ANR

V mojich očiach jednoznačne najstrašidelnejšia verzia Noci oživlých mŕtvol. Originál bol super, ale toto vo mne vyvoláva pocity skľúčenosti a bezradnosti, ku ktorým určite prispeli aj odevy a účesy 90-tych rokov. ()

RadaRD

Musím se přiznat, že se mi víc líbí tento remake, než původní originál z roku 1968, ač to může vypadat jako hereze. Maestru Savinimu se prostě podařilo zabrnkat na ty správný strunky. A cením, že nejde o pokus udělat pouhopouhou barevnou kopii originálu. ()

ScarFace_V8

"They're Coming to Get you, Barb… Uh, jako bych zažil Deja vu! … První a z mnoha jediný pořádný remake Romerovo klasiky z roku 1968. Jeden z filmů ze základní trilogie, na kterém se spousta tvůrců snažilo sprostě přiživit a za každou cenu se snažili film přetočit po svém. Ale jediná výjimka se skutečně našla. Tom Savini skutečně naložil s předlohou s láskou a respektem a vznikl tak tento remake. A je to právě Savini jenž už spolupracoval s Romerem na maskách u filmů Úsvit mrtvých a Den mrtvých, tudíž v lepších rukách film skončit nemohl. Od originálu se příliš nevzdálil – nabídl sice určité změny, ale tady šlo spíše o to ho aktualizovat pro nové publikum. A i přes veškeré další pokusy jak s originálem nakládají ostatní, zůstává pouze tenhle jediný stále svěží. Výběr skvělého obsazení v čele se skvělým Tony Toddem a Patriciou Tallman podávají skvělý výkon a naservírované postavy si tu zamilujeme nebo budeme nenávidět – ano, koukám na tebe Coopere! :-D … To celé ještě podtrhují děsivé masky chodců a skvělý a děsivý hudební podtón filmu. A právě přesně takhle se má nakládat s předlohou – film je prostě výborně odvedenou prací, na kterou nedám dopustit. Díky Savini! ()

sAreOn

Nevím, jak na vás, ale na mne tento film působil šíleně amatérským dojmem. Už od toho začátku, kdy je rovnou hlavní hrdinka vhozena mezi zombies. Nemám nic proti přeskočení úvodních keců, ale tohle bylo až moc... ()

Ilus

Jediný film, u kterého jsem se bála od začátku do konce. Z části to ale asi bylo tím, že mi, když jsem ho viděla poprvé, bylo deset. ()

Silblade

"Přichází, aby tě dostali, Barbaro..." Podle mě legendární věta z filmu, na který jsem se jako malý capart díval tajně zpoza sedačky a s vykulenýma očima jsem hypnotizoval televizní obrazovku, na které se potáceli divní lidé s divnými obličeji. Ty strašidelné obličeje mě potom vítaly v nočních můrách, které se někdy vrátí ještě dnes.:) Dle mého názoru je tento kousek nejvydařenějším zombie-hororem a remakem vůbec. Jen si zkusme spočítat, kolik remaků se vyrovanlo či dokonce předčilo originály - snad co bych na prstech jedné ruky spočítal. Je pravda, že NotLD z roku 1968 mělo tísnivější atmosféru, kterou remake nahradil akční atmosférou, ale v tomto případě to vůbec nevadilo. Barbara se nekrčí bezmocně v koutech, naopak umí vzít věci pevně do svých rukou podobně jako sympaťák Ben (který je v podání Tony Todda vynikající). Masky jsou bezkonkureční, děsivé, správně zombiovské - lepší najdeme snad jen v Thrilleru od M. Jacksona.:) Možná je můj náhled na tento remake deformovaný tím, že jsem ho shlédl dříve než originál, ale podle mě je NotLD z devadesátých let lepší než ten ze šedesátých. Jasně, originál patří mezi klasiku a kdyby ho nebylo, tak ani žádný remake nevznikne. Tak či tak se oba bratříčci zapíšou zlatým písmem do "Nej zombie-hororů", které kdy byly natočeny. ()

Kontryhelka

Zdařilé,barevné,hodně strašidelné.Dávám pět hvězdiček, mám ráda Saviniho,ale přeci jen původní Romero je o chloupek lepší. Ale je mezi nimi 20letý rozdíl a oba snímky jsou kvalitní,nelze srovnávat. Každý je originální svým způsobem a oba filmy milovníky oživlých mrtvol jistě osloví.Vynikající scéna na hřbitově, a pak drama na farmě. Sympatický Tony Todd, škoda že dopadl blbě, přála jsem mu lepší konec,když tak statečně bojoval s těma bestiema a kryl záda Barbaře,která se někdy chovala jako slepice. ()

Vital

Jednoduchý příběch,slušné masky,skvělá temná hudba.To jsou všechna pluska,kdybych to měl srovnat s dnešníma "remakema",tak to napětí jim schází nejvíc,a tím by se na horroru nemělo šetřit! ()

agentkenny

Největší absurdita filmu nastane, jakmile ženské hrdince dojde, že jsou ti oživlé mrtvoly (zombie) pomalé a přesto nevyjdou ven a neprojdou mezi nimi. ()

Bobik99

Nejprve jsem měl shlédnout originál, ale na to také dojde. Přesto jsem čekal o něco lepší hororovou podívanou, plnou napětí. V některých pasážích jsem se opravdu bavil, vtipné zombie jen co je pravda. Ale jinak nic nového pod sluncem. ()

Raziel811

I po 23 letech stále kvalitní kousek. Škoda, že dnes tvůrci nezvládnou udělat klasický zombie horor s takovouto atmosférou. ()