Než si pro nás přijde

The Bucket List

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Sympatický, na nic si nehrající průměr, s lehce "smrt ulehčující" myšlenkou, po jehož shlédnutí jsem měl docela dobrý pocit. Morgan Freeman tu hraje svoji věčnou roli vševěda, Jack Nicholson tu pravděpodobně hraje sám sebe ("Kvůli vám jsem přišel o oběd s Michelle Pfeiffer.").(29.8.2008)

Vcelku příjemné překvapení, čekala jsem, že to dopadne hůř. Citové vydírání se drží ve snesitelných mezích, film solidně šlape a celkové vyznění je přes neradostné téma smrti veskrze pozitivní. Hodnotím za 3,5* a díky oblíbenci Jackovi zaokrouhluji nahoru.(5.4.2008)

Příběh vystaví zajímavou úvodní situaci, a pak už se jen veze zajetou trasou, a ničím nepřekvapí. Aspoň ne mě. A to i když jsem byl duchem nepřítomen. Dokonce ani to s kafem ne, každý přece ví, co je to cibetka... Hezká myšlenka, pěkně zahrané, vtipné i dojemné, ale to je všechno. 3 a půl hvězdičky...(12.4.2008)

Souhlasím, že tento film je pouze oddechovkou, ale nádherně udělanou. Když dáte na nemocniční lůžko nejlepšího bílého a nejlepšího černého herce vůbec, tak ve vás zatrne! Ještě že to byl jen film. Ale krásný film. Americká variace na Klepání na nebeskou bránu mne zaujala mnohem víc, možná díky charismatu obou hlavních protagonistů. Jedno oko nezůstalo suché ;-)(10.5.2009)

Dvaja postarší chlapíci, ktorým diagnostikujú rakovinu s tým, že im nezostáva viac, než rok života. Kto by bol povedal, že pôjde o námet na úplne bezkonfliktnú a príjemnú komédiu, ktorá síce párkrát poriadne pritlačí na city, no inak je to perfektná jazda, plná dobrodružných bláznovstiev a množstvom vtipných momentov. 80%.(24.11.2009)