Než si pro nás přijde

Kým si po nás príde

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

• charlosina

The Bucket List mě tedy velmi zklamal... tohle bylo k vidění už v tolika filmech a k slyšení v tolika dialozích..! Vskutku, nic nového mi Reinerův snímek nepřinesl ani neukázal. Navíc emocionálně byl to počin velmi plytký, až na dvě-tři silnější scény (což je trochu málo). Jediné, co mě celkem bavilo, byl pohled na "vyvinutého" Freemana a Nicholsona, jinak... jinak se mi chtělo celkem spát.(20.10.2008)

Film je moc krásný a poslouchat hlavně 90 minut Morgana Freemana je balzám pro každou duši. Nicméně pravdou zůstává, že podobný film jsem již viděl a bylo to Klepání na nebeskou bránu, kde bylo vše mnohem uvolněnější a ztřeštěnější. Kdežto tento film s duem dvou legend hollywoodského filmu je přece jen trošku přemýšlivější, hloubavější a asi také smutnější. Těžko si ale představit, že člověk, který by trpěl rakovinou by si tento film pustil.(28.8.2008)

Vcelku příjemné překvapení, čekala jsem, že to dopadne hůř. Citové vydírání se drží ve snesitelných mezích, film solidně šlape a celkové vyznění je přes neradostné téma smrti veskrze pozitivní. Hodnotím za 3,5* a díky oblíbenci Jackovi zaokrouhluji nahoru.(5.4.2008)

Kdyby mi někdo řekl, že mi zbývá zhruba rok života, asi bych ho chtěl strávit nějak takhle :) Příjemný film, který se nesnaží lacině dojmout a klišé a rozpory mezi hlavními hrdiny (mimochodem, výborně zahranými) dávkuje správným způsobem.(27.1.2008)

Sympatický, na nic si nehrající průměr, s lehce "smrt ulehčující" myšlenkou, po jehož shlédnutí jsem měl docela dobrý pocit. Morgan Freeman tu hraje svoji věčnou roli vševěda, Jack Nicholson tu pravděpodobně hraje sám sebe ("Kvůli vám jsem přišel o oběd s Michelle Pfeiffer.").(29.8.2008)