9.2008)

rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $174,310,293(21.8.2008)

Ještě nejsem mrtvej….. Pokud čekáte komedii, asi nebudete uspokojeni. Sledováním dvou ,,dědků“, jak blbnou v ,,disciplínách“, - které mi nepřipadají nijak zvlášť ujeté - můžete zabít čas, ale vaše bránice zůstane v poklidu. Čeká vás spíš rozjímání o životě, než odvaz. Snad jen pokud víte KOLIK ČASU VÁM ZBÝVÁ, můžete vzít zavděk hledáním odpovědí na otázky typu: NAŠLI JSTE V ŽIVOTĚ RADOST? či PŘINESL VÁŠ ŽIVOT RADOST OSTATNÍM? Pokud však víte (nebo myslíte), že si pro vás ještě ,,nikdo“ nejde, vezměte si k srdci alespoň tolik, ŽE UMÍRÁNÍ JE VESELEJŠÍ, KDYŽ KOLEM SEBE MÁTE NĚKOHO, KDO VÁS MÁ RÁD. Že to není moc veselé? Asi záleží na úhlu pohledu a na tom kolik vám je.(23.8.2008)

Obdivuji, že film si dokáže udržet pozornost, i když je snad celou třetinu své stopáže zalezlý v nemocničním pokoji, což je dílem nezpochybnitelného charismatu obou hlavních představitelů. Jejich Bucket list sice obsahuje samé atraktivní body, často se ale jedná pouze o sled scének, které by povětšinou byli pro skutečného člověka s podobným zdravotním stavem mission: impossible. A právě tyto chvíle jsou největší slabinou filmu, s realitou nemají vůbec co dočinění a působí strašně odtažitě. Závěr lze pak odhadnout i bez zaříkávadel a civění do skleněné koule. Nakonec se nám to sice všechno pěkně vyškrtá, ale tohle je prostě výsměch všem rakovinou stiženým lidem. 45 miliónů dolarů(rozpočet)/171 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(25.5.2008)