Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

kalap

Čo iné Vám ostáva, keď ta pravá spravedlnosť je slepá, tak zoberiete tu ľavu zvieraciu spravedlnosť do svojích rúk a vraždite tie ľudské vraždiace zvieratá po svojej spravodlivej línii. Ja by som ten ľudský hnoj zabíjal, zabíjal a zabíjal až by som bol dobyvateľ a keď by som to všetko pozabíjal išiel by som domov a kvalitne sa osprchoval, kvalitne sa obliekol, sadol do kvalitného auta, išiel do kvalitného baru, kde by som si dal kvalitnú chladenú vodku, zbalil kvalitnú zdravú kočičičku, ktorú by som kvalitne pretiahol a potom by som po kvalitne vykonaných prácach spal kvalitne dva dni v kuse ako kvalitne urobené nevinné bábätko. ()

kapsomut

Kevim Bacon byl výbornej. Celej tenhle film byl dokonalej. Tohle je krutá realita, pořádnej film a ne nějaký scifi. Realitou nemyslím to, že na něj stříli z 4 metrů brokovnicí a netrefí, ale ten příběh. Smekám. Na tohle se určitě podívám ještě minimálně 3krát! 95% ()

Sheldra

James Wan musí bejt buď schizofrenik, nebo neschopnej packal, jinak by nemohl natočit film, kterej je v první polovině drama hrající na city a ve druhý akčňák hodnej jistýho kalifornskýho guvernéra. Logický nebo umělecký zvrat nečekejte, není tady - prostě se to stane. Nenudila jsem se, Bacon i Hedlund se snažili, i když prvému z nich jsem to ke konci moc nevěřila. Na druhou stranu, nuda to není a jako kulisa k chřipkovýmu pochrupování posloužil Rozsudek smrti dobře. ()

dee-key

Pomsta vlastní rodiny a následná vendeta, klasický scénář. Nicméně navzdory tomu, že to je tak neskutečně ojetý a ohraný je Dead sentence vyšperkovaný, ať už podáním mstitele Bacona, nebo napětím v přůběhu všech honiček. Filmu krom toho vévodí i nezbytně nutné krvavé spršky a téměř démonický zjev hlavního hrdiny na konci jeho křížové výpravy. ()

BoredSeal

V letošní konkurenci s Fosterovou v The Brave One Bacon jasně vítězí. Kromě suprového výkonu Kevina Bacona v tomhle filmu ale kromě Johna Goodmana nehraje žádný pořádný herec. Chválím špičkově natočenou akci i brutalitu, jen zamrzí, že u Wanových filmů je patrné, že bez opisování scén z kultovních děl by asi nebyl schopen vymyslet snad ani půlhodinu děje. ()

maverick10

Tak ze zacatku to vypadalo slibne, rodinne psycho drama o jedne tragicke udalosti v kontrastu se vsudypritomnou nespravedlnosti. Ale co potom prislo, jakoby Wan natacel uplne jinej film. Z Kevina se stal primy potomek Stevena Seagala a ze zbytku filmu udelal jatka a to doslova. Ikdyz zaverecna vyvrazdoacka nevypadala spatne a po domacku cerstve ostrihany Bacon vypadal cool(ty zbytky nedostrihlych praminku vlasu byly proste uchvatny), porad to nemeni nic na tom ze se to sem proste nejak nehodi. Tohle si mel Wan schovat do filmu "Seagal vic nez clovek". Nebo snad do filmu Buh vs. Chuck Norris. ()

Carlossss

Co si budeme nalhávat... je überkůl film, který se zezačátku tváří jako seriozní drama a pak sklouzné ke klasickému revenge movie, ale mezi náma... je to skvěle natočený vyvražďovák. Od Bacona až po Goodmana všechno naprosto nenucené, místy klišovité, ale hlavně odpočinkové výkony a stejně tak působí celý snímek. ()

ilemas

Obyčejný tatík si v tomhle zdařilém béčku zahrál na Ramba a kdybych na to měl, možná i neměl zachoval bych se naprosto stejně, protože jak všude vidno, soudy nahrávají kriminálníkům. ()

Joe321

Nářezovej vigilante film alá Přání smrti, ale v moderním hávu. Přestřelky a potyčky jsou parádně zmáknutý a kouká se na to moc dobře. Honička skrz město na patrové parkoviště je svižná a napínavá s bezvadným zakončením. Poslední přestřelka sice už neni tak originální, ale pořád je hodně cool. Hudba myslim si pěkně dokresluje. Kevin Bacon si střihnul další skvělou roli a zdá se mi, že hraje pořád lépe a lépe. Do plného hodnocení tomu ale něco chybí (asi ztráta kvality ke konci), lepší čtyři. -"Billy! That fucker didn't die Billy! That fucker didn't die!" -"What the fuck are you talking about?" -"He said you're sentenced." -"So what?" -"So this, motherfucker." ()

rakovnik

Po psychlologickém dramatu přijde druhá polovina filmu, která je akčním thrillerem. Jenže hlavním akčním hrdinou je obyčejný chlapík, který zbraním nerozumí, nikdy nikomu neublížil a je těžce polámaný. Ale film hezky šlape a jeho konec je uspokojivý, protože jsem samozřejmě "svému" mstiteli fandil. ()

Martin741

Na rezisera Saw je toto teda len znesitelny priemer. Sice tu su vyvrazdovacky, ale myslim, ze Wan ma na viac. Zaujimave, ze Kevin Bacon presne vie, v com sa ma objavit. Ten herec si vie vyberat kvalitu. 66 % ()

Jino

Docela slušně natočený a zahraný thriller. Pěkně se to rozjíždí a když se zhruba tak v hodině u mě dostavili pocity, že mě Wan přestává bavit - přišel restart a celé to začlo znovu, prostě super. Kevin Bacon je třída a v tomhle filmu mě zase dostal. Je pěkné jak se z něho postupem času stává chodící stroj na zabíjení, i když s holou lebkou vypadal docela jako chodící kostra. Ale k dokonalosti tomu jen přece ještě něco chybělo - lepší úhlavní nepřítel, a rozhodně jiné a uvěřitelnější jednání ze strany policie. 70% ()

shyster

Problém s tímhle filmem vidím v jeho snaze o jaké si morální poselství. Příběhu velmi hodné, dobré, laskavé a k zulíbáníhodné rodinky by slušela víc akce, která by byla od začátku do konce. Ne, aby tam byli vložky o vině a podobných blbostí, které jsou jen k smíchu. Kdyby to byla jen vyvražďovačka (pocit, který žene hlavního hrdinu je pochopitelný), byl by to nadprůměrný béčko. Takhle to jen podprůměrný áčko. ()

bogomira

Ta hvězda je za Johna Goodmana, kterej si tu jako jedinej neuříz vostudu jak barák. Je jasný, že Saw byla náhoda, a že pan Wan má ve filmovým pekle společnou palandu s Uwe Bollem, i když to vlastně ne, Boll je sračkotočič upřímnej, tohle se tváří vážně, a tím hůř. ()

Petoss1

Začiatok filmu bol veľmi podarený. Rodinná dráma, zavraždený syn, pocit viny, ale asi v polovici sa to zlomilo. Nastal "nečakaný" zvrat a z oblekového Kevina Bacona sa rázom stal nepriestrelný mních túžiaci po pomste. Skutočne "netradičná" dejová línia. Pôjdem si kúpiť zbraň od otca grázla ktorého mám na pláne zabiť (prečo si nevybral Desert, prečo) OK, to mi ani tak nevadilo. Pre istotu si zoberiem aj návody na používanie, ale neviem ani poriadne nabiť a zasunúť zásobník do zbrane óóó a to kde je vlastne hlaveň, správne som zasunul projektil dúfam že nie naopak, nič to veď sa to za hodinku naučím. A tak si idem pre pomstu a postrieľam všetkých a hoci chytím aj ja pár guliek stále som nažive. Po celej akcii si pôjdem v kľude domov pustiť krásne zábery na rodinu a spomínať, ešte že tam príde nepodstatná policajtka a oznámi mi že môj syn sa začal hýbať. Prosím Vás, naivné a tupé. 50% ()

Rocky88

Sice je to asi tak na ty tři hvězdy, ale Wanova režie to vytáhla na 4. Skvělá kamera, akce, žádný strachy při zobrazování násilí. To je to, co jsem po ránu potřeboval :-) . ()

Nach

Opravdu kvalitní filmařina řádně brutálně říznutá, ale ne zas až tak moc, aby brutalita byla důležitější než děj. Defakto je zde pouze pro podtržení atmosféry a v tomto bodě se jí to daří na výbornou. Děj není nijak originální, ale zpracování je tak excelentní a herecké výkony výborné, že jsem se opravdu vůbec nenudil. James Wan dokazuje, že nejen v hororech je králem, stejně kvalitně mu jde i žánr akční krimi. Emoce, které se mu daří ke mě dostat fungují jak mají a s tímto verdiktem ukončím i tento komentář. Jedná se o film, jenž funguje jak má a jde o výbornou nízkorozpočtovou filmařinu. Čert ať vezme i těch pár nelogičností, tohle mě jako diváka velice bavilo. P.S. Jamesi Wane, nyní Ti věřím i s tím Rychle a zběsile 7. 80% ()

bourec

Skvělý.Ten přerod ze slušňáka a kravaťáka až do pozice mstitele bez kapesníčků je trochu zbrklej.Ale jinak opravdu krvavá jízda dalšího mýho oblíbence.100%. ()

TomikZlesa

Hm, samotný Charles Bronson by se vedle Kevina červenal. Nechutně realistické a jěště nechutněji krvavé a drastické. Z hodnýho taťky trouby se stává nelítostný jatkař a zabiják co zprvu neumí zasunout ani zásobník a o pár chvil ustřeluje nohy a ruce :) .... ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)