Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

Karja

Čekala jsem průměrný film, ale byla jsem mile překvapena. Nebo zaskočena? Respektive mě Rozsudek smrti dostal takříkajíc Na kolena. Zasvěcovací vražda připravila otce rodiny, Kevina Bacona, o syna. Cena za přijetí byla holt hodně vysoká. A co tedy zmůže jeden proti gangu? Někdy opravdu hodně. Celá řada akčních filmů se může pochlubit zdlouhavými úvody, než vůbec k něčemu zajímavému dojde, ale tady aspoň jedna akce svižně střídala druhou, a to už po pár minutách od začátku. Kevinu Baconovi (i když mu čas už přidal na vráskách, je šarmantní stále. Klobouk dolů před ním), šla pomsta krásně od ruky. Film si zrežíroval James Wan, který má na svém kontě i horor Saw, takže už to sám o sobě byl příslib, že nuda to prostě nebude. A Kevin Bacon by pro mě hodně dobrou třešničkou na dortu. 90% ()

Mangus

No, celkom obstojný film, čo mi však strašne vadilo boli nelogické momenty. SPOILER...Prístup policistky pri zistení, že Kevin je vlastne vrah. Absolútne jej nevadí, že ho má zatknúť a taktiež Kevinovi nevadí, že si behá po svojom dome a obzerá si zbrane vo vlastnej kôlničke, keď ho hľadá polícia. No neviem, cítil som sa ako magor pri tomto filme, lebo mi tá nelogišnosť strašne bila do očí. Druhá strana tohto filmu je ale o poznanie lepšia. Je tu zobrazený psychologický pohľad na rodinu, ktorá niekoho stratila a aj Kevin je spočiatku pri zabíjaní nesvoj. John Goodman bol oživením filmu :-) ...až na tie chyby 6/10. ()

croftak

Wan umí udělat dobrou atmosféru, a přestože scénář nedosahuje kvalit bůhví jakých tak natočené je to pěkně. Co se týče hlavního představitele Kevina Bacona tak musím dát palec nahoru. Charlie Closer (autor hudby Saw) opět skvělá hudba. ()

Alne

Solidní Béčko, u kterého je škoda, že si neudrželo stejnou kvalitu během celého filmu. Na Kevina jsem zvyklej především jako na záporaka, ale tady jsem mu proste musel fandit. :-) ()

Scooby..

Tak tohle je nářez, nečekal bych že se to vyvrbí jak se to vyvrbylo. Celej film sem byl připoutaný v křesle a skoro nedýchal James Wan z toho dokázal vyždímat co se dá. Kevin Bacon Byl úžasný. Prostředí, kamera, vše dokonalé. ()

Lukkyn

Naprostá cool masakrová bomba!!!Ano opět jsem mohl vypnout mozek a nechat se unášet skvělou akcí servírovanou dle Jamese Wana. Bacon naprosto skvělý skinhead s bouchačkou v ruce (opět mě můj oblíbenec nezklamal) Líbily se mi originální akční sekvence a tempo , které Wan udržuje. Celkem zabral i u emočních scén. Jako celek to působí velice sympaticky a skvěle to pobaví!!!!!!!!!! ()

chaosteory

Film přesně podle mého gusta. Skvělý mix žánrů, kterému pumpuje adrenalin pomsta a výborný hlavní představitel K. Bacon. Děj nemá hluchých míst, akční sekvence mají co nabídnout a dramatické části chytnou u srdce. Nebýt toho, že policie je tu "opět" do počtu a téma selhání systému je už dost jeté, neměl bych co vytknout. ()

Mrtvobog

Kevin Bacon čoby spočiatku slušný a ústupčivý manažérik dákej firmy, ktorý sa ale dokonalým zvratom stane nekompromisným pomstiteľom svojej rodiny (veď, čo iné mu nakoniec ostáva). Vynikajúce, musel som si to pustiť ešte pár krát, aby som si to dokonale vychutnal. Neskutočne pôsobivé, ako razom sa zmení život človeka. Inak, bez vlasov a v koženej bunde s riadnym delom v ruke vyzeral K. Bacon omnoho drsnejšie ako T. Jane v Punisherovi. ()

zurivymlok

Takový zvláštní mišmaš dramatu a akčňáku není vůbec špatný nápad - bohužel zde se obojí jeví tak nějak nekomplexně a nedotaženě. Zvláště dramatické pasáže jsou jakoby odfláklé a mezi herci jako by nefungovala chemie (ne nijak výrazně, ale nebylo to dost přesvědčivé. Režie je celkem slušná, ale právě ona se možná podepisuje na tom, že dramatická linka neklape, jak by mohla. To dokresluje i občas nevhodně zvolená hudba. Akční scény zase občas vypadají, jako kdyby všichni protagonisté šilhali jako Hovádo (věřím, že zdejší milovnici filmů vědí, o čem je řeč :-)). Myslím, že film mohl být mnohem mnohem lepší, kdyby si dali tvůrci více práce s dotažením příběhu a hlavně dramatických scén. A herci? Garrett Hedlund je tu mnohem zajímavější než v Tronovi. Kevin Bacon mi přišel jako by mu role zdaleka tak nesedla jako role padouchů (Spáči, X-men: první třída) a občas jsem mu roli zcela nevěřil. John Goodman se mi líbí vždy. ()

Eradin

Protože americké srdceryvné scény podbarvené nostalgickou hudbou u mě vyvolávají v lepším případě pouze úsměv na tváři, Rozsudek smrti mi nepřinesl kýžený zážitek. Většina filmu byla nemastná neslaná, každá akce či zajímavý děj byly následně zabity slzami nebo zoufalým výkřikem s nezbytnou grimasou. Až oholená hlava Kevina Bacona přinesla to, co jsem ve filmu celou dobu postrádal. Skvělou akční hudbu, ponuré prostředí, pořádnou přestřelku, krev a amputaci končetin. Ale těch nadupaných 10 minut film opravdu zachránit nemůže a závěr vše zase vrací do zajetých kolejí. ()

psycho.ta

Oproti tomu, co tady rikaji ostatni..ja videla pouze druhou polovinu filmu, tu prvni jsem jen "slysela" jako kulisu v pokoji, a souhlasim s nazorem, ze Bacon je proste frajer a s brokovnici mu to slusi. A to, jak tam vsechny rozstrilel na kusy..? Proc ne,me se to docela libilo..3*** ()

Chlo0opek

Celkem dobře zvládnutý snímek. Napínavý, dobře natočený, dobře zahraný. Místy překvapivé, k závěru děj již trochu slábne. ()

pirate

Dvě výtky. Myslím, že by muž z kanceláře asi těžko dokázal takhle pozabíjet celý gang a za druhé, Kevin Bacon si nemusel holit hlavu, s vlasy mu to sekne více. Jinak napínavé, občas akční s dobrou atmosférou. 80%. ()

zero_zelo

a tak já mám rada tydle bezduchý střílečky bez zásadních emo výplachů, čistá vendeta, žádný kecy, oko za oko, kevina to fakt bavilo... a mě taky. slušně si to rozdali, kluci :)) ()

ferri222

Film kde s otca (kravataka) sa stal nemilosrdny zabijak a pomstitel,kde chce pomstit smrt zeny a syna.Kevin Bacon ma v tomto filme prijemne prekvapil ulohu zvladol bravurne,miestami som myslel ze je s neho najomny zabijak. Skoda ze sa neda dat pol hviezdicky,u mna 3 a 1/2 cize 4hviezdicky. ()

Spike86

Líbil se mi herecký výkon Kevina Bacona a ta postupná změna v chování hlavního hrdiny vlivem toho, co prožil. Zábavný přímočarý příběh s napětím a akcí. 77% ()

macoslavek

tohle bylo na můj vkus přehnané.. chtělo to více rýpnout do psychologie postav a vykašlat se na přehršli akce.. ale jinak miluju slaninu! ()

Mesmeric

Ale jo, pan Slanina to zahrál velmi dobře. Pokřivená morálka "padouchů" ke konci velmi dobře provedena. Zdařilý náhled na situaci otce, kterému chladnokrevně zavraždí syna kvůli zkoušce gangu. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)